Samsung Gear VR'den daha fazla yararlanmak için 5 ipucu ve püf noktası

Geçtiğimiz bir yıl içinde, Virtual Reality Android pazarını fırtınaya çekti ve Samsung, endüstri standardını hızla yükseltti. Akrabaları gerçekten ipucu bulan şanslı kişilerden biriyseniz, Noel'e kadar yolunuzu bırakıp şu anda bir Samsung VR Gear kulaklığının gururlu sahibisiniz, burada VR'den en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları veriyoruz deneyim.

  • Android için en iyi VR oyunları
  • AR ve VR: Farklılıklar nelerdir?

Amazon.com

Samsung Gear VR Headset

$79.99

Go To Shop

Oyun pedi kullanma

Dişli VR'nin dahili dokunmatik ekranıyla bir oyunu kontrol etmek için çok fazla şey yapabilirsiniz. VR oyun deneyiminizi en iyi duruma getirmek için bir oyun pedi gerekir. Uyumlu bir denetleyici size, gerekli olan tüm hassasiyeti sağlayacak ve bu yüksek puanı korumaya ihtiyaç duyacaksınız. Daha da iyisi, bu oyun kalıpları sadece Dişli VR için değil, diğer Android uyumlu cihazlar için de kullanabilirsiniz.

  • Sanal Gerçeklik kulaklıklar: satın almadan önce bilmeniz gereken her şey

Sandalyeyi çevir, kafanı değil

Dişli VR, dahili hareket sensörleri sayesinde kafa hareketlerini tanımlayabilir ve onları sanal alanda dönüştürebilir. Dedi ki, kulaklık takarken neredeyse körsünüzdür. Kullanıcılar, bir VR kulaklık takarken çok kötü kazalara sahip olanların hikayelerini zaten duyduklarından, emniyet nedenlerinden ötürü sadece Vites Dışı VR'yi otururken takmalısınız. Eğer bir bükme koltuğu kullanırsanız, acil servise ek yolculuk yapmadan VR deneyiminiz için ihtiyacınız olan tüm hareketlere sahip olacaksınız.

Kids, don’t try this at home – use a chair. / © ANDROIDPIT

Konfor modunu açma

VR'nin kullanılması yan etkilere sahiptir. Oturmuş bir konumdaysanız bile, VR gözlerinizin normal hareketi etkiliyor çünkü hareket bulantısı, migren ve denge eksikliği ortaya çıkabilir. Bu belirtileri hafifletmek için, Vites VR'nin arka plan aydınlatmasının ne kadar sıcak veya serin olmasını ayarlamanıza ve gözlerde daha az zorlanmaya ihtiyaç duyduğunuz "Konfor Modu" na sahipsiniz. Dişli VR takarken:

  1. Yan taraftaki Geri tuşunu basılı tutun
  2. Ekran Üstü İşaretçi ile Comfort Modu seçeneğini vurgulayın ve dokunmatik yüzeyine dokunun
  3. Ekranda daha sonra Konfor Modu görüntülenir: Açık

Son bir feragatname gibi, kulaklığınızı çok uzun süre kullanmanız önerilmez.

Opinion by Angela PalmerVR still has a long way to go before it’s fully optimized.What do you think?505049 participants

Kulaklıkları kullan

Sanal gerçeklik çok görsel bir deneyimdir, ancak sesin başka yerlerde olma hissiniz üzerindeki etkisini hafife almayın. Vites VR, oynadığınız herhangi bir oyundan ses yayınlayabilir ancak çevresindeki diğer gürültüyü bastırmak için pek bir şey yapmaz. Burası kulaklığa çok kullanışlı gelen iyi bir kulaklıktır; çünkü kulaklığa bağlayarak çok daha yoğun bir VR deneyimi yaşayabilirsiniz.

Headphones add a whole new level to the VR experience. / © ANDROIDPIT

Bildirimleri kapat

Bu senaryoyu düşünün: Gear VR'nizi kulaklıklarınızla kurun, oyun pedinizin hazır olmasını sağlayın, yalnızca anneniz sizi çağırın. Bunu önlemek için, "Rahatsız Etmeyin" düğmesini etkinleştirebilirsiniz.

  1. Evrensel Menüyü açmak için kulaklığın sağ tarafındaki geri tuşunu basılı tutun.
  2. Ekrandaki işaretçiyi Rahatsız etmeyin üzerine getirin ve seçmek için dokunmatik yüzeye dokunun.

Bu seçenek aktive edildiği sürece gelen çağrıları veya mesajları almazsınız, böylece herhangi bir kesintiye uğramadan hoşunuza gidebilirsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu kapsamlı bir liste değildir, bu nedenle zamanla buna katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Bu ipuçlarından herhangi birini kendiniz denediniz mi? VR Dişlenden en iyi şekilde yararlanmanıza yardım ettiler mi? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.