Samsung Galaxy Tab S4 Sıfırlama Kılavuzu: Sıfırlama Ana, Ağ Ayarlarını Sıfırlama, Tabletinizi Yumuşak Sıfırlama

Yeni Samsung Galaxy Tab S4’ünüzü nasıl sıfırlayacağınızı bilmeniz önemlidir, çünkü ne kadar güçlü olursa olsun, kullanırken her zaman sorun yaşayacağınız bir zaman gelir. Bu sorunların çoğu sıfırlama ile kolayca giderilebilir. Sorunlar, temel sorun giderme prosedürleri ile giderilemediğinde ciddi hale geldiğinde bunu yedek olarak düşünün.

Bu yazıda, Galaxy Tab S4’ünüzde çeşitli sıfırlama prosedürlerini nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda size yol göstereceğim. Yazılım sıfırlama ve dosyalarınızı ve / veya verilerinizi silmeden tüm ayarları nasıl sıfırlayacağınız gibi basit sıfırlama yöntemleriyle başlayacağım. Bu nedenle, okumaya devam edin, böylece şimdiye kadar, gelecekte ihtiyaç duyabileceğiniz çok önemli sorun giderme prosedürlerini zaten biliyorsunuzdur.

Ancak, belirli bir soruna bir çözüm bulmaya çalışırken bu yayını bulduysanız, bu tabletle ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Galaxy Tab S4 Sorun Giderme sayfamızı ziyaret edin. Web sitemizde, sorununuzu çözmenize yardımcı olacak makaleler zaten mevcut olabilir. Değilse, Android sorunları anketimizi doldurarak istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorunu tanımlarken mümkün olduğunca ayrıntılı bilgi verin, böylece sorunu anlamamız ve bir çözüm bulmamız daha kolay olacaktır.

Galaxy Tab S4’te Yumuşak Sıfırlama veya Zorunlu Yeniden Başlatma nasıl yapılır?

Açık bir fiziksel ve sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, sorunun ne kadar ciddi olduğuna bakılmaksızın her sorun giderme işlemi bununla başlamalıdır. Bilgisayarınız askıda kaldığında veya donarsa, güç kaynağından çıkarıp tekrar takarak yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu temel olarak bu yordamla aynı işlemdir; Galaxy Tab S4 çıkarılabilir bir pile sahipse, onu güç kaynağından çıkarmak için çekebilirsiniz, ancak çıkarılamayan bir pile sahip olduğundan, yapabileceğiniz en iyi şey, yumuşak sıfırlama veya zorla yeniden başlatma takip etme:

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Doğru şekilde gerçekleştirilirse, tabletiniz normal şekilde önyüklenebilir, ancak ilk denemeden sonra hala yanıt vermiyorsa, aynı işlemi birkaç kez daha yapın. Bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, bunun yerine bunu denemelisiniz:

  Önce Sesi kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.Şimdi Sesi kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 45 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temel olarak ilk prosedürle aynıdır, şu anda güç tuşundan önce sesi kısma düğmesine basarak doğru yaptığınızdan emin oluyoruz çünkü aksi takdirde bunu yapmak size benzer sonuçlar vermeyecektir.

Tabletiniz yanıt vermiyor, açılmıyorsa veya Siyah Ekran Ölümüne (BSoD) sahipse Zorunlu Yeniden Başlatma veya Yumuşak Sıfırlama’yı kullanabilirsiniz.

Yeni Galaxy Tab S4’ünüzdeki Tüm Ayarları Sıfırlama

Bu, Fabrika Ayarlarına sıfırlama işlemine en yakın şeydir, çünkü tüm ayarları varsayılana geri döndürür, bu nedenle sıfırlamanın temel faydalarına sahiptir, ancak bunun iyi bir yanı, kişisel dosyalarınızın ve uygulamaların dahil olduğu verilerin hiçbirinin silinmeyeceğidir. Yani, Ayarlar hariç her şey olduğu gibi kalacak.

Bazı ayarları değiştirdikten sonra telefonunuz arızalanırsa bunu kullanabilirsiniz. Bazı ayarları değiştirdiğimiz ve varsayılan değeri unuttuğumuz zamanlar var. Böylece cihaz arızalanmaya başladığında, ne yapacağımızı bilemeyiz. Artık ayarları nasıl varsayılana geri getireceğinizi bilmeden artık değil. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA öğesine dokunun. Ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Galaxy Tab S4’te Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Galaxy Tab S4’ünüzdeki ağ ayarlarını yalnızca ağ ile ilgili sorunlarla karşılaştığında sıfırlarsınız ve nedenini bilmezsiniz. Ağ ayarlarının sıfırlanması, tüm veri bağlantılarını varsayılan fabrika varsayılanlarına sıfırlar. Bu yordam gerçekleştirilerek aşağıdaki değişiklikler gerçekleşir:

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak. Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Bu yordamı uyguladıktan sonra yalnızca mobil veri bağlantısı açılır, bu nedenle daha önce bir WiFi ağına bağlıysanız, tabletinizin siz başlatmadan ve doğru şifreyi girmeden söz konusu ağa yeniden bağlanamayacağı normaldir. Şimdi, ağ ayarlarını nasıl sıfırlarsınız…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Galaxy Tab S4’ü Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, Ayarlar menüsünden yapılan bir sıfırlama işlemi için kullandığımız bir terimdir. Tabletinizde bazı sorunlar varsa ancak normal şekilde çalışıyorsa bu tür bir sıfırlama kullanabilirsiniz. Örneğin, kilitlenmeye devam eden uygulamalar varsa veya tabletiniz bir nedenle çok yavaş çalışıyorsa, Ayarlar’a gidebilir ve cihazınızı oradan sıfırlayabilirsiniz.

Ancak, tüm kişisel dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğini unutmayın, böylece işlemden sonra onları alamayabileceğiniz için kaybetmek istemediğiniz dosyaların bir yedeğini oluşturmanız gerekir. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra cihazınızı sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar> Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. Aşağıdaki kaydırıcıları istediğiniz ayara dokunun: Verilerimi yedekle Otomatik geri yükleme Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun. ekranın altına gidin, ardından SIFIRLA> TÜMÜNÜ SİL öğesine dokunun. ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Samsung hesabınızı doğrulamanız istenirse parolayı girin ve ardından ONAYLA üzerine dokunun. Cihazın sıfırlanmasını bekleyin.

Galaxy Tab S4’te Ana Sıfırlama nasıl yapılır?

Ana Sıfırlama temel olarak Fabrika Ayarlarına sıfırlama ile aynıdır, ancak farklı şekilde yapılır. Bu prosedürü cihazınızı her sıfırlamak istediğinizde yapabilirsiniz, ancak onu biraz özel yapan şey, telefonunuz artık düzgün çalışmıyorsa, ancak yine de açılabilirse kullanabilirsiniz. Bu, cihazınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlama gibi normal moda başlatmanızı gerektirmez. Tek yapmanız gereken, tabletinizi Kurtarma Moduna çalıştırmaktır ve oradan sıfırlayabilirsiniz. Cihazınız artık normal şekilde önyükleme yapamıyorsa ancak bir sorun varsa bu kullanışlı olacaktır. Bunu yaptıysanız ve Google Kimliğinizi ve şifrenizi unuttuysanız cihazınızdan kilitlenmiş olabilirsiniz.

Google’ın uyguladığı bir güvenlik katmanı vardır, böylece Ana Sıfırlama yaptıktan sonra bile kimse çalınan veya kaybolan cihazları kullanamaz. Google Kimliğinizi ve şifrenizi biliyorsanız, tabletinizi ayarlayan bu ayarı kullanacaksınız.

Önceki sıfırlama prosedüründe olduğu gibi, yedek oluşturmadıysanız bazı önemli dosya ve verilerinizi kaybedersiniz…

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu yazı boyunca size yardımcı olabiliriz. Eğer öyleyse, lütfen bu yayını ileride ihtiyaç duyabilecek arkadaşlarınızla paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler!