Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Instagram nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Instagram’dan şikayet eden ve çökmeye devam ettiği bildirilen yeni Samsung Galaxy S9’a sahip bazı okuyucularımız var. Uygulama kilitlenmeleri oldukça yaygındır ve zaman zaman çalışmayı durdurmak için uygulamalarınızdan bazılarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun gibi problemler belki sadece başka problemlerin bir sonucudur. Gerçek şu ki, özellikle telefonunuzda RAM veya depolama alanı bitiyorsa, ürün yazılımının bir sorunu varsa, bazı hizmetler ve uygulamalar, sahipler tarafından kullanılan yeni uygulamaların ve hizmetlerin çalışabilmesi için yol vermelidir.

Bir uygulama kilitlenmesinin en yaygın işareti, bu durumda “Maalesef Instagram durdu” diyen hata mesajını aldığınızda ortaya çıkar. Ancak bazıları uygulamanın açıldığı anda kendi başına kapanmaya zorlanmasıyla karşılaşabilir. Sahip olduğunuz belirtiden bağımsız olarak, bir teknisyenin yardımı olmadan kendi başınıza düzeltebilirsiniz, çünkü uygulama kilitlenmelerinin oldukça küçük sorunlar olması gerekiyordu. Yani, Samsung Galaxy S9’un sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9’unuzu çökmeye devam eden Instagram ile nasıl düzeltebilirsiniz?

Instagram üçüncü taraf bir uygulamadır ve bazı sorunları varsa, sorunu kaldırarak hemen düzeltebilirsiniz. Ancak, bu gerçekten bir çözüm değil, değil mi? Gerçek bir çözüm, uygulamayı kullanmaya devam edebilmeniz için problemden kurtulmaktır ve bu kılavuzda yapmamız gereken şey budur. Tüm söylenenlerle, bu sorun hakkında yapmanızı önerdiğim şey:

İlk çözüm: Galaxy S9’unuzu yeniden başlatın

Telefonunuzda başka bir şey yapmadan hemen önce, henüz yapmadıysanız yeniden başlatmayı denemelisiniz. Uygulama kilitlenmeleri, küçük bir ürün yazılımı aksaklığının veya sorununun bir işareti olabilir ve bunu düzeltmenin, telefonunuzu yeniden başlatmaktan daha iyi bir yolu yoktur. Yani, o güç tuşuna basın ve yeniden başlatın ve bundan sonra hala çöküp çökmediğini öğrenmek için Instagram’ı açın. Hala kendi kendine kapanıyorsa veya hata mesajını gösteriyorsa, bunun yerine zorunlu yeniden başlatmayı deneyin:

  Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye boyunca veya cihaz yeniden başlatılana kadar basılı tutun.

Bu yordam, tüm uygulamaları, hizmetleri ve temel işlevleri yeniden yükleyerek pilin bağlantısını keser ve telefonunuzun belleğini yeniler. Bunu yaptıktan sonra bile sorun devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

İkinci çözüm: Instagram’ı sıfırla

Sıfırlama ile, uygulamanın varsayılan ayarlarına veya yapılandırmasına geri getirmek için uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlerim. Sorun uygulamayla ilgili ise, bu prosedür düzeltmek için fazlasıyla yeterlidir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız önemli dosyalarınızdan hiçbirini kaybetmezsiniz:

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve ardından Instagram’a dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleğe TEMİZLE üzerine dokunun. Önbellek verisine dokunun.

Bundan sonra, hala kilitlenip kilitlenmediğini görmek için uygulamayı açmaya çalışın ve hala devam ediyorsa, bir uyumluluk sorunu olabileceğinden sonraki çözümü yapmanız gerekir.

Üçüncü çözüm: Instagram’ı kaldırıp yeniden yükleyin

Uygulamanın çökmesinin bir başka olasılığı, uygulamanın kendisi ile bellenim arasındaki uyumluluk sorunudur. Ancak uygulamayı güncellemek yerine, sistemden ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerinin kaldırılması için uygulamayı telefonunuzdan kaldırmanızı öneririm. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve ardından Instagram’a dokunun. KALDIR’a dokunun. Bildirimi gözden geçirin, ardından onaylamak için Tamam’a dokunun. Belleğini ve diğer bağlantıları yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Şimdi, telefonunuzda uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için Play Store’dan yeni bir kopyasını indirin ve yükleyin.

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Play Store’a dokunun. Arama kutusuna ‘instagram’ yazın. Instagram’ı seçin, ardından Yükle’ye dokunun.

İlk üç çözüm böyle küçük bir sorunu çözmek için yeterli olmalıdır. Ancak, herhangi bir şansla sorun sizi rahatsız etmeye devam ederse ve uygulamayı kötü bir şekilde kullanmanız gerekiyorsa, bir sıfırlama buna değer olacaktır.

Dördüncü çözüm: Ana sıfırlamayı gerçekleştirin

Bu, uygulamayla ilgili sorunların çoğuna nihai çözümdür. Bunu, yalnızca önceki yöntemler sorunu çözmediyse ve Instagram’ı kullanmanın sizin için önemli olduğu durumlarda yapmanız gerekir. Ancak sıfırlamayı yapmadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden yedeklediğinizden emin olun. Bundan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu rehber size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Rasgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir titreme sorunu ile (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Black Screen of Death sorunu ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatma ve sorunlu uygulamaları kaldırma (kolay adımlar)