Samsung Galaxy Watch uyandırma hareketi çalışmıyor mu? Çözümü burada.

Kolunuzu kaldırdığınızda ekranı çeviren Samsung Galaxy Saatinizin uyandırma hareketi jiroskop sensörüne bağlıdır, ancak bellenim de çalışmasını sağlar. Bazı kullanıcılar uyandırma hareketinin artık saatler üzerinde çalışmadığını bildirdi. Bu tür bir sorun, küçük bir üretici yazılımı sorunundan kaynaklanabilir veya bir donanım sorunu olabilir.

Bunu onaylamak için yapabileceğiniz bazı şeyler var, bu nedenle bu soruna neden olan kullanıcılardan biriyseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için Galaxy Watch sorun giderme sayfamıza girin. Sorununuzu çözmenize yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Ayrıca, cihazınızla ilgili daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, anket formumuzu doldurabilir ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basabilirsiniz.

İşte Galaxy Watch’ınızın uyandırma hareketi ile ilgili bir sorunu varsa yapmanız gerekenler…

 1. Galaxy Saatinizi yeniden başlatmaya zorlayın.
 2. Uyandırma Hareketini aç ve kapat.
 3. Hem Tiyatro Modunu hem de İyi Gece Modunu kapatın.
 4. Fabrika ayarlarına geri dön Galaxy Watch.

Çoğu zaman bunun gibi küçük bir problem basit bir yeniden başlatma ile çözülebilir ancak normal yeniden başlatmadan daha etkili olan zorunlu yeniden başlatma işlemini yapmanızı öneririm. Hafızayı tazeleyecek, aynı zamanda tüm uygulamalarını ve servislerini, özellikle gyro sensörünü kullananları yeniden yükleyecektir. “Yeniden Başlıyor…” görüntülenene kadar Güç tuşunu basılı tutun ve ardından Güç tuşunu bırakın. Ekran kararır ve sonra saat yeniden başlar. Yeniden başlatma sırasında, saat telefonunuza bağlıyken, cihazlar geçici olarak bağlantısı kesilecek ancak aktif hale geldikten sonra yeniden bağlanacaktır. Bundan sonra, uyandırma hareketinin iyi çalışıp çalışmadığını görmeye çalışın, eğer değilse, bir sonraki prosedüre geçin.

Yapmanız gereken bir sonraki şey, uyandırma hareketi özelliğini yeniden açıp kapatarak yenilemek. Hizmetlerin de çökmesi ve yapmanız gereken tek şey devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirmenizdir. Uygulamalar ekranına gidin ve Dişli Yöneticisi’ni seçin. Ayarlar üzerine dokunun ve Hareket bölümüne gidin. Uyandırma hareketini kapatıp tekrar açın.

Uyandırma hareketini kapatıp açmak sorunu çözmediyse, hem tiyatro hem de iyi gece modlarının etkin olmadığından emin olun. Diğer işler için bir özelliği devre dışı bırakmak her zaman bir serseridir, ancak bazen cihazınızın istediğiniz şekilde çalışabilmesi için bir şeyin vermesi gerekir. Telefonunuzda Galaxy Giyilebilir uygulamasını açın. Sonra Ayarlar’a tıklayın, Gelişmiş ayarlara gidin ve ardından “Tiyatro modu” ve “iyi geceler modu” nu kapatın.

Son olarak, bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, sorunun ürün yazılımı ile olma ihtimalini ortadan kaldırmak için saatinizi sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamadan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, bunun sensörle ilgili gerçekten bir sorun olma ihtimali vardır. Bu durumda, teknisyeni sizin için kontrol edebilmesi için saatinizi mağazaya geri getirmeniz gerekecektir. Galaxy Saatinizi nasıl sıfırlarsınız:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin.
 2. Galaxy Watch’ı kapatın.
 3. Ekranın altında REBOOTING görüntülenene kadar Güç tuşunu basılı tutun.
 4. REBOOT MODE Seç ekranı görünene kadar Güç tuşuna üç kez hızlıca basın.
 5. ‘Kurtarma’yı vurgulamak için Güç tuşuna birkaç kez basın.
 6. Galaxy Watch yeniden başlatılmaya başlayana kadar seçim yapmak için Giriş tuşunu üç saniye basılı tutun.

Bu sorun giderme kılavuzunun Samsung Galaxy Saatinizle ilgili sorunu çözmenize yardımcı olabileceğini umuyorum. Yorum bölümünde bize neyin işe yaradığını veya cihazınızdaki sorunu çözmek için ne yaptığınızı bize bildirin.

İLGİLİ MESAJLAR:

 • Güncellemeyecek Samsung Galaxy Watch nasıl düzeltilir
 • Şarj etmeyen Samsung Galaxy Saatinizle ne yapmanız gerekir
 • Samsung Galaxy Watch artık telefondan bildirim alamıyor
 • Açılmıyor Samsung Galaxy Watch nasıl düzeltilir
 • Samsung Galaxy Watch, telefonla düzgün şekilde senkronize edilmiyor