Samsung Galaxy Watch ile Pil Ömrünü Kurtarmanın En İyi 5 Yolu

Samsung Galaxy, kollarının altında bir çok özellik izliyor. Sensör haznesi, uyku ve zindelik verilerinizin uygun şekilde kaydedilmesini ve saklanmasını sağlar. Ancak tüm bu zarif özellikler bir bedelle gelir – pil ömrü.

Samsung, Galaxy Watch'ın dört günlük (46 mm LTE olmayan sürümü) pil ömrü vaat etmesine rağmen elde edilmesi biraz zor. Bu, tüm özellikler ve sensörler açık olduğunda özellikle doğrudur. Ne de olsa, bir yerden güç çekmeleri gerekecekti.

Tescilli şarj cihazı, evde / ofiste olmadığınız zamanlarda bu yüksek kaliteli saati şarj etmemenizi sağlar.

Neyse ki, biraz çırparak, tek bir şarjla biraz daha uzun süre kalmak için Galaxy Saat'in pilini alabilirsiniz.

Bugünkü bu yazıda, Samsung Galaxy Watch'taki pil ömründen tasarruf için bazı şık yollar tartışacağız.

Also on Guiding Tech
Top 10 Free Running Apps for Android That Will Help You Shed Those Extra Pounds

Read More

1. Ekranda Her Zaman Devre Dışı Bırak

Her Zaman Açık Ekran (AOD) özelliği, Samsung telefonlarındaki (AMOLED ekranlı) ve akıllı kolların en faydalı ve akıllı özelliklerinden biridir. Bununla saatinizi / telefonunuzu kaldırmadan süreyi, bataryayı ve bildirimleri kontrol edebilirsiniz. Doğru tahmin ettiğiniz gibi, çalışmasını sağlamak normalden daha fazla güç gerektirir.

Öyleyse, korkunç pil ömrü ile mücadele ediyorsanız veya bu özelliği hiç kullanmıyorsanız, ayarlardan onu kapatabilirsiniz.

Bunu yapmak için, saatinizdeki Ayarlar bölümüne gidin ve Ekran> Her zaman açık izle öğesine dokunun ve bilgisayarı kapatın.

Did You Know: AOD only works when the watch detects a heartbeat.

2. Siyah Saat Yüzlerini Kullanın

Şimdiye dek AMOLED ekranların çalışmalarına ve pil suyundan tasarruf etmek için nasıl çalıştığına zaten aşina olmalısınız. Farkında olmayanlar için, işte hızlıca bir inceleme.

LCD ekranların aksine, AMOLED ekranın arka aydınlatması yoktur. Aksine, kullanım sırasında tüm bireysel pikseller yanar. Kullanılmadığı zaman, siyah kalırlar. Aynı zamanda başka bir şekilde çalışır. Ekran siyah olduğunda, pikseller uzak durur böylece değerli meyve suyunu korur.

Bu nedenle, koyu tonlarda ayarlanmış bir saat yüzü sadece bir süre daha çalışmasını sağlamaz ve saate şık bir görünüm verir.

Neyse ki, mağazada bir sürü siyah saat yüzü var. Galaxy Giyilebilir uygulamasını açın, Yüzleri İzle bölümüne gidin ve AMOLED saat yüzlerini arayın.

Beğendiğiniz saatin yüzünü gördükten sonra uygulayın ve Kaydet üzerine dokunun. Saatin bazı yüzleri ücretsiz olsa da, çoğu ödenir. Neyse ki, onları almak için bir bomba harcamanıza gerek yok.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1218{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2016/02/176200/Android_Wear_watch_face_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1518420798’);background-size:cover;background-position:center center}

#wearable

Click here to see our wearable articles page

3. Uyandırma Hareketini Devre Dışı Bırakma

Tabii, elinizi her kaldırışınızda ekran tüm gücü ile aydınlandığında süper soğuk görünüyor.

Ancak böyle uygun bir özellik ciddi bir etkiye sahip olmakla yükümlüdür. Bu özellikle eğer aktif bir kişiyseniz ve ellerinizi epey hareket ettiriyorsanız geçerlidir.

Bu özelliği kapatmak için, Ayarlar> Gelişmiş'e gidin ve Uyandırma hareketleri için düğmeye geçin. Basit.

Did You Know: The Galaxy Watch uses the phone’s GPS when connected or paired.

4. İyi Geceler Modunu Etkinleştir

Uyandırma hareketlerini tamamen devre dışı bırakmamayı tercih ederseniz, sonraki seçenek İyi Geceler modunu etkinleştirmektir. Bu, uyanma hareketlerini devre dışı bırakır, bildirimleri ve sesleri bastırır ve hatta uyurken Daima Açık Ekran özelliğini devre dışı bırakır.

Bu modun iyi yanı, Uyku izlemenin beklendiği gibi çalışmaya devam etmesidir. Kısacası, sessizlik içinde çalışacak.

Gelişmiş ayarlar altında da bulunabilir.

5. Tüm Bildirimler Önemli mi?

Tüm bildirimler önemli mi? Aldığınız her bildirimde saatin titremesi gerekiyor mu?

İyi pil ömrünün anahtarı, bildirimleri posta uygulamanız ve mesajlaşma uygulamanız gibi birkaç öncelikli uygulamaya sınırlamaktır. Değişiklikleri yapmak için, Bildirim ayarlarına gidin ve Bildirimleri yönet üzerine dokunun.

Şimdi istemediğiniz uygulamaların seçimini kaldırın. Bulunduğunuz sırada, telefonunuzdaki önemsiz uygulamaların bildirimlerini Ayarlar> Bildirimler bölümünden devre dışı bırakabilirsiniz. İnan bana, saatinle telefon sana teşekkür edecek.

Cool Tip: You can mute your phone’s notification through the Mute Connected Phone feature.

Bir şey daha

Ne yazık ki, Galaxy saatindeki uzun pil ömrü, birkaç takas yapmanız gerektiği anlamına gelir. Anladım – böyle güçlü bir saatle, tüm özellikleri kapatmak utanç verici olurdu. Smartwatch'ınızı analog bir ekran gibi kullanmak istemezsiniz.

Yukarıda belirtilen birkaç şeyi test etmenizi ve önemli tavizler vermeden sizin için en iyi olanları seçmenizi öneririm.

Benim durumumda, tüm ana özellikleri etkinleştirmek bana tam bir şarjla üç günlük pil ömrü verdi. İçimdeki fakir planlamacının saatini sık sık şarj etmeyi unuttuğu için, dahili Pil Tasarrufu modu çoğu gün beni kurtardı.

Bu mod, ekranı gri renge döndürerek ve temel olanlar hariç çoğu sensörü kapatarak birkaç saat içinde sıkılır. Bu modu Ayarlar> Batarya> Güç tasarrufu ile bulabilirsiniz.

Aynı zamanda, saatin Bluetooth gibi bağlantılarını kapatmak sizi pek bir şey alamayacak. Ayrıca, Galaxy Watch'ın GPS'i telefonunuzla eşlendiğinde bekleme moduna geçer. Bu nedenle, telefonu eşleştirmeden günün çoğunda koşmadığınız veya yürümediğiniz sürece, açık tutmanız yeterli olacaktır.

Sıradaki: Androidinin pilini daha iyi yönetmek mi istiyorsun? Telefonunuzun pilinin ömrünü nasıl uzatabileceğinizle ilgili aşağıdaki yazıyı inceleyin.