Şarj edilmeyen Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? Sorun Giderme Kılavuzu]

Google Pixel 2 ve Pixel 2 XL, bu yıl Android akıllı telefon pazarına en son girenlerden. Bu yeni Google cihazları inanılmaz ve muhtemelen en iyi Android telefonlara sahip. Ama tıpkı diğer akıllı telefonlar gibi, bu yeni telefonlar da diğer Android telefonlarda ortaya çıkan çeşitli sorunlara yenik düşebilir. Ortaya çıkması beklenen en yaygın sorunlardan biri güç, özellikle şarj ile ilgili. Pixel 2 cihazınızın şarj etmeyi durdurmasına veya reddetmesine neyin neden olabileceğini ve nelerin çözüm olarak yapılması gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Google Pixel 2 telefonunuzu şarj etmemeyi, yavaş şarj etmeyi veya şarj etmeyi durdurmamayı tetikleyen nedir?

Bir akıllı telefon şarj olmuyorsa, her zaman pilin suçlanacağı anlamına gelmez. Göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasında olabilir, ancak suçu doğrudan Google Pixel 2 gibi yeni cihazlarda doğrudan kötü bir pile koyamazsınız. Çoğu zaman, yazılım sorumludur. Yazılım, telefonun sorduğunuz şarjı neden ve nasıl engelleyebilir? Cevap basit. Telefonunuz, sistem olarak çalışan kullanışlı bir bilgisayardır. Cihazınızdaki her şey, donanım bileşenlerinin her biri ile çalışacak şekilde programlanmıştır. Örneğin, fotoğraf çekmek veya video kaydetmek için telefon kamerasını kullanmak için bir kamera uygulaması gerekir. Bu durumda, kamera uygulaması (yazılım) özellikle kamera (donanım) ile çalışacak şekilde tasarlanmış olan programdır. Kamera uygulamasında bir sorun oluşursa, büyük olasılıkla telefonun kamerası istendiği gibi çalışmaz veya bunun tersi olabilir. Aynı kavram, telefonunuzun şarj işlevlerine de uygulanır. Telefonunuz ayrıca şarj işleminden sorumlu belirli bir programa sahiptir. Uygulamaların geri kalanında sahip olduğu tek fark, kullanıcının çalışması için kullanıcının müdahalesine gerek olmamasıdır. Telefonun şarj cihazına ve şarj bağlantı noktasına bağlı olduğunu algıladığı sürece program tetiklenir. Bu, cihazınızın şarj olmasına izin verip vermeyeceğine karar verir. Şarj fonksiyonlarını yerine getirmekten sorumlu programda bir şeyler ters giderse, o zaman cihazda yavaş şarj, eksik şarj veya hiç şarj olmama gibi şarj sorunları yaşarsınız. Telefondaki diğer uygulamalar hatalı çalışıyorsa da aynı şey olabilir. Bazı uygulamalar şarj etme gibi belirli işlevleri etkileyebilir. Büyük Android sistem güncellemelerini içeren hatalı bir güncelleme de olası suçlular arasında görünüyordu. Ve olası en kötü neden, telefonun ıslanması veya düşmesi ve daha sonra artık şarj edilmemesi durumunda görülen donanım hasarıdır.

Hatalı bir donanım suçlanmadıkça, sorunu sonuna kadar düzeltmeye ve cihazınızı istendiği gibi şarj etmeye çalışırken bir şeyler yapabilirsiniz.

Google Pixel 2’deki şarj sorunlarıyla başa çıkmak için olası çözümler ve geçici çözümler

Temel nedenin cihazdaki fiziksel veya sıvı hasardan ziyade yazılımda olduğu düşünüldüğünde, cihazınızı sabitleme ve yeniden şarj etme şansınız daha yüksektir. Aşağıdaki geçici çözümler sorunu izole etmenize, tetiği belirlemenize ve son olarak şarj edilmeyen Pixel 2’nizi düzeltmenize yardımcı olacaktır. Her yöntemi uyguladıktan sonra sorunun test edilip edilmediğini öğrenmek için cihazınızı test ettiğinizden emin olun. Gerekirse bir sonraki uygulanabilir yönteme geçin.

Sorun gidermeden önce yapılacak ve yapılacak ilk şeyler

  Şarj ekipmanını inceleyin. Şarj kablosunun, şarj adaptörünün, şarj portunun ve kullanımdaki güç kaynağının çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve emin olun. Bazen ana sorun, kullanılan şarj ekipmanlarından herhangi biri tarafından tetiklenir. Bunu olası nedenlerden dışlamak için, her şeyin önceden çalıştığından emin olun ve emin olun. Cihazınızla uyumlu farklı bir şarj kablosu, şarj adaptörü, şarj portu veya güç kaynağı kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak, sorunun kablo, adaptör, bağlantı noktası veya güç kaynağında izole edilip edilmediğini belirlemenize yardımcı olacaktır.Şarj ederken telefonu kullanmayın. Şarj ederken telefonunuzu mümkün olduğunca kullanmaktan kaçının. Güvenlik önleminin yanı sıra, cihazınız herhangi bir kesinti olmayacağından daha hızlı şarj edilmesini de sağlayacaktır. Şarj sırasında telefonu kullanmak, cihazınızın çok yavaş şarj olmasının veya tam olarak şarj edilememesinin nedenlerinden biridir.

Tüm şarj gereçlerinin hala çalıştığını doğruladıktan sonra hala Pixel 2’niz şarj olmuyorsa, aşağıdaki geçici çözümleri denemeyi düşünün.

Google Pixel 2’nizi yeniden başlatın (varsa)

Cihazınızda hala az miktarda güç kaldıysa, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Bunu yapmak, hatalı bir uygulamanın veya yazılım aksaklığının cihazınızın şarj olmasını engelleme olasılığını ortadan kaldırır.

  Cihazı kapatıp tekrar açmak (yazılımdan sıfırlama) cihazınızdaki verileri etkilemez. Yeni başlayanlar için, Google Pixel 2’de yumuşak bir sıfırlama şu şekilde gerçekleştirilir: Sağ kenardaki Güç düğmesini basılı tutun.Güç kapalı seçeneğine dokunun.Ya da Güç düğmesini 10 saniye kadar basılı tutabilirsiniz. yeniden başlatılır.

Pili kalibre edin (varsa)

Henüz yapmadıysanız ve muhtemelen yapılabilirse, telefonunuzdaki pili kalibre etmeye çalışın.

Pil kalibrasyonu, pil performansının sağlanmasına ve cihazınızın doğru pil seviyesini göstermesine yardımcı olabilir. İşlem, pilin boşaltılmasını içerir, bu nedenle sadece ara sıra yapılmalıdır. Bataryanın ömrünün, bataryanın sürekli boşalması veya tamamen boşalmasından olumsuz etkilenebileceğini unutmayın. Eğer bir şans vermek ve bunu yapabilmek istiyorsanız, işte böyle yapılır:

  Pili, kapanana kadar tamamen kullanarak boşaltın. Tekrar açın ve sonra kendi kendine kapanmasına izin verin.Kapandığında, bir şarj cihazına takın ve şarj göstergesinin zaten 100’e ulaştığını söyleyene kadar şarj olmasını bekleyin. Telefonu şarj cihazından çıkarın ve açın. telefonun yüzde 100 şarj olduğunu söylemediği durumda, tekrar şarj cihazına takın ve yüzde 100’e ulaşana kadar biraz daha uzun süre şarj olmasını bekleyin. Batarya tamamen şarj edildi (yüzde 100), şarj cihazını fişten çekin ve telefonunuzu yeniden başlatın.Şimdi telefonunuzu, tamamen gücü bitene ve kendi kendine kapanana kadar normal şekilde yaptığınız gibi tekrar kullanın. herhangi bir kesinti olmadan yüzde 100’e ulaşır. telefonunuzu açın.

Pil artık tamamen kalibre edilmiştir. Bir şarj cihazına bağlamayı deneyin ve zaten şarj edildiği gibi şarj olup olmadığını görün. Dizüstü bilgisayar, araç şarj cihazı veya güç bankası gibi diğer güç kaynaklarını deneyebilirsiniz.

Dikkate alınması gereken diğer seçenekler

  Uygulamalarla ilgili sorunları giderin. Önceki yöntemlerin yanı sıra, denemeyi düşünebileceğiniz ancak yalnızca yapabileceğiniz başka geçici çözümler de vardır. Google Pixel 2’nizde hala az miktarda gücünüz varsa, önce uygulamalarda sorun gidermeyi deneyebilirsiniz. Yapabiliyorsanız, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmayı deneyin. Bu uygulamalardan herhangi biri tetikleyici olabilir veya cihazınızın şarj edilmesini önleyebilir. Sorun, yeni bir uygulama yükledikten sonra başlarsa, muhtemelen bu yeni uygulama sorumlu olacaktır. Telefonu Güvenli Modda çalıştırmak, bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanıp suçlanmayacağını belirlemenize yardımcı olabilir. Mümkünse Google Pixel 2’nizi Güvenli Mod’da başlatın ve ardından güvenli modda şarj etmeyi deneyin. Cihazınızın gücünün azaldığını düşünmenizi tavsiye etmememe rağmen, mobil cihazlardaki yazılımla ilgili sorunlarla uğraşırken ana sıfırlama veya fabrika ayarlarına sıfırlama da dikkate alınacak başka bir seçenektir. Daha önce de belirtildiği gibi, telefonun zayıf pil yerine yazılım sorunları nedeniyle çoğu zaman şarj olmuyor. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, cihazınızı tamamen sildiğinden, yazılım sorunlarıyla uğraşırken son çare olabilir, böylece telefonunuza yeni ve temiz bir başlangıç sağlar.

Denemek istiyorsanız ve yapabileceğiniz takdirde, Google Pixel 2’nizi nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihaz tamamen kapanana kadar Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Kısma düğmesini yaklaşık 3 saniye basılı tutun. 3 saniye sonra Sesi Kısma düğmesini 3 saniye daha basılı tutarken Güç tuşuna basın ve her iki düğmeyi de bırakın Verilen seçeneklerden Kurtarma’yı vurgulamak için Sesi Kısma veya Yukarı düğmesini kullanın. Seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın. Android logosu ekranda göründüğünde, Güç tuşunu yaklaşık 2 saniye basılı tutun. Ses Seviyesini Artır düğmesine basın. Ses düğmesine basarak veriyi sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulayın, ardından seçimi onaylamak için Güç tuşuna basın Evet’i seçmek için Ses Seviyesi düğmesini kullanın – tüm kullanıcı verilerini sil seçeneğini seçin ve ardından onaylamak için Güç düğmesine basın.

Telefonun yeniden başlatılmasını bekleyin. Yeniden başlattıktan sonra cihazınızı şarj etmeye çalışın ve zaten bunu yapıp yapamadığını görün. Tamamen şarj olduktan sonra cihazın kurulumuna devam edebilirsiniz.

  Son olarak, cihazınızı doğru şekilde şarj ettiğinizden emin olun. Mümkün olduğunca cihazınız için yalnızca orijinal şarj ekipmanını kullanın. Diğer üçüncü taraf şarj cihazları veya şarj adaptörleri Google Pixel 2’nizle uyumlu olmayabilir, bu nedenle bu ekipmanı kullanarak şarj olmaz. Maalesef, Pixel 2 serisinde kablosuz şarj desteklenmediğinden, şu anda şarj seçenekleriniz arasında düşünülemedi.

Bu yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemezse ve Google Pixel 2’niz hala şarj olmuyorsa, diğer seçenekler için cihaz operatörünüzle iletişim kurmayı deneyin veya sorunu Google Destek’e yükseltin. Hatalı bir yazılım veya sistem hatası nedeniyle kanıtlanırsa, düzeltmeyi içeren başka bir güncelleme tarafından doğru bir şekilde ele alınmalıdır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.