Samsung Galaxy Watch Telefona Bağlanmadı: Düzeltmenin 4 Kolay Yolu

Çoğu zaman, Samsung Galaxy Watch'ı uyumlu bir telefonla eşleştirmek çok kolaydır. Durumun zaman zaman çok farklı olabileceğini bilmelisiniz. Yükleme ekranındaki sonsuz eşleştirme döngüsüne şahit olmak hoş bir deneyim değil. Neyse ki, bu dünyanın sonu değil.

Çoğu zaman, bazı önemsiz konular bağlantıyı engeller ve eşleştirmeyi acı verici bir yavaş işlem haline getirir. Neyse ki, Samsung Galaxy Watch ile telefonunuz arasındaki bağlantı sorunlarını çözmenin kolay yolları var.

Ayrıca, Galaxy Watch'taki ortak bildirim sorunlarının düzeltmelerini açıklayan bir bölümümüz var. Bu yüzden sonuna kadar oku.

Also on Guiding Tech
11 Best Samsung Galaxy Watch Tips and Tricks That You Must Know

Read More

1. Önbellek Verilerini Temizle

Eşleştirme işlemi çok zaman alıyorsa, önbellek verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Yukarıda söylediğimiz gibi, bazen sebep eski ve gereksiz veriler kadar önemsiz olabilir. Önbellek dosyasını silmek, sistemin geçici uygulama dosyalarını kaldırdığı basit bir işlemdir. Uygulamayı açtığınızda önbellek yeniden yükleneceği için endişelenmeyin.

Bunun için Ayarlar> Uygulamalar'a gidin, Samsung Giyilebilir'i bulun ve Depolama üzerine dokunun. Gördüğünüzde Önbelleği Temizle düğmesine basın.

2. Uygulama ve Telefon Güncellemelerini Kontrol Edin

Telefon için bekleyen bir güncelleme var mı? Belki de uygulama için? Zaman zaman, beklemede olan bir güncelleme uygulamanın normal şekilde davranmasını durdurabilir.

Galaxy Giyilebilir uygulamasını ve telefonunuzun yazılımını hemen güncellemenizi öneririm. Ayarların değiştirilmediği sürece çoğu uygulamanın Wi-Fi (ve mobil veriler) üzerinden otomatik olarak güncelleme yaptığını unutmayın.

Kontrol etmek için, Play Store uygulamasının sol menüsünü açın ve Ayarlar> Uygulamaları otomatik güncelle üzerine dokunun.

Ayrıca, telefonunuzu bekleyen bir yazılım güncellemesi varsa, Ayarlar> Sistem> Sistem güncellemeleri bölümüne gidin ve Güncellemeleri Denetle düğmesine basın.

3. Her İki Cihazın Eşleştirilmesi

Bunun temel bir adım olduğunu biliyorum, ancak işleri düzeltmeye yardımcı olabilir. Telefonunuz bağlanmayacaksa, yapılacak ideal şey eşleştirilen Bluetooth cihazları listesinden manuel olarak çıkarmaktır.

Hızlı Ayarlar menüsünü açmak kadar basit, ayarlara gitmek için Bluetooth simgesine uzun basın. İçeri girdiğinizde, dişli şeklindeki simgesine dokunun ve Unpair üzerine dokunun.

Telefonunuzun markasına bağlı olarak bu ayarların biraz değişebileceğini unutmayın. Saati eşleştirmeden sonra normal eşleştirme işlemini tekrar başlatın. Büyük olasılıkla, bu sorunsuz çalışması gerekir.

Olmazsa, Bluetooth önbelleğini temizlemeyi düşünün. Diğer Android uygulamalarında olduğu gibi Bluetooth da, hatalı davranıyorsa temizleyebileceğiniz bir önbelleğe sahiptir.

Silmek için Ayarlar'ı açın ve Uygulamalar'a gidin. Üç noktalı menüye dokunun ve Sistem'i seçin (veya Sistem işlemlerini göster).

Şimdi Bluetooth seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın. Üzerine dokunun, Depolama'yı seçin ve Önbelleği Temizle düğmesine basın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

4. Her İki Cihazı da Sıfırla

Yukarıdaki sorun giderme ipuçlarının tümü işe yaramazsa, son seçenek cihazı sıfırlamaktır. Ancak bunu yapmadan önce verilerinizi yedekleyin – yalnızca uygulama izin veriyorsa. Benim durumumda, uygulama takılıp kaldı ve eşleştirme ekranından gelmeyi reddetti.

Saati sıfırlamak için, saat ayarlarına gidin ve çerçeveyi Genel görene kadar çevirin.

Üzerine dokunun, aşağı kaydırın ve Sıfırla'yı seçin. Aynı zamanda, Galaxy Giyilebilir uygulamasını sıfırlamayı unutmayın.

Uygulamada, bunun için iki yol var. Uygulamayı doğrudan telefonunuzdan kaldırabilir ve yeniden yükleyebilirsiniz. Ancak tüm bu karışıklıktan kurtulmak istemiyorsanız, Uygulama verilerini sıfırlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, Ayarlar> Uygulamalar'a gidin ve Galaxy Giyilebilir'i arayın ve Depolama> Uygulama Verilerini Temizle üzerine dokunun.

Bu, tercihler, hesap bilgileri ve telefonun adı gibi tüm ayarları sıfırlar. Bir kez yapıldığında, söz konusu uygulama yeni kurulan bir uygulama gibi olacaktır.

Her iki işlem de gerçekleştiğinde, saati yalnızca sıfırdan ayarlayın. Şansın iyi bir şekilde birleşmesi.

Ayrıca, Güç Tasarrufu modunun açık olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Evetse, telefonunuzla dengeli bir bağlantı kurmak için telefonu kapatın.

Also on Guiding Tech
How to Disable Notifications While Playing Games on Android

Read More

Galaxy Watch Bildirim Almayan Nasıl Onarılır

Telefon ve saat arasındaki dalgalı bağlantı dışında, Samsung Galaxy Watch'ın başka bir sorunu var – aralıklı bildirimler ve sinir bozucu olabilir.

Telefonun kapsama alanının dışına çıkarsanız bildirim almayacağınız doğrudur. Ancak, her iki cihaz da menzile girdiğinde otomatik olarak yeniden bağlanmalıdır.

Eğer böyle bir şey yapmıyorsanız, aşağıdaki düzeltmelere bir şansınız var.

1. Bildirim Erişimini Kontrol Edin

Galaxy Giyilebilir Eklentinin bildirim erişimini kontrol etmek her zaman iyi bir fikirdir. Telefonunuzda Ayarlar'ı açın ve Özel erişim'i arayın. Bildirim erişimini açmak ve seçmek için üzerine dokunun.

Galaxy Giyilebilir Eklentisi için düğmeyi açınız.

2. Uygulama Bildirim Ayarları

Tek bir uygulamadan gelen bildirimleri kaçırıyorsanız, olasılıkları devre dışı bırakılmış olmalarıdır. Değişiklikleri yapmak için uygulamadaki Bildirim ayarlarına gidin, Bildirimleri yönet üzerine dokunun ve uygulamanın etkin olup olmadığını kontrol edin.

Birçok uygulamanın bildirimlerini açmanın saatin pil ömrünün düşmesine neden olabileceğini unutmayın.

3. DND Etkin mi?

DND modu ayrıca uygulama bildirimlerinin Galaxy Watch'a gitmesini de önleyebilir. Durumun böyle olmadığını kontrol etmek için, uygulamanın Gelişmiş ayarlarına gidin.

Rahatsız Etmeyin yanındaki anahtarın devre dışı bırakıldığından emin olun.

Bağlı kalın

Yukarıdaki sorun giderme ipuçları benim için çalıştı ve umarım en az biri sizin için çalışacaktır. Genellikle, aksaklığa neden olan eski veriler gibi önemsiz bir meseledir. Hem telefonu hem de saatlerini en son sürümleriyle güncel tutmayı unutmayın.

Sıradaki: Galaxy Watch'ınızın pili bir günde mi bitiyor? Evet ise, bu smartwatch'taki batarya ayarlarından bazılarını ziyaret etmenin zamanı geldi.