Samsung son güncellemelerle modderslere teslim olmaz

Bildiğiniz gibi Samsung, bilgisayar korsanları ve moderler için hiç hayat kolay olmadı. Bununla birlikte, en yeni güncelleme, amiral gemisi cihazları için geliyor, biraz fazla ilerlemiş gibi görünüyor. KNOX, akıllı telefonunuzun kilidinin açık olup olmadığını kontrol edebiliyor ve daha sonra önyükleyici, bellenimdeki değişiklikleri önleyebiliyor.

  • Samsung Galaxy S8 incelemesi: Kavisli merak
  • Not ile 100 gün: Etkileyici, ancak herkes için değil

Galaxy Note 8 ile, Koreli fıçatıcı üreticisi, savaşta müdahalede bulunmaktan çekinmek istemiyor gibi görünüyor. Şirketin üç amiral gemisinin (S8 ve S8 + güncellemeyi alan diğer iki model) Ocak yamalarını içeren güncelleştirme, Spectre ve Meltdown açıklarının yamalarını getirmenin yanı sıra yeni bir önyükleyici de tanıtacak.

İlk sonuç, güncellemeyi yükledikten sonra önceki bir yazılım sürümüne geri dönmeyeceksinizdir. İkincisi, bu yeni bootloader ile Samsung, Odin tarafından en çok kullanılan modder programlarının ve Prince Comsy'nin değiştirilmiş versiyonunun kullanılmasını engelleyebilir.

  • Tüm yollar ROM'a açılıyor: Project Treble, Android moderatörleri güçlendiriyor

Odin has always helped users install Samsung updates. / © AndroidPIT

Odin, evdeki cihazlarınıza orijinal Samsung ürün yazılımını yüklemenize izin veren ve Galaxy akıllı telefonlarının geçmişi sırasında birkaç kez modding yapmak için kullanılmış bir programdır. Bir cihazda kök izinleri kazanmak için kullanıldı ve diğer durumlarda Samsung'un dağıtmak için uğraştığı resmi güncellemeleri yüklemek için kullanıldı.

Koreli şirketin gecikmeler ve güncellemeleri serbest bırakmada seçicilik nedeniyle (bazı bölgelerde yalnızca belirli güncellemeleri veriyorlar), Prince Comsy modder resmi Samsung Odin yazılımını, Samsung tarafından oluşturulmayan veya onaylanmayan yazılımın yüklenmesini sağlamak için değiştirmeye karar verdi; Diğer bölgelerdeki cihazlar (ancak tabii ki aynı SoC ile).

Do you want Oreo on your Samsung flagship? You’ll have to wait for the official firmware for your region. / © AndroidPIT

Önyükleyici yüklerken bu uygun seçeneği bloke edecektir. Bir örnek göstermek için, bu, Kanada aygıtı varsa ve Amerikan ürün yazılımını yüklemek istiyorsanız, cihazların aynı olması gerçeğine rağmen, cihazların model numaraları farklı ülkelerde farklı olduğundan, bu mümkün olmayacaktır. Sadece bu değil, bir mobil sağlayıcının sunduğu bir cihazınız varsa, artık kilitli olmayan bir cihazdan ürün yazılımı yükleyemezsiniz (burada kilidi, mobil operatörle birlikte satılmadığı anlamına gelir).

Bu, yalnızca bilgisayar korsanlarının değil, aynı zamanda yakındaki bir bölgedeki mevcut en yeni bellenimi manuel olarak kurarak OTA aracılığıyla bir güncelleme beklemekten kaçınmak isteyenler için hayatı zorlaştıracaktır.

Opinion by Luca ZaninelloSamsung takes too long to update their smartphones.What do you think?50509 participants

Samsung, kullanıcılar için faydalı işlevleri engelleyerek vakit harcamak yerine güncelleme prosedürünü hızlandırmalıdır, böylece kullanıcılar bu hileleri kullanmak zorunda kalmazlar.

Bu son gelişme hakkında ne düşünüyorsun? Samsung sürümü güncellemelerini daha hızlı görmek ister misiniz? Yorumları bize bildirin!