Samsung Galaxy Watch, telefonla düzgün şekilde senkronize edilmiyor

Samsung Galaxy Watch, başka hiçbir cihaz olmadan kullanabileceğiniz bağımsız bir cihaz olsa da, başka bir Samsung telefona bağlıysa bir akıllı telefona bağlıysa, sonuna kadar keyfini çıkarabileceğiniz özellikler vardır.

Ancak bazı kullanıcılar, Saatlerinin, kullanım sırasında aktarılmayan bazı verilerle telefon ile düzgün bir şekilde senkronize edilmediğinden şikayet etti. Bu cihaz ile bağlı olduğu telefon arasındaki bağlantı Bluetooth üzerinden yapılıyor, bu yüzden gerçekten kararlı değil. Söylendiği gibi, bu tür bir sorunu çözmek için kullanabileceğiniz prosedürleri sizinle paylaşacağım.

Ancak, devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için Galaxy Watch sorun giderme sayfamıza girin. Sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz.

Galaxy Watch'ınız artık telefonunuzla senkronize edilmezse yapabileceğiniz şeyler…

  1. Saatinizi telefonunuzdan çıkarın ve ardından her iki cihazı da yeniden başlatın.
  2. Telefonun bilgileri saatinize uyacak şekilde ayarlandığından emin olun.
  3. Samsung Health uygulamasının güncellendiğinden emin olun.
  4. Galaxy Giyilebilir ve Samsung Health için uygulama önbelleğini temizleyin.
  5. Saatini ve telefonunu sıfırla.

Yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzla saatiniz arasındaki bağlantıyı yenilemek. Bunu yapmak için, birbirleriyle bağlantılarını kesmeniz ve sonra ikisini de yeniden başlatmanız gerekir. Bağlantılarını kesmek için Uygulamalar> Galaxy Giyilebilir> Diğer Seçenekler> Bağlantıyı Kes bölümüne gidin. Her iki cihaz da yeniden başlatılıp etkin hale geldikten sonra, onları yeniden bağlayın ve şimdi doğru şekilde senkronize edilip edilmediklerini görün.

Bir Samsung telefonuna bağlanıyorsanız, Galaxy Giyilebilir uygulamasını açın. Diğer Seçenekler'e ve ardından Yeni cihaz bağla'ya dokunun. Ardından, listeden saatinizi seçin. Saatinizi ve telefonunuzu bağlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonunuzun saatinize bilgi aktaracak şekilde ayarlandığından emin olmak. İkincisi telefonunuza görünür olmalı ve her ikisi de düzgün şekilde bağlanmalıdır. Adımlar> Diğer Seçenekler> Adım sayısı verilerinizi görüntüleyin ve ardından saatinizi seçin.

Akıllı telefonunuzda, Samsung Health uygulamasının güncellenmesi gerekip gerekmediğini öğrenmeye çalışın. Google Play Store'u açmanız, ardından bir güncelleme olup olmadığını öğrenmek için Uygulamalarım'a gitmeniz gerekir. Uygulama güncellendiyse, bir sonraki çözüme geçin.

Sorunun bazı önbellek dosyalarından kaynaklanmadığından emin olmak için hem Galaxy Wearable hem de Samsung Health'in önbelleğini temizleyin. Bunu Ayarlar> Uygulama Yöneticisi'nden yapabilirsiniz. Önbelleği temizlemek, küçük uygulama sorununu gidermek için yeterlidir, ancak verileri temizlemeyi seçtiyseniz, saatinizi tekrar telefonunuzla eşleştirmeniz veya bağlamanız gerekir.

Son olarak, diğerleri başarısız olursa, önce Galaxy Saatinizi sıfırlamanız gerekir ve bu sorunu çözmezse, telefonunuzu da sıfırlamayı deneyin.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu kelimeyi yaymamıza yardım edin. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek sözleri yayınlayın.