Şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefon nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu / Şarj İpuçları]

Mobil cihazlarda şarj sorunları, yazılım sorunları veya donanım hasarlarından kaynaklanabilir. Çoğu durumda, özellikle yeni ve yüksek katmanlı cihazlarda yazılım hataları sorumludur. Bu, sorunun son kullanıcılar tarafından çözülebileceği anlamına gelir.

Aşağıda vurgulanan, yeni HTC U12 / U12 Plus akıllı telefondaki şarj sorunları ile başa çıkmak için uygulanabilir bazı çözümler ve çözümler bulunmaktadır. Bu aygıta sahipseniz ve şarj ederken sıkıntılarınız varsa, çok yavaş şarj edilirken veya hiç şarj olmuyorsa, bu yazı size yardımcı olabilir.

Sorun giderme işlemimize geçmeden önce, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • HTC U12 / U12 + cihazınızda sorun giderme işlemi nasıl giderilir?
  • HTC U12 / U12 Plus cihazınız hiç şarj olmadığında ne yapmalısınız?
  • HTC U12 / U12 Plus cihazınız çok yavaş şarj olurken ne yapmalısınız?
   • İlk çözüm: End / force tüm çalışan uygulamaları durdurur.
   • İkinci çözüm: Yumuşak sıfırlama / cihaz yeniden başlat.
  • Üçüncü çözüm: Güvenli modda şarj edin.
  • Dördüncü çözüm: Yazılımı en son Android sürümüne güncelleyin.
   • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Sadece orijinal şarj ekipmanını kullanın. HTC U12 / U12 Plus cihazınız için sadece orijinal şarj cihazını kullanmanız önerilir. Diğer şarj cihazlarının güç çıkışı, OEM şarj cihazınınkiyle aynı değildir ve bu nedenle muhtemelen uyumsuzdur.
  • Üçüncü taraf telefon aksesuarlarını kaldırın. Gövde veya muhafaza gibi HTC olmayan telefon aksesuarları cihazınıza uymayabilir. Böylece, şarj portunu bloke etme veya şarj cihazının şarj portu ile uygun temas kurmasını engelleme şansı vardır. Bunu devre dışı bırakmak için, üçüncü taraf kasalarını veya diğer telefon aksesuarlarını çıkarmaya çalışın, ardından cihazınızı şarj etmeyi tekrar deneyin.
  • Şarj bağlantı noktasında tıkanma olmadığından emin olun. Kir ve tiftik de ana suçlu olabilir. Şarj portu kir ya da tiftik ile tıkanmış olduğundan, telefonunuz doğru şekilde şarj edilemeyebilir. Bu durumda, portun temizlenmesi gerekli olacaktır. Telefonun şarj bağlantı noktasından toz veya tiftik atmak için basınçlı hava kullanabilirsiniz ve USB bağlantınızı normale döndürün.
  • Doğru kaynaktan şarj edin. Pilinizin çok yavaş şarj edilmesinin bir başka olası nedeni de, kullanımdaki güç kaynağının, telefonun belirtilen süre içinde şarj edilmesi için gereken doğru miktarda güç üretmemesidir. Bu genellikle telefonunuzu bir USB bağlantı noktasından, dizüstü bilgisayarlardan, arabadan veya taşınabilir güç bankalarından şarj ediyorsanız geçerlidir. Tavsiye edildiği gibi, cihazınızı doğrudan çalışan bir duvar prizinden şarj edin.
  • Şarj ekipmanının hasar görüp görmediğini kontrol edin. Şarj cihazınızı özellikle şarj cihazını gözden geçirin. Bu noktada, sorunun orijinal şarj cihazında olup olmadığını belirlemek için diğer uyumlu şarj cihazlarını kullanabilirsiniz. Cihazınız diğer şarj cihazlarını kullanarak şarj edebiliyorsa, şarj cihazının arızalandığı ve bu nedenle değiştirilmesi gerektiği anlaşılmaktadır. Telefonunuz diğer şarj cihazlarınızı kullanarak şarj etmeyi reddederse, cihazınızın servise ihtiyacı vardır.
  • HTC U12 / U12 Plus cihazınız çok yavaş şarj olurken ne yapmalısınız?

   Bir şey, telefonun şarj sisteminin görevini düzgün bir şekilde yerine getirmesini engelliyor olmalıdır. Arızalı bir donanım değilse, yazılımda olması gerekir. Yazılım hatalarını olası tetikleyicilerin dışına çıkarmak için, aşağıdaki geçici çözümleri deneyebilirsiniz.

   İlk çözüm: End / force tüm çalışan uygulamaları durdurur.

   Uygulama hataları, cihazınızdaki her şeyin birbiriyle ilişkili olduğu göz önüne alındığında, cihazınızın diğer işlevlerini etkileyebilir. Her zamanki suçlular arasında bozulan arka plan uygulamaları vardır. Arka plan uygulamaları son zamanlarda kapalı olmayan uygulamaları kullanmaktadır. Bekleme modundalar ama hala arka planda çalışıyorlar. Sonunda, bu uygulamalardan herhangi biri çökebilir ve bu olduğunda, telefonun şarj sistemi dahil olmak üzere diğer işlevleri etkileyeceği ihtimali vardır. Çözünürlük, arka plan uygulamalarının sona erdirilmesi veya durdurulması gerektiğinde durulması gerekir. İşte nasıl:

   1. Son Uygulamalar düğmesine basın.
   2. Farklı uygulamalara gitmek için uygulama önizlemelerini gözden geçirin.
   3. Ardından uygulamayı önizlemek için sola veya sağa kaydırın.
   4. Birden çok çalışan uygulama görürseniz hepsini bir seferde kapatmak için Tümünü Temizle'ye dokunun.

   Tüm arka plan uygulamalarını bitirdikten sonra, telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve artık daha hızlı şarj olup olmadığını görün. Değilse, bir sonraki olası çözüme geçin.

   İkinci çözüm: Yumuşak sıfırlama / cihaz yeniden başlat.

   Yumuşak sıfırlama veya cihaz yeniden başlatma, önbelleğe alınmış dosyaları temizlemenin ve telefonun dahili belleğinden bozuk verileri temizlemenin en basit ama en etkili yoludur. Bu bozulma, şarj sisteminin normal rutinini taşımasını etkileyebilir ve önleyebilir ve böylece yavaş şarj edilmesine neden olur. HTC U12 / U12 Plus cihazınızı yumuşak bir şekilde sıfırlamak için şu adımları izleyin:

   1. Güç düğmesine birkaç saniye basın ve basılı tutun.
   2. Menü seçeneklerini kapatın ve ardından telefonunuzu kapatmak için Tamam'a dokunun.
   3. 30 saniye sonra, telefon yeniden başlatılana kadar Güç düğmesine tekrar basılı tutun.

   Bu, dahili bellekte depolanan verileri etkilemez, böylece tüm uygulamalarınız, ayarlarınız ve kişisel bilgileriniz kalır.

   Üçüncü çözüm: Güvenli modda şarj edin.

   Üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler, önceden yüklenmiş tüm uygulamaları çalıştıran güvenli moddayken geçici olarak devre dışı bırakılır. Sorunun bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemenin en iyi yolu budur. HTC U12 / U12 Plus cihazınızda güvenli modu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

   • Menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Ardından Gücü kapatma seçeneğine dokunun ve basılı tutun. Telefonunuz yeniden başlatılacak ve ekranın alt kısmında Güvenli Mod göreceksiniz.

   Alternatif olarak, telefonunuzu, donanım tuşlarını kullanarak güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz.

   • Bunu yapmak için, telefonunuzu açmak için Güç düğmesine basın. Ekranda HTC logosunu gördüğünüz anda, ekranın alt kısmında Güvenli Mod görünceye kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.

   Güvenli Modun sorunu çözüp çözmediğini görmek için cihazınızı test edin. Sorun giderildiyse veya telefonunuz güvenli moddayken düzgün veya hızlı bir şekilde şarj ediliyorsa, soruna neden olabilecek yeni indirilen bir uygulamayı kaldırın. Güvenli Mod'dan çıkmak ve tekrar normal moda geçmek için telefonunuzu yeniden başlatmanız yeterlidir.

   Dördüncü çözüm: Yazılımı en son Android sürümüne güncelleyin.

   Hatalar ve kötü amaçlı yazılımlar ana suçluysa, telefonunuz için en yeni yazılımı veya Android sürümünü yüklemek en iyi çözüm olabilir. Örneğin, son 11 Temmuz'da yayınlanan en son Android sürümü, güvenlik sistemini iyileştirir veya herhangi bir hatayı ve kötü amaçlı yazılımı telefon sisteminden temizler. Güncellemenin cihazınızda olup olmadığını kontrol etmek ve görmek için şu adımları izleyin:

   1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel sekmesine dokunun.
   3. Güncelleme merkezi'ne ve ardından Sistem güncellemesi'ne dokunun .
   4. Güncelleme olup olmadığını kontrol et seçeneğine dokunun .

   Yeni bir Android sürümü mevcutsa bir güncelleme bildirimi size bildirilir. Güncelleme dosyasını indirmeden önce, tüm önemli verilerinizi saklama için yedeklemeyi düşünün. Güncelleme, kablosuz veya kablosuz olarak kurulacağından, telefonunuzun İnternet'e de bağlı olması gerekir. Tüm güncelleme gereksinimlerini karşıladığınızda, yeni yazılımı indirmek ve telefonunuza yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

   Güncellemeyi başarıyla yükledikten sonra, yeni sistem değişikliklerinin doğru şekilde uygulandığından ve benzer şekilde herhangi bir uygulamanın hareket etmesini önlemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

   HTC U12 / U12 Plus cihazınız hala çok yavaş şarj oluyorsa veya hiç şarj olmuyorsa, şarj cihazına takın ve gece boyunca şarj olmasını bekleyin. Ve bu da işe yaramazsa, cihazınız muhtemelen servise ihtiyaç duyar.

   Diğer seçenekler

   Telefonunuzu bölgenizdeki en yakın HTC servis merkezine götürerek yetkili bir teknisyen tarafından ayrıntılı bir şekilde incelenebilir. Sorun, fiziksel onarım gerektiren bir çeşit fiziksel veya sıvı hasara atfedilebilir. Ayrıca şarj cihazını da dikkatlice inceleyebilirsiniz. Şarj cihazı arızalı olabilir ve bu nedenle değiştirilmesi gerekir.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.