Samsung Smart View Uygulamasını Kullanarak Galaxy S9’da TV’ye Ekran Aynalama

#Samsung #Galaxy # S9, Güney Kore devinin güçlü bir donanım mimarisi kullanan ve birkaç şaşırtıcı özellikle yüklü en son amiral gemisi telefonu. Bu telefonda fark edeceğiniz ilk şey, cihazın ön kısmının çoğunu kaplayan büyük bir 5.8 inç Süper AMOLED ekrana sahip olmasıdır. Bu telefon, fotoğrafları, videoları veya diğer içerikleri görüntülerken kullanılacak en iyi ekranlardan birine sahiptir.

Telefonunuzun içeriğini birkaç kişiye paylaşmak istediğinizde veya telefonunuzda depolanan videoları çok daha büyük bir ekranda izlemek istediğinizde bunu yapmanın bir yolu vardır ve buna ekran yansıtma (bazen ekran dökümü de denir) denir. . Bunun yaptığı, telefonun içeriğini TV ekranına yansıtmasıdır. Ekran yansıtmaya izin veren bir TV kullanmanız gerekecektir. Bu, daha yeni Samsung TV modellerinden biri veya HDMI bağlantı noktasına bağlı bir Chromecast’e sahip herhangi bir TV olabilir.

Önkoşullar: TV’nizin ve telefonunuzun aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Bazı TV modelleri ayrıca giriş modunu manuel olarak değiştirmenizi veya ekran yansıtmayı açmanızı gerektirir.

Galaxy S9’da TV’ye Ekran Ayna Nasıl Yapılır

    İki parmağınızı kullanarak ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Akıllı Görünüm simgesini arayın ve üzerine dokunun.Telefonunuza bağlanmasını istediğiniz cihaza (TV’nin adı telefon ekranında görünecektir) dokunun.Şimdi mobil cihaz ekranınız bağlandığında TV’de görüntülenecektir .

Artık telefonunuzdaki içeriği TV’de görüntüleyebilirsiniz. Bu, videoların, fotoğrafların ve hatta oyunların çok daha büyük bir ekranda görüntülenmesini sağlar. Telefonda yapılan eylemler ile TV’deki görünüm arasında biraz gecikme olduğunu unutmayın, bu nedenle hızlı tempolu oyunlar oynarken ekran aynasını kullanmak istemeyebilirsiniz.