Samsung Gear VR Nasıl Temizlenir?

Samsung Gear VR ile istediğiniz yere gidebilir, oyun oynayabilir ve film izleyebilirsiniz. Biraz zaman geçirmeye başladıktan sonra, kulaklığınızı temiz tuttuğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Gear VR’ı arkadaşlarınızla paylaşmayı planlıyorsanız temizlik daha büyük bir önem arz eder. Sonuçta kimse kirli bir kulaklık takmak istemez. Neyse ki Gear VR’ınızı temizlemek bir seferde birkaç dakikadan fazla sürmez. Gear VR’ı temiz tutmak zor hiç de zor değil.

Lens Temizliği

Samsung Gear VR'yi nasıl temizleyebilirim?

Mercekler VR’ınn ayrılmaz bir parçasıdır, bu nedenle temiz olduklarını ve pislikten arındırılmasını sağlamak çok önemlidir. Düşündüğünüzden daha kolaydır – özellikle de evinizde tüylü hayvanlarınız varsa. Tozların çalışmasına etki etmesi nadirdir, ancak toz da gözlerinizi rahatsız edebilir ve sorunlara neden olabilir. Merceklerin temizlik sırasında çizilmemesi için en iyi yöntem sıkıştırılmış hava ile mikrofiber bir bez kullanmaktır.

Lenslere hava püskürtmek en inatçı tozları bile temizleme gücüne sahiptir. Merceklerin üzerine veya çevresine sıkışmış bir şey varsa, dikkatlice silmek ve yerinden çıkartmak için bir mikrofiber bez kullanmak net bir temizlik sağlar. Bunu yaparak, hiçbir şeyin yanlışlıkla gözlerinize girmediğinden ve oynamaya hazır olduğunuzda merceklerinizin güzel ve net olduğundan emin olursunuz.

Facepad Temizliği

Kulaklığınızın içindeki yumuşak pamuk yüzü; pislik, mikrop, ter ve diğerlerinin çoğunun gizlendiği yerdir. Burası asıl temizlemeniz gereken alandır. Bunu yapmak için iki temel yol var. Gear VR’ı her seferinde yeni hisler için arkadaşlarınızla paylaşırken hijyenik bir maske kullanabilirsiniz. Tabii ki, yüz koruyucusu aslında sadece cırt cırt ile bağlandığı için kulaklığın hemen dışına gelir.

Sahip olduğunuz model Vario VR’ye bağlı olarak yüz pleytleri farklı boyutlarda olabilir, ancak hepsi de aynı şekilde temizlenebilirler. Kulaklıklı mikrofon setine tutturan cırtpaktan yüzü hafifçe çıkarın. Bir antibakteriyel silme bezi ile iyice silin ve kurumaya bırakın. Yüz koruyucusunu kuruttuktan sonra, kulaklığın içine yeniden bağlayabilir ve kullanabilirsiniz.

Headset Temizliği

Gear VR sert plastik bir kabuktur, bu da silinmesi kolay anlamına gelir. Yalnızca toz varsa, o zaman mikrofiber bir bezle dışarı çıkartabilirsiniz, ancak kulaklığınızın yüzeyini temizlemek için antibakteriyel bir bez kullanmak çok güvenlidir. Gear VR kulaklığınızın iç kısımlarındaki şeylere veya kenarlarda nem olmaması önemlidir.

Tek yapmanız gereken kulaklığınızı silerek temizlemektir. Kulaklığınızı kullanmaya karar vermeden önce kulaklığınızın düzgün şekilde kurumasına izin verdiğinizden emin olun.

Kumanda Temizliği

Çoğu kez, Gear VR kontrol ünitesi tozu kulaklığınızla aynı şekilde yakalayacaktır. Bununla birlikte, zaman zaman bazı temizliklerin yapılması kesinlikle gereklidir. Çoğu durumda mikrofiber temizleme beziyle silinmesi gerekir. Kumandaya bir şey dökülmüşse ya da yapışkan bir şey varsa, onu antibakteriyel bir bezle silin. Bunu yapmadan önce kontrol cihazının kapalı olduğundan emin olun.