Samsung Galaxy S9’da önbellek bölümünü nasıl silerim ve faydaları nelerdir?

Samsung Galaxy S9’unuz, etkileyici bir donanıma dönüşen gelişmiş teknik özelliklere ve özelliklerle dolu bir ürün yazılımına sahiptir. Ne yazık ki, bunlar cihazınızın artık donanım veya ürün yazılımı ile ilgili sorunlarla karşılaşamayacağının garantisi değildir. İşletim sistemiyle ilgili sorunlar söz konusu olduğunda, bunları çözmek için her zaman Fabrika Sıfırlaması’nı kullanabilirsiniz. Ancak, zaten çok sayıda uygulama yüklediyseniz ve telefonunuzun dahili deposuna tonlarca dosya kaydettiyseniz ne olur? Sıfırlamayı yapmak için yapmanız gereken son şey olmalı ve önbellek bölümünün silinmesinin gerçekleştiği yer burasıdır.

Önbellek bölümünü silmek, dizinde depolanan tüm sistem önbelleklerini silmek anlamına gelir, ancak bu dosyaları silmekten daha fazlası vardır. Bölümü sildikten sonra, telefon açılır ve silinen önbellekler yenileriyle değiştirilir. Bu nedenle, telefonunuzda bazı bozuk önbelleklerin neden olduğu sorunlarınız varsa, bunlar kesinlikle düzeltilecek ve telefonunuz tekrar mükemmel şekilde çalışacaktır.

Aşağıda, önbellek bölümünü silmenin faydalarını sıralayacağım. Ancak daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Samsung Galaxy S9’unuzdaki önbellek bölümünü silmenin faydaları

Bu yöntem genellikle bir kullanıcının telefonuyla ilgili bazı sorunlar olduğunda yapılır, ancak telefonunuzdaki tüm önbelleklerin yeni ve güncel olduğundan emin olmak için zaman zaman yapmanızı öneririz. Neden? Aşağıdaki faydalar yüzünden.

Önbellek bölümünü silmek Galaxy S9’unuzu yapacak …

    Ürün yazılımında veya donanımda aksaklıklardan kaçının Her seferinde meydana gelebilecek küçük sorunları düzeltin ve ardından logoda takılı kaldığında telefonunuzun belleğini yenileyinÖzellikle ürün yazılımı güncellemelerinden sonra performansı artırın

Artık Galaxy S9’unuzdaki önbellek bölümünü silmenin ortak faydalarını bildiğinize göre, bunu telefonunuzda yapmaya hazırsınız.

Samsung Galaxy S9’unuzda önbellek bölümünü silme

Ana sıfırlamayı yapmak gibi, önbellek bölümünü silme seçeneğine erişmek için Galaxy S9’unuzu Kurtarma Moduna yeniden başlatmanız gerekir. Bu adımları takip et…

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümü bu önbellekleri yeniden oluşturacak veya yeniden oluşturacağından içeriğinin silinmesinden sonra telefonunuzun yeniden başlatılması biraz zaman alacaktır. Telefonun bir veya iki dakika boyunca logoya yapışması durumunda endişelenmeyin, silinen şeyin başarıyla değiştirilmesi için kapatmayın. Bu yüzden Galaxy S9’unuzun aktif olmasını bekleyin. Endişelenmeyin, bu prosedürü yapmak çok kolay ve güvenlidir. Sadece önbellek bölümünü silerek telefonunuza zarar vermezsiniz.

Umarım bu yazı size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz bir şey varsa, bizimle iletişime geçebilir veya aşağıya yorum bırakabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S9’unuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Sıfırlama (kolay adımlar) Açılmayan yeni Samsung Galaxy S9’unuzu düzeltme (kolay adımlar)