Şarj edilmeyen bir Nokia 6 2019 akıllı telefon nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Yeni Nokia 2018 akıllı telefonun, 3000mAh çıkarılabilir olmayan bir batarya ile birlikte sunulduğu için önceki telefonundan daha uzun sürdüğü iddia ediliyor. Bununla birlikte, bu yeni akıllı Nokia’nın uzun vadede güç veya şarj sorunlarına yenilmeyeceği garantisi değildir. Çeşitli faktörler, yeni Nokia 6’nızın diğer yüksek güçlü akıllı cihazlarda olduğu gibi düzgün şarj olmasını engelleyebilir. Bu faktörlerin ne olduğunu ve bu tür bir sorunla başa çıkmak için hangi çözümlerin gerçekleştirileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer olan sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Nokia 6 2018 akıllı telefonunuzda şarj sorunlarına neden olabilecek yaygın faktörler

Yavaş şarj etme veya hiç şarj etmeme gibi şarj sorunları bir yazılım aksaklığına veya donanım hasarına bağlanabilir. Telefonun şarj etmeyi reddettiği zamanlar vardır, çünkü bir şey şarj sistemini durdurur veya bozar. Bu genellikle belirli bir uygulama haydutlaştığında, çok fazla güç tüketdiğinde ve pili kısa bir sürede tükettiğinde ortaya çıkar. Hatalı bir güncelleme yüklendiğinde de aynı şey olabilir. Aslında, birçok kişi Android OS’nin en son sürümünü içeren yeni bir ürün yazılımı güncellemesini yükledikten sonra çok yavaş şarj olan veya hiç şarj etmeyen bir cihaza sahip oldu. Tipik olarak, sorunu çözmek için bir küçük takip güncellemesi yayınlanır, ancak bu aynı zamanda son kullanıcıların düzeltme düzeltme eki herkes tarafından kullanılabilir hale gelmesini beklemesine de işaret edebilir. Bu, etkilenen kullanıcıların geçici çözüm olarak uygulanabilir geçici çözümlere başvuracağı zamandır.

Yazılım sorunlarının yanı sıra diğer olası suçlular aşağıdakileri içerecektir:

    Pil zayıf. Bataryanın, düzgün bir şekilde oturmaması nedeniyle bir şarjı tutamaması da mümkündür. Arızalı veya hasarlı şarj cihazı. Şarj kablosu veya USB kablosu güvenli bir şekilde bağlanmamışsa veya bir tür hasar varsa da aynı şey olabilir. Bused şarj portu veya güç kaynağı tam olarak bağlanmamış veya bloke olmamış OEM olmayan şarj cihazının kullanılması, özellikle cihazınızla uyumlu değilse olası nedenler arasında da görülebilir.

Nokia 6 2018 akıllı telefonunuz hala şarj olmuyor veya şarj olmuyor, ancak çok yavaş çalışıyorsa ne yapmalısınız?

Sorun gidermeye başlamadan önce, üçüncü taraf aksesuarları değil bir OEM şarj cihazı veya birlikte verilen USB veya şarj kablosunu kullandığınızdan emin olun. Ayrıca USB / şarj kablosunun güvenli bir şekilde bağlandığından ve bir telefon kılıfı veya kapağı tarafından engellenmediğinden emin olun.

Ücret Yok istemi görürseniz farklı bir güç kaynağı kullanmayı deneyin. Güç kaynağının yakalanması mümkündür, böylece cihazınıza herhangi bir miktarda güç sağlayamaz. Güç kaynağı olarak mümkün olduğunca bir duvar prizi kullanın. Telefonunuzu bir bilgisayara veya bir güç bankasına şarj etmeyi de deneyebilirsiniz, ancak tam şarj olması için şarj süresinin duvar prizinden veya prizden şarj edilmesinden daha uzun olmasını bekleyebilirsiniz. Çoğu USB bağlantı noktası, cihazı belirtilen şarj süresi içinde şarj etmek için gereken doğru gücü sağlayamaz.

Şarj ederken telefonunuzu yeniden başlamaya zorlayın.

Cihazınızı şarj cihazına bağlıyken yeniden açılmaya zorlamak, telefonunuzdaki şarj sisteminin ana görevini yerine getirmesini engelleyebilecek yazılım hatalarının düzeltilmesine yardımcı olabilir. Cihazınız, belirli işlevleri yerine getiren birbiriyle ilişkili alt programlardan oluşur. Bu alt programlardan / modüllerden biri, pil yüzdesinin belirli bir seviyeye düştüğünü algıladığı anda şarj işlemini başlatmakla görevlendirilen şarj sistemidir. Şarj sistemi arızalanırsa, o zaman telefonunuzu şarj etmekte sorun yaşayacaksınız. Telefondaki kötü uygulamalar ve bozuk veriler olağan tetikleyicilerdir. Bu nedenle, şarj sorununun düzeltilmesi için önce kötü uygulamalarla veya bozuk verilerle uğraşmanız gerekir. Telefon şarj cihazına bağlıyken zorla yeniden başlatma yapılması potansiyel bir çözüm olacaktır.

Donanım hasarı belirtilerini kontrol edin

Nokia 6 2018’iniz önceki tüm önerileri uyguladıktan sonra hala çok yavaş şarj oluyor veya hiç şarj olmuyorsa, görünür donanım hasarı belirtileri olup olmadığını kontrol edin. Cihazınızda, USB bağlantı noktasında, şarj kablosunda ve güç adaptöründe görünür fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi bulunmadığından emin olun. Cihazınız artık garanti için uygun değilse, konektörlerin aşınmadığından, kıvrılmadığından, kırılmadığından veya içeri itilmediğinden emin olmak için pil üzerinde fiziksel bir inceleme yapabilirsiniz. Cihazda sıvı hasarı olup olmadığını kontrol etmek için genellikle pil yuvasının veya pilin içinde bulunan sıvı hasar göstergesi veya LDI.

Diğer şarj kablosunu veya bağlantı noktalarını deneyin

Nokia 6 2018 el cihazınızla uyumlu yedek bir USB ya da şarj kablonuz varsa, cihazınızı şarj etmek için kabloyu kullanmayı deneyin. Bunu yapmak, sorunun kullanımdaki şarj kablosuyla ilgili olup olmadığını izole etmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca cihazınızı farklı bir şarj bağlantı noktasına veya duvar prizine takmayı deneyin. Cihazınız başka bir USB / şarj kablosu veya güç kaynağı kullanarak düzgün şarj oluyorsa, sorunun nedenini bilirsiniz.

Telefonunuzu sıfırlayın (varsa).

Telefonunuzun önceki geçici çözümlerden herhangi birini şarj etmesini sağlayabiliyorsanız, kötü uygulamalar veya hatalı güncellemeler gibi şarj hataları verdiğinden şüphelendiğiniz yazılımla ilgili sorunları giderin. Hatalar, bozuk veriler ve kötü uygulamalar da dahil olmak üzere telefon sisteminizden her şeyi silmek için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine bile başvurabilirsiniz. Bunu yapmak, telefonunuza yeni ve hatasız bir yeniden başlatma sağlayacaktır.

Telefonunuza yeni bir Android sürümü gibi yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra sorun ortaya çıkmaya başladıysa, buggy güncellemesiyle harap olan telefon sisteminizi düzeltmek için bazı Android Kurtarma / Onarım araçlarına başvurmayı düşünebilirsiniz.

Garanti için boşuna

Nokia 6 2018’iniz hala çok yavaş şarj olmuyor veya şarj olmuyorsa ve bu hala garanti için uygunsa, cihaz operatörünüze veya telefonunuzu satın aldığınız mağazaya başvurun ve bunun yerine bir ünite değiştirme veya servis için. Aksi takdirde, telefonunuzu bir servis merkezine götürün ve bunun yerine bir teknisyen tarafından teşhis edilmesini ve / veya onarılmasını sağlayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteren Samsung Galaxy S8 Plus’ınızı düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir aylık kullanımdan sonra yavaş çalışan Samsung Galaxy S8 Plus’ınızı düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy’nizi düzeltme Metin mesajı gönderemeyen / alamayan Note8 [Sorun Giderme Kılavuzu] Verizon Galaxy Note 8 daha küçük mesajlara bölünmüş uzun mesajlar, SMS bozuk, diğer mesaj sorunları Samsung Galaxy S7 Edge Donuyor Sonra Şarj Cihazı Sorununa ve Diğer İlgili Sorunlara Bağlandığında Yeniden Başlatılıyor