Samsung Galaxy Tab A 10.1 Nasıl Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

#Samsung #Galaxy #TabA (10.1), bu yıl piyasaya sürülen en son sürüm olan Android tabletidir. Bu tablet, önünde 1200 x 1920 piksel çözünürlüğe sahip, 10.1 inç IPS LCD ekrana sahip bir Alüminyum gövdeye sahiptir. Kaputun altında, 2GB RAM ile eşleştirildiğinde birden fazla uygulamayı sorunsuzca çalıştırmak için yeterince iyi olması gereken bir Exynos 7904 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde Samsung Galaxy Tab A 10.1 ile başa çıkacağız Wi-Fi sorunu.

Bir Galaxy Tab A 10.1 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 Nasıl Wi-Fi Sorunu Bağlanmayacak

Herhangi bir Android cihazla ilgili sorunlarınız olduğunda, sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bunun arkasındaki neden, sorunun yeni bir güncelleme ile giderilmiş olabileceği bir yazılım hatasının neden olabileceği ihtimalini en aza indirmektir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Smart Switch yüklü bir tableti bilgisayara bağlayarak mevcut güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin.

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, sorunun yönlendiricinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını doğrulamaktır. Diğer cihazlar başarıyla bağlanabilir mi? Yönelticinin, tabletin bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (Mac Filtresi) var mı? Bunun yönlendirici ile ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, cihazınızı farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı denemek ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduktan sonra tablet sorun giderme zamanı gelmiştir. Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek yazılımı yenilemektir.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Samsung Galaxy Tab A 10.1’in Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacak olup olmadığını kontrol edin.

Ağ ayarlarını sıfırla

Bu adım, genellikle cihaz bir veri ağına bağlanırken bir sorun yaşıyorsa yapılır. Tablette aşağıdaki değişiklikler meydana gelecektir.

  Saklanan Wi-Fi ağları silinecek.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Telefonunuzdaki Ayarlar’ı açın. Şimdi aşağı kaydırın ve Genel Yönetim’e dokunun. Bu menüde, Sıfırla’ya dokunun. Sonra, Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun. Bir sonraki ekranda RESET AYARLARI üzerine dokunun ve bir kez daha onaylayın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Cihazı Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın Samsung Galaxy Tab A 10.1 yüklü olduğunda Wi-Fi sorununa bağlanmayacağına neden olacak durumlar olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden cihazı Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanmaktadır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Cihazın özel bölümünde saklanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Tableti kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini de bırakın. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce. Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Samsung Galaxy Tab A 10.1’i tamir edememesi durumunda Wi-Fi sorununa bağlanamadığı durumlarda, bunun sebebi bir yazılım arızası olabilir. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Tableti kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra bile sorun devam ederse, bu durum zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.