Samsung Galaxy S9’da tepkisiz dokunmatik ekran nasıl düzeltilir

Çoğu durumda, Samsung Galaxy S9’unuz yanıt vermeyen bir dokunmatik ekrana sahip olduğunda, bellenimin aygıtın yanıt vermemesi durumunda çökmesine neden olduğu ve tüm yanıt vermeyen ekran olamayacağı anlamına gelir. Bu olduğunda, cihazınız güç veya ses seviyesi tuşlarına basıldığında yanıt vermez. Numarayı aradığınızda, aradığınız telefondan çaldığını ancak telefonunuzun gelmediğini duyabilirsiniz.

Bu yazıda, cevap vermeyen dokunmatik ekranlı Galaxy S9’unuzu tekrar nasıl yanıtlayacağınız konusunda ancak en basit ancak çok etkili prosedürü kullanarak nasıl yapacağınızı anlatacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda söz konusu sorundan rahatsızsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S9’unuz aniden yanıt vermeyi keserse ne yapmalı?

İşte yanıt vermeyen bir dokunmatik ekranla Galaxy S9’unuzu denemek ve sorunlarını gidermek için yapmanız gerekenler …

Zorla yeniden başlatma veya yazılım sıfırlama – bu soruna karşı en etkili çözümdür, çünkü daha önce de söylediğim gibi, yalnızca bir ürün yazılımı çökmesidir ve zorla yeniden başlatma veya yazılım sıfırlaması hemen çözebilir. Ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Telefon yeniden başlatılırsa, sorun elbette, hasarlı bir ekrandan kaynaklanmadığı sürece sorunun sonu.

Telefonu güvenli modda çalıştırın – telefon yalnızca etkin hale geldiğinde yanıt vermeyen bir ekran olması için yeniden başlatılırsa, bazı uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırmanız gerekir. Telefon güvenli moddayken ekran yanıt verirse, şüphelimizi ve suçlu olanı bulmak için yapmanız gereken bir sonraki şeyi yapıp yapmadığınızı onaylar ve kaldırır. Ancak, hala yanıt vermiyorsa, ürün yazılımıyla ilgili sorunları gidermeyi denemelisiniz. İşte S9’unuzu güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuzda Ana Sıfırlama gerçekleştirin – ekran güvenli modda bile tepkisiz kalmaya devam ederse, sıfırlama son çaredir. Sorun bundan sonra kalırsa, sorunun ekranda olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Bu durumda, ekranın değiştirilmesi gerekebilir ve bununla yeni bir ekran panelinin maliyeti ve teknisyenin servis ücreti için 200 doların biraz üzerinde para harcamanız gerekebilir veya bunu kendiniz yapabilirsiniz. Ancak kendimizden bir adım öne geçmeyelim, yalnızca master sıfırlama işlemini yapın ve telefonu tamire göndermeden önce ne olacağını görün. İşte telefonunuzu donanım tuşlarını kullanarak nasıl sıfırlayacağınız…

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ POSTLAR:

    Galaxy S9 kablosuz şarj hatası, “şarj duraklatıldı” hatası görünmeye devam ediyor [sorun giderme kılavuzu] Ekran titreklik sorunu olan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Düzeltme kendi kendine kapanıp tekrar açılmayacak bir Galaxy S9 [sorun giderme kılavuzu] Samsung Galaxy S9’da çökmeye devam eden Instagram nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.