Samsung Galaxy’deki “Kamera Başarısız” Hatasını Düzeltme (Tüm Varyantlar)

Samsung Galaxy Phone’un sahibiyseniz, akıllı telefonunuzdaki kamera sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bazı kullanıcılar forumda bir pop-up’ın ekranda göründüğünü bildirmişlerdir, kamerayı telefonlarında başlatmaya çalıştıklarında “uyarı: kamera arızası” olarak tanımlanmaktadırlar.

 

Fotoğraf makinesi onunla olmadığı zamanlarda güzel bir anı yakalamak isteyen profesyonel fotoğrafçıdan çocuğunun fotoğrafını çekmek isteyen anneye, akıllı telefonlar fotoğrafçılığa aşk sevgisini yaymada önemli bir rol oynadı. dünya. Kameralar akıllı telefonun özünde bir parça haline geldiğinden, beklendiği gibi çalışmadıklarında gerçekten zorlaşıyor. Öyleyse Samsung’da kamera arızasını gidermek için çözümlere bakalım.

Bir Samsung cihazı kullanıyorsanız ve telefonunuzda kamera arızalı mesaj aldıysanız, bu sorunla karşılaşan tek kullanıcı siz değilsiniz. Yalnızca bazı basit sorun giderme adımlarını uygulamanız gerekir ve Samsung cihazındaki kamera arızası sorunu giderilecektir.

 

Ayrıca bakınız: Android GPS Sorunlarını Nasıl Giderebilirim?

Samsung’ta kamera arızası problemi için çözümler (Tüm Çeşitler)

Camera Failed on Galaxy S3

1. Çözüm: Kamerayı yeniden başlatın

Bazen, kamera uzun süredir kullanıldığında hata meydana gelir, bu nedenle cihazınızdaki herhangi bir sorunu gidermeniz gerekmez. 30 saniye bekleyin ve kamera uygulamasını başlatmak için kamera simgesine tekrar dokunun. Bazen tek ihtiyacınız olan kamerayı yeniden başlatmak ve problem çözülecektir.

 

2. Çözüm: Cihazınızı Yeniden Başlatın

Fotoğraf çekiyorsanız ve kamera aniden bir hata mesajı ile kapanıyorsa, çözmenin en iyi yolu cihazı yeniden başlatmaktır. Bunu yaparak sorunu çözmek hızlı ve kolaydır. Aygıtı yeniden başlatmak temel sorunları kolayca çözebilir, ancak aynı sorunun geri dönüşünü fark etme ihtimaliniz vardır. Çok sık meydana gelirse, sorunu kalıcı olarak çözmek için diğer çözümleri izlemeyi düşünmelisiniz.

 

www.inlovewithandroid.com

 

3. Çözüm: Kamera önbelleğini ve verileri temizleyin

Kamera uygulamanızın önbelleği ve veri dosyaları, uygulamayı daha verimli hale getirir. Önbellek dosyaları kameranın hızlı bir şekilde açılmasını sağlarken, veri dosyaları kamera uygulamasındaki kişisel mod ve seçeneklerin seçimi ile ilgili bilgileri kaydeder. Veri dosyalarını temizlediğinizde, uygulamadaki tüm değiştirilmiş ayarları kaybedeceğinizi ve varsayılan ayarlara geri döneceğini unutmayın.

  Samsung cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin Uygulama Yöneticisini arayın ve üzerine dokunun. Sola kaydırarak Tüm sekmesini seçin Aşağı kaydırın ve Kamera üzerine dokunun Uygulamayı durdurarak başlamalısınız, bu nedenle Şimdi Durdurmaya Zorla öğesine dokunun, Önbelleği Temizle düğmesine dokunun

 www.greenbot.com

Önbelleği temizledikten sonra kamera uygulamasının çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin. Sorununuz çözülmüşse, verileri temizlemeniz gerekmez ve tüm ayarlarınız olduğu gibi kalabilir. Ancak, sorun çözülmediyse, Uygulamalar Yöneticisi’ndeki kamera uygulamasına geri dönün ve verileri temizle düğmesine dokunun. Verileri silmek istediğinizi onaylamak için dokunun ve bittiğinde, cihazınızı yeniden başlatın ve Samsung cihazınızdaki kameranın arızalı olup olmadığını kontrol edin.

 

4. Çözüm: Galeri önbelleğini ve verilerini temizleyin

Kamera ve Galeri uygulamaları yan yana çalışır, bu nedenle aralarında bir bağlantı vardır. Kamera uygulaması tarafından fotoğraf çekilirken ancak Galeri uygulamasına kaydedildiğinden Galeri uygulamasından dolayı birçok kamera sorunu yaşanıyor. Galeri uygulamasının dosyaları bozulursa, çalışmaya başlayan bir kamerayla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle galeri önbelleği ve veri dosyalarının soruna neden olmadığından emin olmak için bu dosyaları cihazdan da silmeliyiz.

  Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin ve Uygulamalar Yöneticisine gidin Şimdi Galeri’yi arayın ve üzerine dokunun. Zorla Durdur düğmesine dokunarak Galeri uygulamasını durdurmaya zorlayın Sonraki, önbellek dosyalarını silmek için Önbelleği temizle seçeneğine dokunmanız gerekir. Galerideki veri dosyalarını da silmek için Tamam tuşuna dokunun.

Dosyalar silindikten sonra kamera uygulamasına geri dönün ve hatasız çalışmaya başlayıp başlamadığını kontrol edin.

www.talkandroid.com

 

 

5. Çözüm: Akıllı Kalmayı Kapatın

Akıllı kalış özelliğini kullanmak harika, ancak birçok Samsung kullanıcısı sorunun Smart Stay kullanırken ortaya çıktığını bildirdi. Smart Stay, cihazın ön kamerasını kullanır ve fotoğraf çekmeye çalıştığınızda kamera uygulamasıyla etkileşime girme olasılığı vardır. Smart Stay seçeneği çok fazla kullanılmıyorsa veya çalışan bir kamera uygulamasının Smart Stay özelliğinden daha fazla olmasını istiyorsanız, Smart Stay’i devre dışı bırakmayı düşünmelisiniz.

  Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin Ekranı arayın ve üzerine dokunun Akıllı Kalmaya dokunun Kapatmak için seçim düğmesine dokunun

 www.androidcentral.com

Smart Stay kapalı olduğunda, cihazınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için kamerayı kullanmayı deneyin.

 

6. Çözüm: Güvenli Modda Yeniden Başlatın

Bazen, kamerayı kullanan cihazdaki bir uygulama suçlu olabilir. Böyle bir durumda, sorunun, yüklediğiniz bir üçüncü taraf uygulamasıyla mı yoksa kameranın yazılımıyla mı kaynaklanabileceğini belirtmek zor. Aygıtınızı Güvenli Modda yeniden başlattığınızda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır. Bu, sorunun cihazınıza yüklenen üçüncü taraf uygulamalardan birinde olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

  Telefonunuzdaki Güç menüsünü görene kadar Samsung cihazınızın açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Bu güç menüsünde, açılıp kapanmayacağını ekranda beliren bir pencere açana kadar Kapat’ı basılı tutun. Cihazınızı Güvenli modda başlatmak için Tamam tuşuna basın, cihaz yeniden başlatılacak ve ekrandaki Güvenli Mod kelimelerini göreceksiniz.

Restart in Safe Mode

Kameranın Güvenli Modda çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Telefonunuzun bu modda birkaç saat kalmasına izin verin ve sorunun tekrar edip etmediğini kontrol etmek için kamerayı mümkün olduğunca sık kullanmaya çalışın. Sorun giderilmişse, suçlu üçüncü taraf uygulamalarından biridir.

Normal moda dönmek için telefonu yeniden başlatın. Ardından en son yüklediğiniz uygulamaları devre dışı bırakın ve kameranızın sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Soruna neden olabilecek uygulamayı tanımlayamıyorsanız, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünebilirsiniz. Ancak, bunu yaparken tüm verileri kaybetmek zorunda kalacaksınız.

 

7. Çözüm: Önbellek bölümünü silin

Samsung cihazındaki kameranın arızalanması durumunda yukarıda belirtilen adımlarla çözülmemesi durumunda, cihazın önbellek bölümünü silmeyi deneyin. Bazen, sistem önbellek dosyaları suçlu olabilir. Bu dosyalar, uygulamalar tekrar açıldığında cihazınız tarafından kolayca oluşturulabilir ve önbelleği silerek verileri kaybetmezsiniz.

  Telefonunuzu kapatın, ardından telefonunuz titreyene kadar Güç, Sesi Aç ve Giriş düğmelerini basılı tutun. Cihazınızın Kurtarma menüsünde olacaksınız. Ses Seviyesini Azaltma tuşunu kullanarak ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulayın ve seçeneği seçmek için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümü silindiğinde, Kurtarma menüsüne geri döneceksiniz. Yeniden Başlat’ı vurgulamak için ses kısma tuşunu kullanın ve ardından Güç tuşuna basarak seçin. Telefonunuz yeniden başlatıldığında, kameranın beklendiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

www.youtube.com

 

Çözüm 8: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Samsung’un kamera problemi hala çözülmediyse, yapmanız gereken bir sonraki şey fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Ancak ondan önce, önemli adımların bir yedeğini alın, çünkü bu adım tamamlandıktan sonra hepsi gider.

Fabrika ayarlarına sıfırlamak için, Ana ekrandan Menü tuşuna basın> Ayarlar> Hesaplar sekmesine dokunun ve Yedekle ve Sıfırla’yı seçin> Fabrika Verileri Sıfırla üzerine dokunun> Cihazı Sıfırla> Tümünü Sil düğmesine dokunun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi birkaç dakika sürebilir ve ardından telefonunuzdaki tüm veriler silinir. Samsung cihazınız yeniden başlatılacak ve ardından kamera arızası sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

www.androiddata-recovery.com

Yukarıdaki tüm adımlar sorunu çözmezse, sorun telefonunuzun kamera sensöründe olabilir. Bu nedenle, en iyi seçenek, telefonunuzu, bir cihazla veya cihazınızı satın aldığınız perakende mağazasına götürerek, soruna neden olabilecek sensörlerde fiziksel hasar veya sorunu kontrol edebilmelerini sağlamaktır.

Cihazınız garanti kapsamındaysa, sorun sensörlerde bulunuyorsa, cihazınız için bir yedek parça alabilirsiniz. Bu, mağazadaki uzman veya taşıyıcı tarafından onaylanacaktır.

 

ek bilgi

Samsung Galaxy S5’te “Kamera Başarısız Oldu” Sorunu

Samsung Galaxy S5 cep telefonunun fantastik bir kamerası var, ancak bu Samsung cihazının sahiplerinin çoğunun kamera uygulamalarında hatalar yaşandığı görülüyor. “Uyarı: Kamera Başarısız” olarak tanımlanan hata, başlatıldığında kamera uygulamasını dondurur ve telefonun yeniden başlatılmasını gerektirir.

  Güç düğmesini basılı tutun ve Yeniden Başlat seçeneğini seçin. “Yumuşak Yeniden Başlatma” Kamera uygulamasını silin, ayarlara gidin, kamera uygulamasını seçin – Durdurmayı zorla, Önbelleği temizle ve Verileri temizle. Önbellek bölümünü Boot telefonunu güvenli modda temizlemeye çalışın ve yüklü uygulamaları denetleyin. Kamera güvenli modda iyi çalışıyorsa, uygulamalar “el feneri uygulamaları temelde bu soruna neden oluyor” uygulamalarında yatar. Fotoğraflarınızı saklamak için bir mikro SD kart kullanıyorsanız, bunları başka bir yerde saklamayı deneyebilir ve bu bir fark yaratıyor. Bazen telefon harici hafıza kartını kabul etmeyebilir.

İpuçları:

“SD kartınızı tekrar takarak çözebilirsiniz.”

“Snapchat’i Kaldırma”

Samsung Galaxy S3 ve S4’te “Kamera Başarısız Oldu” Sorunu

  Samsung galaxy S3 ve S4 cihazınızı USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayın Bilgisayarımın üzerine tıklayın Samsung galaxy S4 VEYA S3’e tıklayın SAMSUNG-SGH-I747 Telefon Aplikeli Görüntü Önbelleği Bu klasörü temizle, fotoğraf makinesinin daha önce sakladığı önbelleği kaldıracak başarısız oldu Sonraki Bilgisayarıma tıklayın SAMSUNG-SGH-I747Phone> Android> data> com.sec.android.gallery3d> cache Bu klasörü temizle Samsung cihazının bağlantısını kesin

 

Samsung galaxy S6 ve S7 kamera sorunu başarısız oldu

Hiç kuşkusuz, çoğumuz muhteşem selfie çekmeyi ve harika videolar çekmeyi umarak bu iki güzel telefonu aldık. Ancak bir anı yakalamak istediğinizde sinir bozucu olabilir ve geriye kalan tek şey ekranda “Uyarı: Kamera başarısız oldu” yazan bir mesaj. Artık hiçbir şey yapma seçeneğiniz yok ama kamerayı kapatın ve hatanın kendi kendine çözüleceği umuduyla tekrar açmayı deneyin. Uyarı birkaç kullanıcı için her zaman gelirken, diğer kullanıcılar hatanın aralıklı olduğunu fark ettiler.

Akıllı Kalmayı Devre Dışı Bırak ve Telefonu Yeniden Başlat

Kamerayı yeniden başlatmak sorunu çözmezse, sorunu çözmek için telefonunuzu yeniden başlatın. Bazen telefonu yeniden başlatmak, sorunların giderilmesinde yardımcı olabilir. Ancak, telefonu yeniden başlatmadan önce akıllı kalış özelliğini devre dışı bırakın. Akıllı kalma, kullanıcının yüzünü tespit etmek için kamerayı da kullandığından, telefonun ön kamerasını kullanmaya çalıştığınızda, uyarıda bulunabilirsiniz. Akıllı kalmayı devre dışı bırakmak için, Ana ekrandaki Uygulamalar simgesine dokunun ve “Ayarlar” ı arayın ve üzerine dokunun. Şimdi “Ekran” üzerine dokunun ve sonra “Akıllı Kal” üzerine dokunun. Açma / kapatma düğmesine dokunarak kapatın ve sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Bu çözümler Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 Kenar, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Kenar ve Samsung Galaxy Note Serisi dahil olmak üzere tüm Samsung modellerinde etkilidir.