Samsung Galaxy Watch artık telefondan bildirim alamıyor

Samsung Galaxy Watch ile ilgili diğer bir yaygın sorun, bağlı olduğu telefondan artık bildirim alamamasıdır. Bazı sahipler bu özelliğin birkaç gün kullanıldıktan hemen sonra çalışmayı durdurduğunu bildirdi. Samsung bu sorunla ilgili herhangi bir açıklama yayınlamamıştır, bu yüzden yaygın olsa da, ürün yazılımı ya da donanımıyla ilgili bir sorun olmayabilir. Söylemeye gerek yok, bir sahibi olarak, bazı sorun giderme işlemleri yapmalı ve bu sorunu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi görmelisiniz.

Bu yazıda, artık telefondan bildirim alamayan bir Galaxy Saatini nasıl düzelteceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim. Bazı sahiplerin raporlarına ve geri bildirimlerine dayanarak bu sorun çözülebilir ve kullandıkları çözümleri sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Galaxy Watch sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Size yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Sorun gidermemize geri dönersek, Galaxy Watch'ınız telefonunuzdan bildirim almazsa yapmanız gerekenler…

 1. Özel bildirim ayarlarını aç.
 2. Galaxy Watch'ınızı ve telefonunuzu yeniden başlatın.
 3. Uyku Modunun etkin olmadığından emin olun.
 4. Bluetooth'u tekrar bağlamayı deneyin.
 5. Fabrika Galaxy Saatinizi Sıfırlayın.

 

Yapmanız gereken ilk şey, bildirimlerin açık olup olmadığını veya istediğiniz şekilde etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol etmektir. Telefonunuzda Galaxy Wearables uygulamasını açın, Ayarlar sekmesine ve ardından Bildirimler öğesine dokunun. Belirli bildirim ayarlarını açmak için, istediğiniz bildirim ayarının yanındaki kaydırıcıya dokunun. Şimdi çalışıp çalışmadığını, eğer hala çalışmıyorsa bir sonraki prosedüre geçin.

İlk prosedürü uyguladıktan sonra, Galaxy Watch'ınızı yeniden başlatmayı deneyin; çünkü yazılımın ve uygulamaların bildirimlerin çalışması için yenilenmesi gerekebilir. Bu, birçok kullanıcının cihazlarında çalıştığı bildirilen en basit ancak çok etkili çözümlerden biridir. Galaxy Watch'ı yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

 1. İzleme ekranından, seçenekler menüsü görünene kadar Giriş düğmesine basın, ardından bırakın.
 2. Seçenekler ekranından, Kapat seçeneğine dokunun.
 3. Cihaz kapandıktan sonra, Samsung Galaxy Watch logosu görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun, sonra bırakın.

Sonraki, uyku modunun etkin olmadığından emin olun çünkü öyleyse, saatinizin artık sizi bilgilendirmemesinin nedeni bu olmalıdır.

 1. Telefonunuzda Galaxy Giyilebilir uygulamasını açın
 2. Ayarlara git
 3. Gelişmiş'e Git
 4. “Good night mode” öğesinin KAPALI olduğundan emin olun

Son olarak, eğer diğerleri başarısız olursa, o zaman Galaxy Watch'ınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Bunun gibi bir sıfırlama işlemi ile çözülebilir, ancak bu seçeneğe başvurmadan önce olası tüm çözümleri tüketmemiz gerekir, çünkü sorunla karşılaştığınız anda sıfırlarsanız Saatinizdeki bazı önemli verileri kaybedebilirsiniz. Saatinizde önemli veriler varsa, bunların bir yedeğini aldığınızdan emin olun. Bundan sonra Galaxy Saatinizi sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. Uygulama ekranından, Ayarlar'a dokunun.
 2. Genel'e dokunun.
 3. Sıfırla'ya dokunun.
 4. Onaylamak için ✔ onay işaretine dokunun.
 5. Cihazın sıfırlanmasını bekleyin. Cihaz fabrika ayarlarına sıfırlandı.

Ayrıca donanım tuşlarını kullanarak sıfırlayabilirsiniz …

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin.
 2. Galaxy Watch'ı kapatın.
 3. Ekranın altında REBOOTING görüntülenene kadar Güç tuşunu basılı tutun.
 4. REBOOT MODE Seç ekranı görünene kadar Güç tuşuna üç kez hızlıca basın.
 5. 'Kurtarma'yı vurgulamak için Güç tuşuna birkaç kez basın.
 6. Galaxy Watch yeniden başlatılmaya başlayana kadar seçmek için Giriş tuşunu üç saniye basılı tutun.

Bu sorun giderme kılavuzunun Samsung Galaxy Saatinizle ilgili sorunu çözmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Yorum bölümünde bize neyin işe yaradığını veya cihazınızdaki sorunu çözmek için ne yaptığınızı bize bildirin.

İLGİLİ MESAJLAR:

 • Açılmıyor Samsung Galaxy Watch nasıl düzeltilir
 • Samsung Galaxy Watch, telefonla düzgün şekilde senkronize edilmiyor