Samsung Galaxy S9’unuzu sinyal kaybeden şekilde nasıl düzeltebilirsiniz, servis sorunu düşüyor (kolay adımlar)

Mobil cihazlarda kesintili sinyal veya servis düşüşleri her zaman oluşabilir. Sorun, telefondaki şebeke servislerini etkileyen bir yazılım hatasıyla ilişkilendirilebilir veya servis sağlayıcınızın ucundaki bir şebeke sorunundan kaynaklanıyor olabilir. En kötü senaryoda, cihazınız, ağ anteninin veya diğer somut ilgili bileşenlerin yanlışlıkla düşme veya telefona sıvı maruz kalması nedeniyle hasar görmesi gibi donanım hasarı nedeniyle genellikle servis veya ağ sinyalini kaybedebilir.

Donanımla ilgili sinyal sorunları genellikle servis veya fiziksel onarım gerektirirken, yazılım hataları tarafından tetiklenenler evde bazı geçici çözümlerle giderilebilir. Bu bağlamda haritaladığım çözümler, yeni Samsung Galaxy S9 cep telefonunda benzer bir sorunu ele almayı amaçlıyor. Bu, sinyal kaybeden veya genellikle servis düşüşleri yaşayan bir Samsung S9’u düzeltmesi gereken kişilere ücretsiz referans olarak hizmet etmelidir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Hizmet veya sinyali kaybetmeye devam eden Galaxy S9 nasıl düzeltilir?

Herhangi bir “düzeltme” veya sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeye başlamadan önce, telefonunuzu ağ kapsama alanınızdaki bir alanda kullandığınızdan emin olun ve emin olun. Kapsama alanı dışında sinyal düşüşleri yaşamak normaldir. Telefonunuzu kullanırken nerede olursanız olun sorun devam ederse, düzeltmeniz gereken bir sorun vardır. Başlamaya hazır olduğunuzda aşağıdaki çözümlerden herhangi birini denemekten çekinmeyin.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Sinyal düşüşleri veya aralıklı servisle gösterilen ağ sorunları, cihazın yeniden başlatılması veya yazılımdan sıfırlama ile giderilebilen rastgele hatalar tarafından tetiklenebilir. Küçük hataları temizlemenin yanı sıra, dahili belleği yenilemeye yardımcı olur ve böylece cihazınıza yeni bir başlangıç sağlar. İşte böyle yapılır:

  Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldığında her iki düğmeyi de bırakın.

Yazılımdan sıfırlama, kişisel bilgilerinizi ve telefonda depolanan diğer kritik verilerinizi etkilemez, bu nedenle işlemdeki veri kaybı konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

İkinci çözüm: Uçak modunu açın ve kapatın.

Uçak modunu açıp kapatmak, servis veya sinyal ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere çeşitli bağlantı sorunlarıyla uğraşan birçok kişiye yardımcı olan basit bir eski numaradır. Telefondaki tüm ağ bağlantısı özelliklerini bir kerede yeniden başlatmanın başka bir yolu. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere kaydırın.Ayarlar’a dokunun, ardından Bağlantılar’a dokunun. Uçak Modu’na dokunun. Özelliği yaklaşık 30 saniye boyunca açmak için Uçak Modu anahtarına dokunun. Geçen süreden sonra Uçak’a dokunun. özelliği kapatmak için tekrar açın.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: SIM kartı çıkarıp yeniden takın.

Hatalı bir SIM kart kurulumu, telefonunuzun hücresel şebekelerle sabit bir bağlantı kuramamasının ana nedeni olabilir. Bunu devre dışı bırakmak için, telefonunuzdaki SIM kartı çıkarıp yeniden takmaya çalışın:

  Ejektör aracını SIM / microSD kart tepsisindeki deliğe yerleştirin ve ardından tepsi dışarı çıkıncaya kadar hafifçe itin. SIM / microSD kart tepsisini telefondan çıkarın. SIM kartı tepsiden çıkarın. SIM kart iyi görünüyorsa, altın renkli temas noktaları aşağı bakacak şekilde tekrar SIM kart tepsisine yerleştirin. SIM / microSD tepsisini tekrar yuvaya yerleştirin.

Her şey yerine sabitlendikten sonra, uygulamaları ve sistem işlevlerini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Dördüncü çözüm: Samsung S9’unuzdaki ayarları / ağ ayarlarını sıfırlayın.

Ayarların sıfırlanması, özellikle telefonun şebeke ayarları, sorunun yanlış şebeke ayarları tarafından tetiklenmesi durumunda potansiyel bir çözüm olabilir. Farkında olmayabilirsiniz, ancak bazı güncellemeler yüklendikten sonra telefon ayarlarınızı otomatik olarak geçersiz kılabilir ve böylece bir hataya çarptığınızda bir şeyin yanlış olduğunu öğreneceksiniz. Çözünürlük olarak, varsayılanları geri yüklemek için telefon ayarlarınızı sıfırlayabilir ve daha sonra ağınızı yeniden yapılandırabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin. Ayrıca, özellikle sorun cihazınızdaki yanlış bir ağ ayarıyla ilişkilendirilmişse de yardımcı olur. Devam etmek için Ayarları Sıfırla’ya tekrar dokunun. İstenirse cihaz PIN’inizi girin.

Sıfırlama işlemi bitene ve telefonunuz yeniden başlatılana kadar bekleyin.

Beşinci çözüm: Samsung S9’unuzu donanımdan sıfırlayın (fabrika ayarlarına sıfırlayın).

Tam bir sistem sıfırlaması, telefon sisteminde daha karmaşık bir hata tarafından tetiklenirse sorunu düzeltmenin anahtarı olabilir. Yine de, tüm kişisel bilgilerinizin ve kritik verilerinizin işlem sırasında silineceğini unutmayın. Bir çıktı olarak, yine tamamen temiz, böceksiz bir Samsung S9’a sahip olacaksınız, bu yüzden denemeye değer. Devam etmek isterseniz, aşağıdaki adımlara bakın:

  Uygulamalar-> Ayarlar-> Bulut ve hesaplar-> Yedekle ve geri yükle’ye giderek telefon verilerinizi yedekleyin. Ardından Verilerimi yedekle veya Otomatik geri yükle seçeneğini belirleyin.

Bir yedek oluşturduktan sonra, aşağıdaki adımlarla fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin:

  Ayarlar’a dokunun. Genel yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Devam etmek için Sıfırla’ya dokunun. Sonra onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun. İstenirse, sıfırlamak için kimlik bilgilerinizi girin veya Samsung hesabınızı ve şifrenizi doğrulayın.

Diğer öneriler

Telefonunuzu güvenli moda getirin. Bazı üçüncü taraf uygulamaları da telefonun servisi veya sinyal alımı ile aynı çatışmaya neden olabilir. Bu durumda, telefonunuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri bu modda geçici olarak devre dışı bırakıldığından, bununla ilgili bir şeyleri olup olmadığını belirlemeniz daha kolay olacaktır. Samsung Galaxy S9’unuzda güvenli modu etkinleştirmek ve kullanmak için şu adımları izleyin:

  Model adı ekranı ekranda göründükten sonra Güç düğmesini basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde Güç düğmesini bırakın. Güç düğmesini bıraktıktan hemen sonra Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod etiketini gördüğünüzde Sesi Kıs düğmesini bırakın.

Telefonunuz güvenli moddayken sorun giderilirse, üçüncü taraf bir uygulamanın sorunu tetiklemesi gerektiği anlamına gelir ve bu nedenle bu kötü uygulamayı kaldırmanız gerekir.

Mevcut en son Android sürümüne güncelleyin. En son Android güncellemesini yüklemek, özellikle de bir yazılım hatası sorunu içeriyorsa da yardımcı olabilir. Güncellemeler ayrıca belirli hatalarla ilişkilendirilmiş mevcut cihaz sorunlarını gidermek için hata düzeltmeleri veya düzeltme ekleri içerir.

  Samsung S9 Plus’ınıza yazılım güncellemesini kontrol etmek ve yüklemek için Uygulamalar-> Ayarlar-> Telefon hakkında-> Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğine gidin. Telefonunuzun güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin. Ardından Başlat’a dokunun. Yeniden başlatma mesajı istenirse, devam etmek için Tamam’a dokunun.

Samsung S9’unuzu bir bilgisayardaki Smart Switch’i kullanarak da güncelleyebilirsiniz.

Tüm kasa ve telefon aksesuarlarını çıkarın. Bazı üçüncü taraf kılıfları veya telefon aksesuarları, telefonun ağ sinyali alımını engelleme eğiliminde olabilir, bu nedenle kesintili veya kararsız sinyale neden olabilir. Telefon aksesuarlarını veya gövdesini cihazınızdan çıkarmaya çalışın, ardından sinyalin onlarsız nasıl çalıştığını görün.

Daha Fazla Yardım Alın

Sonunda olası tüm yöntemleri tükettikten sonra sorun devam ederse sorunu yükseltmek için ağ servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun. Sonunda servis bakımı veya ağ kesintileri gibi teknik bir sorun olabilir. Ya da sorunun yeni bir ürün yazılımı güncellemesi yüklendikten sonra sorunun başladığı gibi cihazdaki daha karmaşık bir yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorsanız Samsung Destek birimine de ulaşabilirsiniz. Samsung’un bir sonraki güncellemede gerekli düzeltme ekini sunması için güncelleme sonrası sorunların artırılması gerekiyor.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Rasgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir titreme sorunu ile (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Black Screen of Death sorunu ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatma ve sorunlu uygulamaları kaldırma (kolay adımlar)