Şarj edilmeyen ve ‘nem algılandı’ hatası gösteren Samsung Galaxy S9’unuzla ne yapmalısınız (kolay adımlar)

Samsung Galaxy S9 cihazınız, şarj cihazı bağlantı noktasında nem algıladığını söylediğinde, muhtemelen doğru olduğu için inanmalısınız. Bağlantı noktasındaki nemi algılama özelliği IP68 derecesi ile gelir. IP67 derecesine sahip ilk cihazlarda S8 ve yeni S9 kadar iyi bir nem algılama özelliği yoktu. Bunun gibi bir hata yaptıktan hemen sonra bir şeyler yapmanız gerekir.

‘Nem algılandı’ hatası, bağlantı noktasında yalnızca küçük bir sıvı damlası olsa ve daha fazla hasarı önlemek için şarj işlemi durdurulmuş olsa bile gösterilir. Bu yazıda, hatadan kurtulmak için yapabileceğiniz şeyleri paylaşacağım ve hatta telefonunuzu şarj etmeniz gerekiyorsa baypas edeceğim. Ancak, ihmal ederseniz, cihazınızın bazı çok karmaşık sorunlara da yol açabilecek sıvı hasarından muzdarip olabileceğini unutmayın.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy S9 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy S9 ‘nem algılandı’ hatası gösteriyorsa ne yapmalı

Her şeyden önce, ‘nem algılandı’ mesajı aslında bir sorun değil, sadece bir bildirimdir. Geçen yıl bazı S8 ünitelerinde olduğu gibi telefon tamamen kuru olsa bile ortaya çıkmadıkça soruna neden olmaktan çok bir çözüm sunuyor. Böyle bir olasılıkla, hatanın neden ilk başta gösterildiğinin geçerli bir nedeni olup olmadığını belirlememiz gerekir. Bu varlıkla, bu konuda yapmanızı önerdiğim şey…

Önce telefonunuzu yeniden başlatın

Hata, zaman zaman çökme eğilimi olan bir hizmet tarafından da ele alınır. Böyle bir durumda, telefonun şarj cihazı bağlantı noktası tamamen kuru olsa bile hata ortaya çıkabilir. Bunu ele almak için, telefonunuzu normal olarak yeniden başlatmanız gerekir, çünkü bu genellikle sistemdeki veya donanımdaki küçük hataları düzeltir.

Bu güç düğmesine basın ve telefonunuzu yeniden başlatın. Bundan sonra ve hata hala görünmeye devam ederse, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını samet saatinde 10 saniye boyunca veya telefon yeniden başlatılana kadar basılı tutarak Zorunlu Yeniden Başlatmayı deneyin. Bu, telefonunuzun belleğini yenileyen, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatan ve tüm işlevleri ve hizmetleri yeniden yükleyen pil bağlantısını keser.

Telefonu şarj cihazına her bağladığınızda hata hala görünüyorsa, bir sonraki adımı deneyin.

İLGİLİ YAZILAR:

    Açılmayacak yeni Samsung Galaxy S9’unuzu nasıl düzeltebilirsiniz (kolay adımlar) Galaxy S9 hızlı şarj olmaz, Uyarlanabilir Hızlı şarj işlemi durdu [sorun giderme kılavuzu] Samsung Galaxy S9’unuzla artık şarj edilmeyen ne yapmalı? Samsung Galaxy S9 cihazınızda pil tasarrufu nasıl yapılır (Pil Tasarruf İpuçları) Samsung Galaxy S9’unuz bilgisayarınız tarafından tanınmıyorsa ne yapmalı? [Sorun giderme kılavuzu]

Şarj cihazı bağlantı noktasını temizleyin

Sahibi olarak, telefonunuzun ‘nem algılandı’ hatasını ortaya çıkarmasının bir nedeni olup olmadığını bilmelisiniz. Örneğin, su altında bir telefon aldıysanız veya telefon su sıçradıysa ve bu sorun başladıysa, bağlantı noktasında nem olması daha olasıdır. Bunu ele almak için alanı temizlemeniz yeterlidir.

Nemin emilmesi için bağlantı noktasına yerleştirmeniz gereken bir pamuklu çubuk veya küçük bir kağıt mendil kullanabilirsiniz. Sadece pimlere zarar vermediğinizden emin olun. Ayrıca, telefonun masaya dik olarak oturmasına ve portun kuruması için birkaç saat bırakmasına izin verebilirsiniz. Bunu yapmak istiyorsanız, telefonu kapatın.

Bağlantı noktasını temizlemenin yanı sıra, telefonunuzu şarj cihazına bağlamak için kullandığınız kabloyu da kontrol etmelisiniz. Islak veya nem varsa, aynı şey olur. Sadece nemden kurtulmak için kabloyu birkaç kez sallayın ya da basınçlı hava verin.

Ancak, telefonun suyla temas etmediğinden eminseniz ve bir güncellemeden sonra hata görünmeye başladıysa, sorunun önbelleklerde ve / veya sistem dosyalarında olması olasıdır. Bu durumda, bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

Verilerinizi yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Doğru! Bir sıfırlama, bir bellenim sorununun neden olması koşuluyla bu sorunu çözebilir. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin, fabrika ayarlarına sıfırlama korumasını devre dışı bırakın ve ardından Galaxy S9’unuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama korumasını nasıl devre dışı bırakacağınızı merak ediyorsanız, google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmanız yeterlidir. Bunu, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için yaparsınız.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy S9’unuzu ‘nem algılandı’ hatasıyla bile şarj etme

Aslında hatayı atlayabilir ve telefonunuzun normal şekilde şarj olmasını sağlayabilirsiniz. İşlemin kesilmediğinden emin olmak için veya dosyalarınızı yedeklemeniz gerekiyorsa ve bunu yapmak için yeterli pil yoksa, sıfırlamadan önce telefonunuzu şarj etmeniz gerekebilir. İşte cihazınızın şarj olmasını sağlamak için yapabilecekleriniz…

    Telefonunuzu kapatın ve şarj cihazına bağlayın. Hatanın ortaya çıkması için telefonun açık olması gerektiğini unutmayın. Bildirim, telefonun şarj cihazı bağlantı noktasında nem tespit edip etmediğini gösterir. Kablosuz şarj olurken, şarj cihazı bağlantı noktası kullanılmaz, bu nedenle hata görünmez.Telefonu güvenli modda şarj edin. Birinden mesaj bekliyorsanız ve telefonunuzu açıkken kötü bir şekilde şarj etmeniz gerekiyorsa, bunu güvenli moddayken yapabilirsiniz.

Cihazınızı güvenli modda şu şekilde çalıştırırsınız:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Umarım bu makale size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme) Rastgele yeniden başlatılan Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Donma ve gecikmeye devam eden Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir ekran titreme sorunu ile (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’u Siyah Ekran Ölüm sorunu ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9’unuzu Güvenli modda yeniden başlatma ve sorunlu uygulamaları kaldırma (kolay adımlar) Çökmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir Samsung Galaxy S9 (kolay düzeltme) Samsung Galaxy S9’da kilitlenmeye devam eden Facebook Messenger nasıl düzeltilir (kolay adımlar)