Samsung Galaxy'daki “Camera Failed” Hatası Nasıl Onarılır (Tüm Varyantlar)

Samsung Galaxy Phone'un sahibiyseniz, akıllı telefonunuzda kamerayla ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar forumda bir pop-up'un ekranda belirdiklerini bildirdiler, kamerayı telefonlarına başlatmaya çalıştıklarında “uyarı: kamera arızası” olarak tanımladılar.

 

Kameranın çocuğunun fotoğrafını çekmek isteyen anne ile birlikte olmadığı bir anda güzel bir anı yakalamak isteyen profesyonel fotoğrafçıdan, akıllı telefonlar, fotoğrafa duyulan tüm sevgiyi yaymada çok önemli bir rol oynadılar. dünya. Kameralar akıllı telefonun bir parçası haline geldiğinden, beklendiği gibi çalışmadıklarında gerçekten zorlaşıyor. Bu yüzden, Samsung'da başarısız olan kamerayı düzeltmek için çözümlere bakalım.

Bir Samsung cihazı kullanıyorsanız ve telefonunuzda kamera hatası mesajı aldıysanız, bu konuyla karşılaşan kullanıcılardan sadece bir tanesi değilsiniz. Sadece bazı basit sorun giderme adımlarını uygulamanız yeterlidir ve Samsung cihazında kamera hatası sorunu giderilecektir.

 

Ayrıca bkz: Android GPS Sorunları Nasıl Onarılır

Samsung için kamera çözümleri sorun yaratmadı (Tüm Varyantlar)

Çözüm 1: Kamerayı Yeniden Başlat

Bazen, kamera kullanımda uzun süre kullanıldığında hata oluşur, bu nedenle cihazınızdaki herhangi bir sorunu gidermeniz gerekmez. Kamera uygulamasını başlatmak için 30 saniye bekleyin ve kamera simgesine tekrar dokunun. Zaman zaman ihtiyacınız olan tek şey kamerayı yeniden başlatmaktır ve sorun giderilecektir.

 

Çözüm 2: Cihazınızı yeniden başlatın

Fotoğraf çekiyor ve kamera bir hata mesajı ile aniden kapanıyorsa, bunu çözmenin en iyi yolu cihazı yeniden başlatmaktır. Bunu yaparak sorunu çözmek hızlı ve kolaydır. Aygıtı yeniden başlatmak temel sorunları kolayca düzeltebilir, ancak aynı sorunun geri dönüşünü fark etme şansınız vardır. Çok sık olursa, sorunu kalıcı olarak gidermek için diğer çözümleri takip etmeyi düşünmelisiniz.

 

 

Çözüm 3: Kamera önbelleğini ve veriyi temizle

Kamera uygulamanızın önbellek ve veri dosyaları uygulamayı daha verimli hale getirir. Önbellek dosyaları, kameranın uygulamasındaki mod ve seçeneklerin kişisel bir seçimiyle ilgili bilgi kaydederken, kameranın hızlı bir şekilde açılmasını sağlar. Veri dosyalarını temizledikten sonra, uygulamanın tüm değiştirilmiş ayarlarını kaybedeceğinizi ve bunların varsayılan ayarlara geri döneceğini unutmayın.

 • Samsung cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin.
 • Uygulama Yöneticisi'ne bakın ve üzerine dokunun.
 • Sola kaydırarak Tümü sekmesini seçin
 • Aşağı kaydırın ve Kamera'ya dokunun
 • Uygulamayı durdurarak başlamalısınız, bu yüzden Kuvvet Durdurma'ya dokunun
 • Şimdi Temizle Önbellek düğmesine dokunun

Önbellek temizlendikten sonra kamera uygulamasının çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin. Sorununuz düzeltildiyse, verileri temizlemeniz gerekmez ve tüm ayarlarınız oldukları gibi kalabilir. Ancak, sorun çözülmezse, Uygulamalar Yöneticisi'nde kamera uygulamasına geri dönün ve net veri düğmesine dokunun. Verileri silmek istediğinizi onaylamak için dokunun ve tamamlandığında, cihazınızı yeniden başlatın ve Samsung cihazınızda sorun yaşanmış olup olmadığını kontrol edin.

 

Çözüm 4: Galeri önbelleğini ve verilerini temizle

Kamera ve Galeri uygulamaları yan yana çalışır, böylece aralarında bir bağlantı vardır. Fotoğraf makinesi Kamera uygulaması tarafından çekilen ancak Galeri uygulamasına kaydedildikçe, Galeri uygulamasından kaynaklanan birçok kamera sorunu ortaya çıkar. Galeri uygulamasının dosyaları bozulursa, harekete geçmeye başlayan bir kamerayla sonuçlanabilir. Bu nedenle, galeri önbelleği ve veri dosyalarının bir soruna neden olmadığından emin olmak için, bu dosyaları da cihazdan silmemiz gerekir.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin ve Uygulama Yöneticisi'ne gidin.
 • Şimdi Galeri'ye bakın ve üzerine dokunun
 • Kuvvet Durdurma düğmesine dokunarak Galeri uygulamasını durdurmaya zorlayın
 • Ardından, önbellek dosyalarını silmek için Önbelleği temizle'ye dokunmanız gerekir.
 • Galerideki veri dosyalarını silmek için net verilere dokunun
 • Onaylamak için Tamam'a dokunun

Dosyalar silindikten sonra, kamera uygulamasına geri dönün ve hatasız çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin.

 

 

Çözüm 5: Akıllı Kalmayı Kapatın

Akıllı kalma özelliği kullanmak harika, ancak birçok Samsung kullanıcısı, sorunun Smart Stay kullanırken ortaya çıktığını bildirdi. Smart Stay, cihazın ön kamerasını kullanır ve fotoğraf çekmeye çalıştığınızda kamera uygulamasına müdahale etme ihtimali vardır. Smart Stay seçeneği çok fazla kullanılmazsa veya çalışan bir kamera uygulamasını Smart Stay özelliğinden daha fazla isterseniz, Smart Stay özelliğini devre dışı bırakmayı düşünmelisiniz.

 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin
 • Ekranı arayın ve üzerine dokunun
 • Akıllı Konaklama'ya dokunun
 • Kapatmak için geçiş düğmesine dokunun

Smart Stay Kapalı olduğunda, cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmek için kamerayı kullanmayı deneyin.

 

Çözüm 6: Güvenli Modda Yeniden Başlatma

Bazen, cihazdaki kamerayı kullanan bir uygulama suçlu olabilir. Böyle bir durumda, sorunun yüklü olduğu bir üçüncü taraf uygulaması veya kameranın yazılımı ile ilgili olup olmadığını belirtmek zor. Cihazınızı Güvenli Modda yeniden başlattığınızda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır. Bu, sorunun, cihazınızda yüklü üçüncü taraf uygulamalarından birinde bulunup bulunmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

 • Telefonunuzun üzerindeki Güç menüsünü görene kadar Samsung cihazınızın açma / kapama tuşunu basılı tutun.
 • Bu güç menüsünde, cihazınızı Güvenli modda yeniden başlatmak isteyip istemediğinizi soran ekrana açılan bir pencere açılana kadar Güç Kapalı seçeneğini basılı tutun.
 • Tamam'a basın ve cihaz yeniden başlatılacak ve ekranda Güvenli Mod kelimelerini göreceksiniz.

Kameranın Güvenli Modda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Telefonunuzun birkaç saat bu modda kalmasına izin verin ve sorunun tekrar oluşup oluşmadığını kontrol etmek için fotoğraf makinesini olabildiğince sık kullanmaya çalışın. Sorun düzeltildiyse, suçlu üçüncü taraf uygulamalarından biridir.

Normal moda geri dönmek için telefonu yeniden başlatın. Ardından, son yüklediğiniz uygulamaları devre dışı bırakın ve kameranızın sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Soruna neden olabilecek uygulamayı tanımlayamıyorsanız, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünebilirsiniz. Ancak, bunu yaparken tüm verileri kaybedersiniz.

 

Çözüm 7: Önbellek bölümünü silin

Samsung cihazında sorun çıkmaması durumunda cihaz yukarıda belirtilen adımlarla çözülmezse, cihazın önbellek bölümünü silmeyi deneyin. Bazen, sistem önbellek dosyaları suçlu olabilir. Uygulamalar tekrar açıldığında bu dosyalar cihazınız tarafından kolayca yeniden oluşturulabilir ve önbelleği silerek hiçbir veri kaybetmezsiniz.

 • Telefonunuzu kapatın, sonra telefonunuz titreşene kadar Güç, Sesi Yükselt ve Ana düğmelerini basılı tutun.
 • Cihazınızın Kurtar menüsündesiniz.
 • Sesi Kısma tuşunu kullanarak 'wipe cache partition' seçeneğini vurgulayın ve seçeneği seçmek için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümü silindikten sonra, Kurtarma menüsüne geri dönersiniz. Yeniden başlat seçeneğini vurgulamak için ses kısma tuşunu kullanın ve ardından Güç tuşuna basarak seçin. Telefonunuz yeniden başlatıldığında, fotoğraf makinesinin beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

 

Çözüm 8: Fabrika Ayarı

Samsung'da kamerada sorun yaşanmadıysa hala çözülmezse yapmanız gereken bir sonraki şey fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Ancak bundan önce, bu adım tamamlandıktan sonra tüm veriler silineceğinden önemli verilerinizin bir yedeğini oluşturun.

Fabrika ayarlarına sıfırlamak için Ana Menü ekranından Menü düğmesine dokunun> Ayarlar> Hesaplar sekmesine dokunun ve Yedekle ve Sıfırla'yı seçin> Fabrika Verileri Sıfırla'ya dokunun> Cihazı Sıfırla'ya dokunun> Tümünü Sil düğmesine dokunun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi birkaç dakika sürebilir, ardından telefonunuzdaki tüm veriler silinir. Samsung cihazınız yeniden başlatılacak ve kameranın sorunlarının giderilip giderilmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yukarıdaki tüm bu adımlar sorunu çözmezse, sorun telefonunuzun kamera sensöründe bulunabilir. Bu nedenle, en iyi seçenek, telefonunuzu bir teknisyene veya cihazınızı satın aldığınız perakende satış mağazasına götürmektir. Böylece, sorunlara neden olabilecek sensörlerde fiziksel hasar veya sorun olup olmadığını kontrol edebilirler.

Cihazınız garanti kapsamındaysa, sorun sensörlerde yer alıyorsa, cihazınızın yerini alabilirsiniz. Bu, mağazadaki ya da satıcınız tarafından profesyonel tarafından onaylanacaktır.

 

ek bilgi

Samsung Galaxy S5'de “Kamera Başarısız” Sorunu

Samsung Galaxy S5 cep telefonunun fantastik bir kamerası var ancak bu Samsung cihazının birçok sahibinin kamera uygulamasıyla ilgili hataları olduğu görülüyor. “Uyarı: Kamera Başarısız” olarak tanımlanan hata, kamera uygulamasını başlatıldığında donar ve telefonun yeniden başlatılmasını gerektirir.

 1. Güç düğmesini basılı tutun ve Yeniden Başlat seçeneğini seçin. “Yumuşak Yeniden Başlatma”
 2. Kamera uygulamasını temizleyin, ayarlara gidin, kamera uygulamasını seçin – Zorla durdur, Önbelleği temizle ve Verileri temizle.
 3. Önbellek bölümünü temizlemeye çalışın
 4. Telefonu güvenli moda getirin ve kurulu uygulamaları denetleyin. Kamera güvenli modda iyi çalışıyorsa, uygulamalar “el feneri uygulamaları temelde bu sorunu benim deneyimimden kaynakladığından” uygulamalar içinde yer alır.
 5. Fotoğraflarınızı saklamak için bir mikro SD kart kullanıyorsanız, başka bir yere kaydetmeye çalışabilir ve fark yaratıp yaratmadığını görebilirsiniz. Bazen telefon harici hafıza kartını kabul etmeyebilir.

Ipuçları:

“SD kartınızı yeniden takarak çözebilirsiniz.”

“Snapchat'i Kaldırma”

Samsung Galaxy S3 ve S4'de “Kamera Başarısız” Sorunu

 • Samsung galaxy S3 ve S4'ünüzü USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayın
 • Bilgisayarım tıklayın
 • Samsung galaxy S4 VEYA S3 tıklayın
 • SAMSUNG-SGH-I747
 • Telefon
 • Applidium Resim Önbelleği
 • Bu klasörü temizle, kameranın başarısız olmasına neden olan önceden depolanmış önbelleği kaldıracak
 • Sonraki
 • Bilgisayarım tıklayın
 • SAMSUNG-SGH-I747Phone> Android> veri> com.sec.android.gallery3d> önbellek
 • Bu klasörü de temizle
 • Samsung'unuzu çıkarın
 • Telefonunuzu Yeniden Başlatın

 

Samsung galaxy S6 ve S7 kamera hatası sorunu

Kuşkusuz, çoğumuz bu iki güzel telefonu, muhteşem selfies çekmeyi ve harika videolar çekmeyi umuyorduk. Ancak bir anı yakalamak istediğinizde sinir bozucu olabilir ve tüm bıraktığınız ekranda “Uyarı: Kamera başarısız” yazan bir mesaj var. Artık hiçbir şey yapma seçeneğiniz yok ama kamerayı kapatın ve hatanın kendi başına çözülmesini umuyorsunuz. Uyarı, birkaç kullanıcı için her zaman gelirken, diğer kullanıcılar hataların aralıklı olduğunu fark etmişlerdir.

Akıllı Kalmayı Devre Dışı Bırak ve Telefonu Yeniden Başlatın

Fotoğraf makinesini yeniden başlatmanız sorunu çözmezse, sorunu gidermek için telefonunuzu yeniden başlatın. Bazen telefonun yeniden başlatılması, hataların giderilmesinde yardımcı olabilir. Ancak, telefonu yeniden başlatmadan önce akıllı kalma özelliğini devre dışı bırakın. Akıllı kalma özelliği, kullanıcının yüzünü algılamak için kamerayı da kullandığı için, telefonun ön kamerasını kullanmaya çalıştığınızda, uyarıya son verebilirsiniz. Akıllı kalmayı devre dışı bırakmak için Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun ve “Ayarlar” ı seçin ve üzerine dokunun. Şimdi “Display” e basın ve “Smart Stay” üzerine dokunun. Açma düğmesine dokunarak kapatın ve ardından telefonunuzu yeniden başlatın.

Bu çözümler Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge ve Samsung Galaxy Note Serisi gibi tüm Samsung modellerinde etkilidir.