Samsung logosuna yapışmış Galaxy S10 nasıl düzeltilir? önyükleme yapmayacak veya bootloop’ta sıkışmayacak

Galaxy S10’unuz Samsung logosuna veya bootloop’a sıkışmışsa ve önyükleme yapmıyorsa, güncellemenin yanlış gitmesi veya kötü bir donanımdan kaynaklanıyor olabilir. Çoğu durumda, neden yazılımla ilgilidir, bu nedenle bu vakaların çoğu kullanıcı düzeyinde sabitlenebilir. Bu sorun giderme kılavuzunu izleyerek bu sorunla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Samsung logosuna yapışmış Galaxy S10 nasıl düzeltilir? önyükleme yapmayacak veya bootloop’ta sıkışmayacak

Galaxy S10’unuz Samsung logosuna takılı mı ve normal şekilde açılmıyor mu? Düzeltmek için uyguladığınız sorun giderme adımları.

Samsung logo düzeltmesi # 1’de takılı kaldı: Zorla yeniden başlatma

Cihazı normal şekilde yeniden başlatmak, böyle bir sorunu çözmenin ilk ve en kolay yoludur. Bunu henüz denemediyseniz, yapmanız gerekenler:

    Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya cihazın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için ses düğmelerini ve seçmek için sol alt düğmeyi (ses düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmezse, cihazınızda yoktur. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Bir cihazı zorla yeniden başlatmak genellikle yanıt vermeyen veya donmuş bir Galaxy cihazını yeniden başlatmanın etkili bir yoludur. İletişim kurmadan önce bu numarayı denediyseniz, aşağıdaki olası çözümlerle devam edin.

Samsung logo düzeltmesi # 2’de takılı kaldı: Galaxy cihazınızı kapatın

Zorunlu yeniden başlatma hiçbir şeyi değiştirmezse ve cihaz hala Samsung logosuna yapışmışsa, yapabileceğiniz bir sonraki şey onu kapatmaktır. Mümkünse, telefonu normal şekilde, yani Güç düğmesini basılı tutarak kapatın. Güç menüsü görünmezse veya cihazınızda yanıt yoksa, ikinci numarayı yapmanız gerekir: pilin bitmesini bekleyin. Eski cihazların aksine, Galaxy S10’unuzda çıkarılamayan bir pil paketi vardır. Yeniden başlatmanın tek yolu Güç düğmesine basmak veya zorunlu yeniden başlatma prosedürünü uygulamaktır. Yani, eğer iki yol yapılamazsa, yapabileceğiniz tek şey onu beklemektir. Umarım sistem yeniden başladıktan sonra normal işlevine döner. Pilin şu anda yüksek şarjı kalmışsa bu işlem zaman alabilir. Telefonunuzun pil gücünü ne kadar hızlı kaybettiğine bağlı olarak, bu birkaç saatten birkaç güne kadar beklemek anlamına gelebilir. Telefonun pil boşaltma hızını hızlandırmanın bir yolu yok, bu yüzden tek yapmanız gereken beklemek. Cihazı kapatmak, aşağıdaki önerilerin geri kalanını gerçekleştirmek için bir gerekliliktir.

Cihazınız kapandıktan veya pil boşalmışsa, en az 30 dakika şarj edin. Pili yeterli güçle doldurmasını sağlamak için cihazı hemen açmaya çalışmayın.

Samsung logo fix # 3’te takılı kaldı: Güvenli Modda yeniden başlat

Galaxy S10’unuz hala Samsung logosu ekranında sıkışmışsa, denemeniz gereken bir sonraki şey güvenli moda yeniden başlatmaktır. Sorun, yüklediğiniz kötü bir uygulamadan kaynaklanıyorsa, güvenli mod S10’unuzun normal şekilde başlatılmasına izin verebilir. Ardından sorunu gidermek için uygulamaları kaldırabilirsiniz.

S10’unuzu güvenli moda yeniden başlatmak için:

    S10’unuzu kapatın. Normal şekilde kapatamıyorsanız, telefonun kendi kendine kapanana kadar pilini boşaltmasına izin verin. S10 kapalıyken, Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşu: Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u görürsünüz.

Telefonu güvenli moda yeniden başlatabiliyorsanız, kötü bir üçüncü taraf uygulamanız olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın Android’in önyükleme yapmasını engellediğini belirlemek istiyorsanız, eleme yöntemini kullanmanız gerekir. Tam olarak yapmanız gerekenler:

    Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. S10’unuz hala normal şekilde önyüklemeyi reddediyorsa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Samsung logo fix # 4’te takılı kaldı: Kurtarma Moduna Önyükleme

Güvenli mod yordamı, yalnızca soruna neden olan bir üçüncü taraf uygulamasıysa yararlıdır. Sebep yazılımda yatıyorsa, güvenli moda yeniden başlatmanın herhangi bir etkisi olmayabilir. Bu durumda, cihazı Kurtarma Moduna yeniden başlatmayı düşünmelisiniz. Bu modda yapabileceğiniz iki şey vardır. Bu moda başarıyla önyükleme yapabiliyorsanız, yapmanız gereken ilk şey önbellek bölümünü temizlemektir. Bu işe yaramazsa, fabrika ayarlarına sıfırlamaya devam etmelisiniz.

Kurtarma Moduna önyükleme yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

    Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, Kurtarma Moduna asla önyükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna önyükleme yapmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.Sesi Açma düğmesine ve Bixby düğmesine aynı anda basın ve Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun. menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde düğmeleri bırakın.

Telefonunuz Kurtarma Moduna başarıyla önyükleme yaparsa, önce önbellek bölümünü silmeyi denediğinizden emin olun. Bu işe yaramazsa, Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçerek telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Samsung logo fix # 5’de takılı kaldı: Samsung’dan yardım alın

Yukarıdaki tüm çözümler işe yaramazsa, bu sorunun büyük olasılıkla düzeltme yeteneğinizin ötesinde olduğunun bir göstergesidir. Onarım randevusu ayarlamak için yerel Samsung Servis Merkezinizi ziyaret ettiğinizden veya onlarla iletişim kurduğunuzdan emin olun.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Twitter sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.