Samsung Galaxy S9’u “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9’unuzdaki “Maalesef Ayarlar durdu” hata mesajı, temelde size bir nedenden dolayı Ayarlar uygulamasının kilitlendiğini bildiren bir bildirimdir. Ayarlar, telefonunuzdaki neredeyse tüm ayarları ve yapılandırmaları işleyen önceden yüklenmiş bir uygulama veya hizmettir. Başka bir deyişle, sorunsuz bir şekilde sorunsuz çalışması gereken bu çok önemli uygulamalardan biridir, ancak bu hata ile bir sorunu olduğu açıktır.

Çoğu zaman, hata bir dizi donma ve gecikmeden sonra ortaya çıkar, çünkü gösteriliyorsa, bellenimle ilgili bir sorun olduğu açıktır. Uygulama ile ilgili başka bir sorun gibi görünebilir, ancak aslında düşündüğünüzden daha karmaşıktır. Bu yüzden bu sorunu hemen veya hatayı göstermeye başlar başlamaz ve telefonunuz donar ve gecikir kalmaz çözmeniz gerekir. Bu yazıda, bu sorunla uğraşan Galaxy S9’unuzda sorun gidermede size yol göstereceğim, bu nedenle bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin. Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9’daki “Ayarlar durdu” hatasını düzeltin

Çoğu zaman, deneyimlerimize dayanarak, “Ayarlar durdu” hatası ortaya çıktığında, kilitlenmeye devam eden bir uygulama var. Bu sorunu çözmek için bu uygulamayı bulmanız ve üçüncü tarafsa yüklemeyi kaldırmanız gerekir. Burada yapmamız gereken şey, buna gerçekten neden olan bir uygulama olup olmadığını ve üçüncü taraf olup olmadığını belirlemektir. Bununla birlikte, ilk önce yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın

Sorunun bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda size bir fikir vereceğinden, önce bu prosedürü yapmanız önemlidir. Bunu yaparak, tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakmış olursunuz, bu nedenle bunlardan biri suçlu ise, güvenli modda hata görünmemelidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Hatanın bu modda ortaya çıkmadığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey soruna neden olan uygulamayı bulmaktır. Bu biraz zor olabilir, ancak bu sorun başladığında yüklediğiniz uygulamalardan sonra gitmeye çalışın. Galaxy S9’unuzdan bir uygulamayı şu şekilde kaldırırsınız:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. KALDIR> Tamam seçeneğine dokunun.

Hangisinin suçlu olduğunu anlayabilmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Soruna neden olduğunu düşündüğünüz uygulamaları kaldırmaya zaman ayırın ve sorunun giderilip giderilmediğini doğrulamak için telefonunuzu defalarca yeniden başlatmanız gerekebilir.

Öte yandan, “Ayarlar durdu” hatası hala güvenli modda görünüyorsa, bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

İLGİLİ YAZILAR:

    Dondurulmuş bir Samsung Galaxy S9’u nasıl çözersiniz (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Sıfırlama (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’da önbellek bölümünü nasıl silerim ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9’unuz ne yapmalı? bilgisayarınız tarafından tanınmıyor mu? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S9’u rasgele yeniden başlatmayı nasıl düzeltirim (kolay adımlar)

Tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından Ana Sıfırlama yapın

Hata hala güvenli modda gösteriliyorsa, sorunun önceden yüklenmiş uygulamalardan biri tarafından kaynaklanmış olması mümkündür, ancak daha sonra, bu uygulamalar ürün yazılımına gömülü olduğundan, ürün yazılımı sorunları gibi sorunları düşünebilirsiniz. Bazı durumlarda önceden yüklenmiş uygulamalarla ilgili sorunları gidermeniz gerekebilir, ancak bu durumda yalnızca ürün yazılımı ile ilgili sorunları gidermeniz gerekir. Ana Sıfırlama dışında başka sorun giderme prosedürü önermeyeceğim.

Bu sorunu çözmek için telefonu varsayılan ayarlarına geri getirmenin zamanı geldiğine inanıyorum. Ayarlara erişemezsiniz çünkü açmaya çalıştığınız anda kilitlenir. Bu nedenle, telefonu Kurtarma modu ile sıfırlamanız gerekir. Kaybetmek istemediğiniz önemli dosyaları yedeklemek için elinizden geleni yapın. Ardından, sıfırladıktan sonra telefonunuzu yeniden ayarlamak için kullanacağınız için Google hesabınızı ve şifrenizi not edin. Her şey ayarlandıktan ve hazırlandıktan sonra şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu yazı size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıya yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Rasgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir ekran titreme sorunu ile (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Siyah Ekran Ölüm sorunu ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatma ve sorunlu uygulamaları kaldırma (kolay adımlar) Çökmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir Samsung Galaxy S9 (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook Messenger nasıl düzeltilir (kolay adımlar)