Samsung Galaxy S9’u siyah ekran ve mavi ışık yanıp sönerek düzeltme (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9, muhtemelen bugün piyasadaki en güçlü akıllı telefon olmasına rağmen, hala bazı sorunlara ve hatalara maruz kalıyor ve en yaygın olanları arasında Siyah Ekran Ölüm. Bu sorun farklı varyantlarda geliyor. Daha sıklıkla siyah ekranı ve yanıt vermeyen ekranı alırsınız, ancak mavi ekranın yanıp söndüğü siyah ekranı aldığınızda zamanlar vardır. İkincisinin düzeltilmesi daha kolaydır. Yanıp sönen mavi ışık, yanıt vermemesine rağmen telefonun hala açık olduğunu gösteren bir işarettir.

Telefonda mavi ışık yanıp sönen siyah ekran olduğunda, numarayı arayabilir ve telefon gerçekte çalacaktır ve ses seviyesi duyulabilir bir seviyeye ayarlanmışsa duyabilirsiniz. Ancak, ekran siyah kalır ve telefon yanıt vermiyor gibi görünür. Bu yazıda, telefonunuzda sorun giderme konusunda size yol göstereceğim ve kullanmaya devam edebilmeniz için sorunu çözeceğim. Çoğu zaman bu sorun bir teknisyenin yardımı olmadan düzeltilebilir ve umarım sorunu çözmek ve düzeltmek için bazı temel sorun giderme prosedürlerini yapmakta zorluk çekersiniz.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Samsung Galaxy S9’u siyah ekran ve mavi ışık yanıp sönüyorsa düzeltin

Bu sorunun ortak nedeninin ne olduğunu biliyor musunuz? Bellenim çökmesi. Doğru! Ürün yazılımı çökmesi, güçlü bir Galaxy S9’un aniden siyah ve yanıt vermeyen bir ekrana sahip olmasının nedenidir, ancak mavi bir ışık yanıp söner. Bu sorunla ilgili olarak şunları yapacaksınız:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma

Zorunlu Yeniden Başlatma yaparak bir sistem çökmesi kolayca düzeltilebilir, ancak bazı okuyucularımız gerçekten sorguladı: Yanıt vermeyen bir telefon bu yöntemi kullanarak nasıl açılabilir? Telefon, doğru bir şekilde yapıldığı sürece buna yanıt vermek için kablolanmıştır. Pil bağlantısının kesilmesini simüle eder ve çıkarılabilir pilleri olan telefonlar pilin çekilmesine yanıt verdiğinde telefon aslında buna yanıt verir.

Sesi Kısma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutarak Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Galaxy S9’unuz normal olarak yeniden başlatılabilir ve gerçekten varsa, bu sorunun sonu. Bununla birlikte, gelecekte bir daha asla olmayacağının garantisi yoktur, ancak en azından şimdi ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz.

Ancak, telefonunuz yine de bu prosedüre yanıt vermiyorsa, birkaç kez daha deneyin ve yine de yanıt vermezse, bunun yerine bunu deneyin:

    Sesi Kıs düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temel olarak ilk prosedürle aynıdır, ancak Ses tuşundan sonra Güç tuşunu basılı tuttuğunuzdan emin oluruz, aksi takdirde bunu yapmak size benzer sonuç vermez.

Galaxy S9’unuzda bunu yaptıktan sonra hala mavi ışık yanıp sönen siyah bir ekran varsa, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S9’unuzu Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya Master Sıfırlama (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’daki önbellek bölümünü nasıl silebilirsiniz ve faydaları nelerdir? Samsung Galaxy S9’unuz bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S9’u “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Rasgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Black Screen of Death sorunu ile nasıl düzeltebilirim ( kolay adımlar)

İkinci çözüm: Şarj Et ve Yeniden Başlatmaya Zorla

Sorunun hem bitmiş bir pilden hem de sistem çökmesinden kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için bu yordamı uygulamanız gerekir. Pil zaten çok düşük seviyedeyken ve telefonu hala kullanıyorsanız, telefon hala kullanılmaya devam ederken meyve suyu bitebilir ve bu, donanım ve bellenim düzgün bir şekilde kapatılmadığından bir sistem çökmesine neden olur. Yani, burada bir yerine birkaç sorunla ilgileniyorsunuz.

Sesi Kısma ve Güç tuşları belirli bir süre birlikte tutulduğunda telefonunuzun her zaman yanıt vereceğini söyledim, ancak pil biterse, telefonunuzun gerçekten açılmasının bir yolu yoktur. Yani, bunu yapmayı deneyin:

    Şarj cihazını çalışan bir AC prizine takın. Bunun için kablolu bir şarj cihazı kullanın.Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. tuşunu basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Telefonunuz gerçekten de pilini tüketmişse ve ürün yazılımı çöktüyse, bu işlemi yaptıktan sonra şimdi önyükleme yapıyor olmalıdır. Ancak, yanıt vermeden kaldıysa ve herhangi bir gelişme fark etmediyseniz, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya veya alışverişe geri getirmenin zamanı geldi.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Rasgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir titreme sorunu ile (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Black Screen of Death sorunu ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatma ve sorunlu uygulamaları kaldırma (kolay adımlar)