Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 498 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9’un bazı sahiplerini rahatsız eden Google Play Store hatası 498, bir uygulamayı indirirken ortaya çıkıyor. Bu sorunun ortaya çıkmasının nedenlerinden biri, indirdiğiniz uygulamanın dosya boyutudur. Ancak bunun dışında, soruna neden olabilecek başka faktörler de var. Bozuk dosya ve veri, tutarsız internet bağlantısı, eski Play Store uygulaması ve sistem sorunu olabilir.

Bu yüzden, bu derste aynı problemi çözeceğim ve bu problemin neden olduğunu gösteren tüm olasılıkları belirleyeceğim. Bunu çözmeniz ve sorunu çözmeniz için yapmanız gereken adım adım kılavuz olacaktır. Endişelenmeyin, yapmanız gereken bu prosedürler güvenlidir ve cihazınıza zarar vermez ya da önemli bilgilerinizi silmez.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Galaxy S9’unuz Google Play Store hatası 498 ile nasıl giderilir

Tecrübelere dayanarak, bu problem o kadar da ciddi değil. Aslında, birkaç prosedür uygulayarak sorunu çözebilirsiniz ancak bu hata düzeltilmemişse bir uygulama indiremeyeceğiniz için derhal adreslemeniz gerekmesi oldukça can sıkıcı bir durumdur. İşte yapmanız gerekenler…

İlk Çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Bu sorunu giderirken, yapmanızı önerdiğimiz ilk şey sözde zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmek. Telefonun hafızasını yeniler ve arka planda çalışan uygulamaları kapatır. Yani, bu sadece sistemdeki bir aksaklıksa, bu prosedür onu düzeltecektir.

  Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve yeniden başlatılana kadar bekleyin.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra Play Store’u açın ve 498 hatasının hala görünüp görünmediğini bilmek için bir uygulama indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’unuzdaki Google Play Store hatası 101’i nasıl düzeltilir?

İkinci Çözüm: 498 hatasını düzeltmek için Play Store Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Bu hata iletisinin başka bir olasılığı da güncel değil veya bozuk Play Store önbelleği ve verileri. Yani, bu sefer yapacağımız şey, bu dosyaların ve verilerin silinmesi, böylece yenilerinin oluşturulması. Bu gibi hatalara gelince, önbelleği ve verileri temizlemek genellikle bunları düzeltir, bu nedenle bu işlemi atlamamanız çok önemlidir. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap sağ üstte Daha fazla ayar (üç nokta simgesi) öğesini seçin. .

Cihaz aktif hale geldikten sonra Play Store’u açın ve Google Play Store 498 hatasının hala açılıp açılmadığını bilmek için bir uygulama indirmeyi deneyin. Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizledikten sonra bile hata Galaxy S9’unuzu zorlamaya devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü Çözüm: Google Hesabınızı Kaldırma ve Ekleme

Önceki prosedürler sorunu çözemediğinden, Google hesabını kaldırmanızı ve bu gibi bir sorunun hesabın neden olduğu sorunlardan kaynaklandığı durumlar olduğu için geri eklemenizi öneririz. Google hesabınızı nasıl kaldıracağınız:

  Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın. “Hesaplar” seçeneğini göremiyorsanız, Kullanıcılar ve hesaplar öğesine dokunun. Kaldırmak istediğiniz hesaba ve ardından Hesabı kaldır öğesine dokunun. veya güvenlik için şifre.

Google hesabını kaldırdıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve hesabınızı tekrar ekleyin. İşte nasıl yapılacağı:

  Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın. “Hesaplar” göremiyorsanız, Kullanıcılar ve hesaplar öğesine dokunun. Alt kısımda, Hesap ekle öğesine dokunun. Google Hesabınızı eklemek için Google öğesine dokunun. Bir Google Hesabı ile oturum açtığınızda, e-posta, kişiler, takvim etkinlikleri ve bu hesapla ilişkili diğer veriler cihazınızla otomatik olarak senkronize edilir. Ekrandaki talimatları izleyin. Hesap ekliyorsanız, Güvenlik için cihazın kalıbı, PIN kodu veya şifresi.

Google hesabınızı kaldırıp yeniden ekledikten sonra, Google Play Store’u açın ve 498 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini bilmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S9’daki Google Play Store hatası 941 nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Google Services Framework Verilerini Temizle

Bu prosedür bildirildi daha önce Play Store hatalarıyla karşılaşan bazı kullanıcılara yardımcı oldu. Google hesabınızı kaldırdıktan ve yeniden ekledikten ve sorun devam ettikten sonra yapmanız gereken bir sonraki adım, aşağıdaki adımları izleyerek Google Hizmetler Çerçevesini sıfırlamaktır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap’ın sağ üst kısmındaki Daha fazla ayar seçeneğine dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Services Framework’ü bulun ve dokunun. TAP Depolama.Tap Verilerini Temizle düğmesine dokunun. S9’unuzu başlatın ve kontrol edin. sorun.

Bunu yaptıktan sonra, Play Store’u açın ve 498 numaralı hatanın hala devam edip etmediğini bilmek için bir uygulama indirin, çünkü hala devam ediyorsa bir sonraki işleme geçin.

Beşinci Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Tecrübe bize fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin Google Play Store 498 hatasını veya diğer hataları düzelteceğini söyleyecektir. Ancak, bazı dosya ve verilerinizi kaybedebileceğiniz için olası tüm çözümleri tüketmeden bunu yapmakta her zaman tereddüt ediyoruz. Bununla birlikte, önemli dosyalarınızın bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım uygulamaları indirirken Google Play Mağazası hatası 498’i göstermeye devam eden Samsung Galaxy S9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Galaxy S9 sesli görüşme sorunu: arayanlar beni duyamıyor ama ben onları duyabiliyorum (hoparlör modundayken) Samsung Galaxy S9’unuz metin mesajı gönderip alamazsa ne yapmalı? Samsung Galaxy S9 ekranını siyah ekran ile nasıl düzeltebilirim? mavi ışık yanıp sönüyor (kolay adımlar)