Şarj ederken Güç Paylaşımı bildirimini gösteren Galaxy S8, şarj edilmeyecek veya açılmayacak

Bugünün sorun giderme makalesi, # GalaxyS8'deki güç ve şarj sorunlarını ele almaya çalışıyor. Ayrıca, bu sorunların rapor edilen dört vakasını da içerdiğinden, umarım bunları kendi sorunlarınızla ilgilenirken referans olarak kullanabilirsiniz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Galaxy S8 Plus yanlışlıkla düştükten sonra açılmıyor
 • Sorun # 2: Şarj ederken Güç Paylaşımı bildirimini gösteren Galaxy S8 şarj edilmeyecek
 • Sorun # 3: Kendinizi tamir ettikten sonra Galaxy S8 açılmıyor
 • Sorun 4: Yıldırım çarpması sonrası Galaxy S8 açılmıyor
 • Bizimle meşgul

Sorun # 1: Galaxy S8 Plus yanlışlıkla düştükten sonra açılmıyor

Merhaba. S8'imi Mart ayında aldım ve hiç bir sorunum olmadı ve her zaman olduğu gibi telefonuma iyi baktım. Sonra bir gün (bugün) açtım çünkü genellikle yatmadan önce her zaman güç veririm. Bu yüzden onu açtığımda işe yaradı ve her şey normaldi. Daha sonra bir saat ya da iki saat sonra aniden açılmıyordu ve şarj olurken neredeyse dolu ve hala kırmızı / yeşil ışığın bir işareti olmamasına rağmen onu şarj etmeye koyuyorum. iyi çalışıyordu ve şimdi tek bir yaşam belirtisi göremiyorum. Her bir sıfırlama türünü denedim. Suyun etrafına hiç su koymamam için su hasarını kontrol ettim. Yine de bir şeyi anladım. Telefonu salladığımda bir gürültü duyuyordum ve bir gün önce düştü ama hala çalışıyordu ve tek bir çizik ya da çatlak yoktu. Ben de uygulamalar bir sürü vardı ama im değil eminim sorun ve hala garanti altında ama onun ne yaptığını bilmiyorum çünkü onun neden başını yapıyor ve dikkatsiz olsaydı veya bu bir Samsung kusur ve aslında benim hata.

Çözüm: Su hasarı gibi, elektronik bir cihazın düşmesi üç olası sonuca sahip olabilir:

 • hemen çalışmayı durdurur,
 • daha sonra çalışmayı durdurur veya sorunlu hale gelir
 • veya normal çalışır

Eğer meydana gelen tek farklı şey kaza sonucu düşüş olsaydı, S8 Plus'ınızın bu düşüşten zarar gördüğü varsayılabilir. İyi çalışan bir S8 veya S8 Plus'ın içeride gevşek bir parça olmamalıdır, bu yüzden sadece kırık bir parçadan dolayı olması gerektiğini düşünebiliriz.

Sorun yalnızca ekranda yer alıyorsa, telefon şarj ederken titreşim veya LED ışığı gibi yaşam belirtileri göstermelidir. Bu zamanda olmazsa, telefon muhtemelen ölmüş olur. Bu, herhangi bir önyükleme moduna yeniden başlatılamamanızın nedeni olmalıdır.

Telefonu donanımının gerçek durumunu görmek için bir profesyonel tarafından kontrol ettirin. Samsung Servis Merkezi'nin bu görev için telefonunuzu kontrol etmesine izin vermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Sorun # 2: Şarj ederken Güç Paylaşımı bildirimini gösteren Galaxy S8 şarj edilmeyecek

Samsung S8'im var. Düne kadar, kablo tamamen yıpranmış olmasına rağmen iyi çalışıyor, hala çalışıyor. Dün gece yatağa gitmeden önce taktığımda, güç paylaşım bildirimini aldım ve uygulamayı yüklememi söyledim. Önbelleği silerek fabrika ayarlarına sıfırlama, son uygulamaları kaldırma, şarj bağlantı noktasını temizleme ve kabloyu ve şarj cihazını sitenizde önerildiği gibi değiştirme konusunda birkaç çözüm okudum. Fabrika ayarlarına sıfırlama dışında yukarıdakilerin hepsini yaptım. Telefon şarj oluyor ama yavaş yavaş ve son 24 saat içinde taktığımda pili daha sık boşaltır. Yapabileceğimi düşünebildiğim tek şey, aslında şarj portunu eski ve kirli olduğu için değiştirmektir. Daha önce başka kablolarla veya şarj cihazlarıyla ya da güç paketleriyle (telefon şarj etmek için kullanılan pil) bir sorun yaşamadım ama şimdi onu kullandığım şey önemli değil.

Çözüm: Bu durumda, fabrika ayarlarına sıfırlamanız çok önemlidir. Bunu yapmak, sorunun sizin için düzeltilebilir olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Fabrikada sıfırlamadan sonra sorun devam ederse (üçüncü parti uygulamaları yüklü değilse), bir yerde donanım arızası olduğuna dair bahse girebilirsiniz. Kötü bir şarj portu, Güç Yönetimi IC arızası, hasarlı batarya veya genel donanım arızası olabilir. Bu durumda, Samsung'un telefonunuzu kontrol etmesine izin vermelisiniz.

Referans olarak, S8'inizin fabrika ayarlarına sıfırlama adımları aşağıda verilmiştir:

 1. Cihazı kapatın. Bu önemli. Eğer bunu kapatamazsanız, asla Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız. Cihazı, Güç düğmesi ile düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili boşalıncaya kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna yeniden başlatmadan önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 2. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.
 10. Sorunu kontrol et.

Sorun # 3: Kendinizi tamir ettikten sonra Galaxy S8 açılmıyor

Telefonun çatlamış bir ekranı vardı, o yüzden açtım ve anakartı çıkardım. Sonra ekranı ısıtdım ve tüm camı soydu, camın altındaki filmi izopropil alkolle püskürttü ve bir diş fırçasıyla temizledim. Yeni bir cam kullanmadan önce telefonu tekrar bir araya getirdim, ancak birçok farklı buton kombinasyonunu denedikten ve şarj ettikten sonra, bunu yapabildiğim tek şey titriyordu ve köşede mavi / kırmızı yanıp sönen bir ışık vardı. Neyi yanlış yaptığımı bilmiyorum, ama herhangi bir yardım takdir edilecektir.

Çözüm: Donanım sorunları, özellikle de Galaxy S8 gibi en üst düzey telefonlarda olduğunda eğitimli profesyoneller tarafından en iyi şekilde ele alınmaktadır. Donanım tanılama söz konusu olduğunda kontrol edilmesi gereken bir çok şey var. Bunu yapmanın en iyi yolu, mantık tahtasını fiziksel olarak kontrol etmektir. Samsung bu durumda size yardımcı olamadığından, telefonu bağımsız bir teknisyene sunmaya çalışın.

Sorun 4: Yıldırım çarpması sonrası Galaxy S8 açılmıyor

Samsung S8'i şarj ediyordum. aniden bir gök gürültüsü çarptı ve gök gürültüsü vuruşu telefonun ekranında çalıştı, ancak tüm telefonun kapandığını bilmediği için yanıt vermiyor, çünkü o zaman açılmıyor ve şarj cihazını bağlayana kadar şarj olmayacak. 3hours gibi telefon. Ekranda pil simgesi görüntülenecek ama yine de cihazı açmayacak … Bana yardım et.

Çözüm: Telefonunuzun bataryasında bir sorun olabilir. Telefonunuzu bir gecede ücretlendirmeden önce tekrar çalışmaya başlayıp başaramayacağınızı görün. Telefon şarj oluyor ancak yine de açılmıyorsa, bu pilin kızarmış olabileceği anlamına gelir. Pil sorunu değilse, diğer donanım bileşenleri kalıcı olarak hasar görebilir. Akıllı telefonlar gibi hassas elektronik cihazların sadece çok fazla enerji alabileceğini unutmayın. Elektrik hattınız yıldırım çarptıysa, telefonunuzu zedeleyen bir güç dalgalanmasına neden olmuş olabilir. Eğitimli bir profesyonelin telefonu kontrol etmesine izin verin, böylece donanım düzgün bir şekilde incelenir.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.