Samsung Pie S9 Araba Bluetooth Bildirimleri Android Pie Güncellemesinden Sonra Çalışmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # S9, sahip olduğu sayısız mükemmel özellik nedeniyle tüketiciler arasında popüler olan geçen yıl piyasaya sürülen bir amiral gemisi telefonu. Bu, hem ön hem de arkada Corning Gorilla Glass bulunan bir Alüminyum gövdeye sahip IP68 sertifikalı bir cihazdır. 5.8 inç Super AMOLED ekrana sahipken, kaputun altında 4GB RAM ile birlikte güçlü bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Android Pie güncellemesinden sonra çalışmayan Galaxy S9 araba Bluetooth bildirimini ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy S9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Pie S9 Bluetooth Bildirimleri Android Pie Güncellemesinden Sonra Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: En son Samsung Galaxy S9 Pie güncellemesinden sonra bildirimlerim artık arabamda çalışmıyor. Tüm bildirim ayarlarım değişti ve şimdi güncellemeden sonra, telefonum artık arabamdan beni bilgilendirmiyor. Verizon desteğiyle iletişime geçmeye çalıştım ve bana zaten denediğim şeyleri söylediler. Bilgisayarlarda çalışıyorum, bu yüzden destek ile iletişime geçmeden önce olabildiğince sorun gidermeye çalışıyorum ama benim için hiçbir faydası olmadı. Bluetooth için birçok yeni ayar fark ettim ve benzer bir şey hakkında bir makale okudum ve geliştirdikleri ayarlara erişmek için geliştirici ayarlarına erişmek için yardımcı oldum, ancak bu da yardımcı olmadı. Lütfen yardım et!

Çözüm: Bu telefonda sorun giderme adımları gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bu sorun büyük olasılıkla bir yazılım aksaklığından kaynaklandığından, sorun giderme çabalarını cihazın yazılım tarafında yoğunlaştıracağız.

Yazılımdan sıfırlama yapın

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, yumuşak bir sıfırlamadır. Bu genellikle telefon yazılımını yenileyeceği için küçük yazılım hatalarından kaynaklanan sorunları düzeltir. Bu, telefonu bataryadan ayırdığı için simüle edilmiş bir pil çekimi olarak da adlandırılır.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Ağ ayarlarını sıfırlayın

Cihazın ağ ayarlarının sıfırlanması genellikle bu sorunu çözecektir. Bu durumda, depolanan Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarının telefondan silinmesi söz konusudur.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Telefonunuzu araba ile eşleyin

Ağ ayarları sıfırlandıktan sonra telefonunuzu aracınızla eşleştirmeniz ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeniz gerekir. Önce telefonun Bluetooth bağlantısını sildiğinizden emin olun.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Bağlantılar’a dokunun. Açmak için Bluetooth düğmesine dokunun. Bluetooth’a dokunun. Cihaz, menzil içindeki mevcut tüm Bluetooth cihazlarının kimliklerini tarar ve görüntüler. Bluetooth cihazınız hazır olmadan önce mobil cihazınız taramayı durdurursa, TARAMA öğesine dokunun. Telefonunuzla eşleştirmek için MEVCUT CİHAZLAR listesindeki Bluetooth cihazına dokunun. Bir şifre girmeniz istenirse, en yaygın şifre olan 0000 veya 1234’ü girmeyi deneyin veya cihazla birlikte verilen belgelere bakın. Eşleştirme başarılı olursa telefonunuz Bluetooth cihazına bağlanır.

Telefonun Bildirim ayarının Açık olduğundan emin olun

  Ayarlar’a ve ardından Sesler ve titreşim’e gidin. Bildirim sesleri’ne dokunun. Tercih edilen bildirimi seçin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun kendi bölümünde depoladığı önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu gerçekleştiğinde cihazda bazı sorunlar oluşabilir. Bu sorunun soruna neden olma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

  Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Bu durumda, araç Bluetooth sisteminin mevcut herhangi bir ürün yazılımı güncellemesine sahip olup olmadığını kontrol etmeyi denemelisiniz ve ardından buna göre güncelleyiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.