Samsung Galaxy S9’unuzdaki kamera arızalanmaya devam ederse ne yapmalı?

“Ne yazık ki, Kamera durdu” hata mesajının yanı sıra, okuyucularımızın çoğunun karşılaştığı başka bir mesaj daha var. Uyarıda “Kamera başarısız” yazıyor ve kamera her açıldığında görüntüleniyor, ancak resim çekerken veya video kaydederken gördüğünüz olağan arayüz yerine ekranda görebileceğiniz hata. Başka bir deyişle, bu hata nedeniyle telefonunuzun kamerasını kullanamayacaksınız ve bu bazı Samsung Galaxy S9 birimlerinde oluyor.

“Kamera durdu” hatası daha çok uygulama ile ilgili bir sorundur, ancak diğeri daha çok bir donanım sorununa işaret eder ve bu yazıda bulmamız gereken şey budur. Sadece bazı sorun giderme prosedürlerini yapmalı ve her olasılığı göz ardı etmeliyiz. Bu kılavuzun sonunda sorun çözülmediyse, bir teknisyenin sensörün değiştirilmesi gerekip gerekmediğini belirlemek için başka testler yapabilmesi için cihazı yalnızca yetkili bir servis merkezine veya mağazaya geri getirmelisiniz. .

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu yönündedir. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S9’da “Kamera başarısız oldu” hatası nasıl düzeltilir?

Deneyime dayanarak, bu sorun kamerayla ilgili çok küçük bir sorun veya çok karmaşık bir sorun olabilir. Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi veya bunu yapmak için bir teknisyene ihtiyacınız olup olmadığını bilmektir. Olası tüm çözümleri tüketmeye çalışacağız, ancak sonunda sorun devam ederse, telefonu fiziksel olarak kontrol edebilecek bir teknisyenden yardım alın. Şimdi, bu konuda yapmanız gerekenler…

Galaxy S9’unuzu yeniden başlatın

Bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, küçük bir aksaklığın sonucu olabileceğinden önce telefonunuzu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Yeniden başlattıktan sonra, sorunun devam edip etmediğini öğrenmek için kamerayı açın ve hala devam ederse, Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini yapmayı deneyin: ses seviyesini ve güç tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Bu, telefonu normal işlem gibi yeniden başlatır, ancak belleği yenilenir ve tüm uygulamalar ve hizmetler yeniden yüklenir. Kamera bundan sonra arızalanmaya devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Bunun bir üçüncü taraftan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenin

Kamera uygulaması başka uygulamalar tarafından kullanıldığından, soruna üçüncü taraf bir uygulama neden oluyor olabilir. Bununla, cihazınızdaki tüm üçüncü tarafları geçici olarak devre dışı bırakmak ve kamerayı kullanmak için telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmanız gerekir. Sorun bu moddayken giderilmiş gibi görünüyorsa, şüphemizi doğrular. Yapmanız gereken bir sonraki şey, hangi uygulamalarınızın soruna neden olduğunu bulmak ve yüklemesini kaldırmaktır.

Galaxy S9’unuzu Güvenli modda nasıl yeniden başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bununla birlikte, kamera güvenli moddayken hala başarısız olursa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Sistem önbelleğini silmeyi deneyin

Geçmişte benzer sorunları önceden sistem önbelleğini silerek düzelttiğimiz için bu prosedürü denemeniz önemlidir. Sistemin cihazınızı sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için kullandığı yüzlerce küçük dosyadan oluşur. Bununla ilgili olan şey, aslında sadece önbelleği silmek değil, aynı zamanda çok etkili olan yeni biriyle değiştirmektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Herhangi bir nedenle sorun bundan sonra devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Bu senin son çare. Kamera bundan sonra hala hata vermeye devam ederse, bu muhtemelen bir donanım sorunudur ve cihazınızı bir teknisyen tarafından kontrol ettirmeniz gerekebilir. Tüm kişisel dosyalarınız ve bilgileriniz silineceğinden sıfırlama da bir hazırlık olacaktır, böylece telefon teknolojinin ellerine ulaştığında gizlilik konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ancak, işlem sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Yedeklemeden sonra Galaxy S9’unuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi yeniden başlat Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım size şu ya da bu şekilde yardımcı olabiliriz. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıya yorum bırakın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Kendi kendine kapanan ve tekrar açılmayacak Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Galaxy S9 hızlı şarj olmaz, Adaptif Hızlı şarj işlemi durdu [sorun giderme kılavuzu] Samsung Galaxy S9 cihazınız çok şarj oluyorsa ne yapmalı yavaş yavaş [Sorun Giderme Kılavuzu ve Şarj İpuçları] Donup sonra kendi kendine yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Tamamen ölmüş ve yanıt vermeyen Samsung Galaxy S9’unuzu düzeltme (kolay adımlar) Ne yapmalı Bir güncelleme sonrasında donmaya ve gecikmeye başlayan Samsung Galaxy S9?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.