Şarj edilmeyen veya başka şarj sorunları olmayan LG V20’nizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Şarj etmeme sorunları bugün akıllı telefonlarda en sık bildirilen sorunlar arasındadır ve #LG V20 (# V20) bir istisna değildir. Aslında, okuyucularımızın artık bataryalarını eskisi gibi şarj etmeyeceği için yardım isteyen bazı şikayetler aldık. Güney Koreli telefon üreticisi her zaman cihazlarının kalitesiyle çok tutarlı ve şimdiye kadar V20’yi standart altı bir cihaz olarak etiketleyebilecek bir olay yoktu. Mükemmel değil ve bazı ünitelerde bazı üretim sorunları olabilir, ancak batarya söz konusu olduğunda V20 iyidir.

lg-v20-not-charging

Ancak bu yazıda, LG V20 ile şarj olmama sorununu ele alacağım. Başınıza gelebilir, bir akıllı telefona sahip olan herkes olabilir. Aşağıda, pili şarj etmek yerine bağlanan şarj cihazının artık tanımadığı telefonunuzdaki sorunları gidermek için uygulayabileceğiniz bazı adımlar verilmiştir. Bu sorun hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Bununla birlikte, başka sorunları olanlar için, bu telefonu zaten desteklediğimiz için LG V20 sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Yani, her hafta sorun giderme kılavuzlarını ve çözümlerini ve sahiplerinin gönderdiği soruları yanıtlıyoruz. Daha önce ele aldığımız sorunları bulmaya çalışın ve varsa sunduğumuz çözümü kullanın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurduğunuzdan emin olun. Bize ihtiyacımız olan bilgiyi verin, gerisini biz halledelim.

Şarj edilmeyen LG V20 sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, telefonunuzdaki sorunun ne olduğunu belirlemek ve şarj işlemi bazen başarısız olsa bile cihazı kullanmaya devam etmenizi sağlayacak bir çözüm veya geçici çözüm bulmaktır. Bu durumda, yapacağınız şey budur:

1. Adım: Pili çekerek bunun bir sistem çökmesi sorunu olmadığını doğrulayın

Bu çok basit bir adım, basit, kolay ama aynı zamanda çok etkili. Telefonunuzu taktığınız ve şarj cihazına yanıt vermediği anda, cihazınız açıksa kapatın, ardından arka kapağı çıkarın ve pili çıkarın.

Pil kapalıyken, Güç tuşunu bir dakika basılı tutun. Bundan sonra, pili değiştirin ve arka kapağı takın. Ardından, telefonu açın ve tekrar şarj etmeyi deneyin.

Bu adımın arkasındaki neden, yazılımın şarj işleminde de büyük rol oynadığı için yanıt verdiğinden emin olmaktır. Aslında devrelerden doğru voltaj ve akımın geçmesini sağlamaktan sorumludur. Bu olmadan veya kilitlenmeye devam ederse, telefon düzgün şarj olmayabilir veya hiç şarj olmayabilir. Pil çekme prosedürü, küçük bellenim sorunlarını gidermek için çok etkilidir.

2. Adım: Şarj cihazınızın çalışan bir güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun

Pil çekme prosedürünü yaptıktan sonra telefon şarj olmazsa, şarj cihazınızın çalışan bir elektrik prizine takılı olduğundan emin olun. Düzgün çalıştığını bildiğiniz bir cihazın fişini çekebilir ve şarj cihazını prize takabilirsiniz.

Sorun devam ederse, bir sonraki adımı uygulamaya çalışın.

Adım 3: LG V20’nizi mümkünse bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlayın

Bu adımın amacı, USB kablosunun düzgün çalışıp çalışmadığını doğrulamak veya bozuk olup olmadığını bilmek. Öncelikle bu olasılığı göz ardı etmeniz önemlidir, çünkü telefon ve şarj cihazınızı köprüleyen tek şey USB kablosu.

Telefon şarj edildiğini veya bilgisayar tarafından algılandığını gösteriyorsa, kablo iyidir ve büyük olasılıkla şarj cihazıyla ilgili bir sorundur. Ancak, bilgisayar telefonu algılayamazsa veya telefon hala şarj olmuyorsa sorun giderme işlemlerine devam edin.

Adım 4: Şarj cihazında bağlantı noktasında kir veya tüy olup olmadığını kontrol edin

Fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Şarj cihazınızdaki bağlantı noktasına bakmayı deneyin ve telefonun yanlış veya hiç temas etmemesi nedeniyle şarj edilmesini engelleyebilecek bir kalıntı, tüy veya korozyon olup olmadığını kontrol edin.

Enkaz veya tiftik gelince, onları sadece balık tutabilirsiniz, ancak korozyon söz konusu olduğunda, tek ihtiyacınız olan bir basınçlı hava patlamasıdır. Bükülmüş bir pim veya konektör varsa, bir çift veya cımbızla düzeltmeye çalışın.

Ancak, şarj cihazı herhangi bir anormallik göstermiyorsa ve farklı bir tane kullanmak mümkünse, telefon şarj cihazının diğer şarj cihazlarıyla olup olmadığını öğrenmek için bunu yapmaya çalışın.

Adım 5: Kabloyu her iki uçta kırılma ve korozyona karşı kontrol edin

Parmaklarınızı USB kablosundan geçirin ve topaklar veya kırıklar gibi anormallikler hissetmeye çalışın. Kablo mükemmel durumda ise, alışılmadık bir şey hissetmezsiniz. Kablonun iyi olduğunu doğruladıktan sonra, konektörlerin doğru temas etmesini engelleyen bir şey olup olmadığını öğrenmek için her iki ucu da kontrol etmeye çalışın.

Kablo iyi ise, mümkünse orijinal ile aynı özelliklere sahip farklı bir kablo kullanmayı deneyin. Bu işe yararsa, LG V20’niz için yeni bir şarj cihazı kiti satın almalısınız.

6. Adım: Telefonunuzun USB / şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Hem güç adaptörünü hem de USB kablosunu inceledikten sonra, telefonunuzun yardımcı portunu kontrol etmelisiniz. Kalıntı, tüy, bükülmüş pim veya korozyon olup olmadığını bulmaya çalışın. Bunlar şarj işlemini bozabilir.

Telefon fiziksel veya sıvı hasara uğradıysa, şarj portuna bağlı devrenin etkilendiğini düşünmek için her zaman geçerli bir neden vardır. Ne yazık ki, bunu doğrulayabilecek testler yapabiliriz. Bu nedenle, bir teknisyenden yardım almadan önce başka bir olasılığı dışlamaya çalışın.

7. Adım: Farklı bir pil deneyin

Çıkarılabilir pilleri olan telefonlarla ilgili en iyi şeylerden biri her zaman yedek satın alabilmenizdir. Bu noktada telefonunuzdaki sorunun ne olduğunu bilmesek de, özellikle telefonun sıvı hasarı varsa veya sorunun belirgin bir sebep olmadan ortaya çıkması ve telefonun kendi kendine kapanması durumunda pilin her zaman zarar görme olasılığı vardır.

Mümkünse, aynı telefona sahip bir kişiden pil ödünç alınabilir veya farklı bir pil denemek için yerel bir mağazaya gidebilirsiniz.

Adım 8: Bir teknisyenden yardım alın

Her şey başarısız olursa, sorunun bellenim veya donanımda olup olmadığını doğrulamak için bazı testler yapabilen birinden yardım almanın zamanı geldi. Sorun donanımda bulunursa, özellikle cihaz hem sıvı hem de fiziksel hasarlardan muzdarip değilse daha büyük bir imalat hatasıdır.

LG V20 Şarj İle İlgili Diğer Sorunlar

İşte LG V20 akıllı telefon ile en sık bildirilen şarj sorunlarından bazıları…

LG V20 şarj oluyor, ancak yukarı doğru gitmeye devam ediyor

Sorun: LG V20 cihazım fişe taktığımda şarj oluyor ancak şarj artmıyor. Örneğin, hala% 10’una sahipken takarsam,% 11’e kadar çıkmaz ve bunun yerine telefonun şarj cihazının bağlı olduğunu ve elektrik akışı olduğunu algılayabilse de kapanır.

Cevap: Telefonunuzda küçük bir sistem sorunu yaşanıyor olabilir, arka planda çalışan çok fazla uygulama var, donanım sorunları yaşıyor. Bu olasılıklara dayanarak yapmanız gerekenler:

    Sorunun bazı küçük bellenim ve donanım sorunlarından kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzu yeniden başlatın. Bazı üçüncü taraf uygulamaların soruna neden olma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzu güvenli modda başlatın. , verilerinizi yedekleyin ve fabrika ayarlarına sıfırlayın.

LG V20’nizi Güvenli Modda nasıl önyüklersiniz?

    Ekran açıkken Güç tuşunu basılı tutun. Görüntülenen seçenekler menüsünde Güç düğmesini basılı tutun. Güvenli Modda yeniden başlatmanız istendiğinde, Tamam öğesine dokunun. Soruna neden olan uygulamaları kaldırın.

LG V20 Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin.Herhangi bir ana ekranda Ayarlar’a dokunun. Genel sekmesinde Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Aşağıdaki onay kutularını işaretleyin veya işaretlerini kaldırın: Verilerimi yedekle, Otomatik geri yükle Yedekleme hesabına dokunun ve Google oluşturmak için adımları izleyin Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Not: Alternatif olarak, Wi-Fi, mobil veri ve Bluetooth ayarlarını sıfırlamak için Ağ ayarlarını sıfırla’ya dokunabilirsiniz. Uyarı mesajını gözden geçirin ve SD kartı sil’i seçin veya seçimini kaldırın.Telefonu sıfırla> İleri’ye dokunun.Tümünü sil’e dokunun.

LG V20 artık şarj olmuyor ancak telefon şarj cihazını tespit ediyor

Sorun: Telefonu zaten güvenli modda başlattım ve telefonu şarj ettim ama boşuna. Sorun, telefonun LG V20’nin şarj cihazının bağlandığını algılayabilmesidir, ancak hiç şarj olmuyor. Güvenli modda aynı şey olur. Ne yapmalıyım?

Sorun giderme: Sorunu gidermeye çalışmak için zaten birkaç prosedür uyguladığınızı anlıyorum, ancak boşuna. Bu yüzden tüm verilerinizi ve dosyalarınızı yedeklemenizi ve ana sıfırlamayı yapmanızı isteyeceğim.

LG V20 Sıfırlama Ana

    Dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin Aygıtı kapatın. Güç ve Sesi azaltma düğmelerini basılı tutun. LG logosu göründüğünde, Sesi kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Güç düğmesini hızlı bir şekilde serbest bırakın ve ardından yeniden basılı tutun. “Fabrika verilerine sıfırla” mesajı görüntülendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. Onaylamak için Güç düğmesine basın. “Tüm kullanıcı verilerini silme ve varsayılan ayarları geri yükleme” istendiğinde, Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma düğmesini kullanın. cihazı sıfırlamak için.

Bu kılavuzun cihazınızdaki sorunun ne olduğunu belirlemenize ve bunun için bir çözüm bulmanıza yardımcı olabileceğini umarız.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Telefon Şarj Olmuyor Sorun Giderme

Samsung Galaxy S8 Plus şarj olmuyor Samsung Galaxy S7 şarj olmuyor Samsung Galaxy S7 Edge şarj olmuyor Samsung Galaxy S6 şarj olmuyor Samsung Galaxy S6 Edge şarj olmuyor Samsung Galaxy S6 Edge + şarj olmuyor Samsung Galaxy S5 şarj olmuyor Samsung Galaxy S4 şarj olmuyor J7 şarj olmuyor Samsung Galaxy J3 şarj olmuyor Google Pixel şarj olmuyorGoogle Pixel XL şarj olmuyorHTC 10 şarj olmuyorLG V20 şarj olmuyorLG G5 şarj olmuyorMotorola Moto G4 şarj olmuyorNexus 6P şarj olmuyorNexus 5 şarj olmuyorHuawei P9 şarj olmuyor