Samsung logosu sıkışmış Galaxy S10 nasıl düzeltilir | açılmayacak veya bootloop içinde sıkışmış

Galaxy S10’unuz Samsung logosuna veya önyüklemeye takılıysa ve önyükleme yapmıyorsa, bir güncellemenin yanlış gitmesi veya kötü bir donanımdan kaynaklanıyor olabilir. Çoğu durumda, neden yazılımla ilişkili olduğundan, bu vakaların çoğu kullanıcı düzeyinde düzeltilebilir. Bu sorun giderme kılavuzunu izleyerek bu sorunla nasıl baş edeceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Samsung logosu sıkışmış Galaxy S10 nasıl düzeltilir | açılmayacak veya bootloop içinde sıkışmış

Galaxy S10’unuz Samsung logosuna sıkışmış mı ve normal şekilde açılmıyor mu? Bunu düzeltmek için yaptığınız sorun giderme adımları.

Samsung logo # 1 takıldı: Zorla yeniden başlatma

Cihazı normal şekilde yeniden başlatmak, böyle bir sorunu çözmenin ilk ve en kolay yoludur. Bunu henüz denemediyseniz, yapmanız gerekenler:

    Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Bir aygıtı yeniden başlatmaya zorlamak, genellikle yanıt vermeyen veya donmuş bir Galaxy aygıtını yeniden başlatmanın etkili bir yoludur. İletişim kurmadan önce bu numarayı denediyseniz, aşağıdaki olası çözümlerin kalanıyla devam edin.

Samsung logo fix # 2’ye takıldık: Galaxy cihazınızı kapatın

Zorla yeniden başlatma herhangi bir şeyi değiştirmez ve cihaz Samsung logosuna hala takılı kalırsa, yapabileceğiniz bir sonraki şey onu kapatmaktır. Mümkünse, telefonu normal şekilde, yani Güç düğmesini basılı tutarak kapatın. Güç menüsü görünmüyorsa veya cihazınızda bir yanıt yoksa, ikinci numarayı yapmanız gerekir: pilin boşalmasını bekleyin. Eski cihazların aksine, Galaxy S10’unuz çıkarılabilir olmayan bir bataryaya sahiptir. Yeniden başlatmanın tek yolu Güç düğmesine basmak veya zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulamaktır. Bu yüzden, eğer iki yol mümkün değilse, yapabileceğiniz şey sadece onu beklemek. Umarım, sistem yeniden başlatıldıktan sonra normal işlevine geri döner. Bu sırada pilin fazla şarjı kalmışsa, bu işlem zaman alabilir. Telefonunuzun pil gücünü ne kadar hızlı kaybettiğine bağlı olarak, bu birkaç saat ila birkaç gün beklemek anlamına gelebilir. Telefonun akü boşalma hızını arttırmanın bir yolu yoktur, bu yüzden tek yapmanız gereken beklemek. Cihazın kapatılması, aşağıdaki önerilerin geri kalanını gerçekleştirmek için bir gerekliliktir.

Cihazınız boşaldığında veya batarya boşaldıysa, en az 30 dakika boyunca hemen şarj edin. Bataryayı yeterli güçle doldurmasını sağlamak için cihazı hemen açmaya çalışmayın.

Samsung logo fix # 3’e takıldık: Güvenli Mod’a yeniden başla

Galaxy S10’unuz Samsung logo ekranında hala sıkışıksa, denemeniz gereken bir sonraki şey güvenli modda yeniden başlatmaktır. Sorun, yüklediğiniz kötü bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, güvenli mod S10’unuzun normal şekilde açılmasını sağlayabilir. Ardından sorunu çözmek için uygulamaları kaldırabilirsiniz.

S10’unuzu güvenli modda yeniden başlatmak için:

    S10’unuzu kapatın. Normalde kapatamazsanız, telefonun kendi kendine kapanıncaya kadar pilini boşalmasına izin verin. S10’unuz kapalıyken, güç tuşunu model adı ekranının üstünden basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Açma / Kapama tuşu.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Sesi kısma tuşunu cihaz yeniden başlatılıncaya kadar basılı tutmaya devam edin.Güvenli mod ekranın sol alt köşesinde görüntülenecek. Güvenli Mod’u görüyorsunuz.

Telefonu güvenli modda yeniden başlatabiliyorsanız, bu kötü bir üçüncü taraf uygulamasına sahip olduğunuz anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın Android’in önyüklenmesini önlediğini belirlemek istiyorsanız, eleme yöntemini kullanmanız gerekir. Bu tam olarak yapmanız gereken şey:

    Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. S10’unuz yine de normal şekilde açılmayı reddediyorsa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Samsung logo # 4 takılı kalmış: Kurtarma Moduna önyükleme

Güvenli mod prosedürü yalnızca soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olması durumunda kullanışlıdır. Sebep yazılımda yatıyorsa, güvenli moda yeniden başlamanın hiçbir etkisi olmayabilir. Bu durumda, cihazı bunun yerine Kurtarma Moduna yeniden başlatmayı düşünmelisiniz. Bu modda yapabileceğiniz iki şey vardır. Bu modda başarıyla önyükleme yapabiliyorsanız, yapmanız gereken ilk şey önbellek bölümünü temizlemektir. Bu işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Kurtarma Moduna önyüklemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

    Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarına aynı anda basın ve basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.

Telefonunuz Kurtarma Modu’na başarıyla önyükleme yapıyorsa, önce önbellek bölümünü silmeyi denediğinizden emin olun. Bu işe yaramazsa, Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini yaparak telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Samsung logo # 5 takıldı: Samsung’tan yardım alın

Yukarıdaki tüm çözümler hiç işe yaramazsa, bu sorunun büyük olasılıkla çözme yeteneğinin ötesinde olduğunun bir göstergesidir. Yerel Samsung Servis Merkezini ziyaret ettiğinizden emin olun veya onarım randevusu ayarlamak için onlarla iletişim kurun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.