Şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen bir LG G7 ThinQ cihazı nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme ve Şarj Etme İpuçları]

Mobil cihazlarda şarj sorunları, her zaman kötü bir batarya veya arızalı şarj cihazından kaynaklanmaz. Çoğu zaman, temel neden, uygulama hataları, dolandırıcılık uygulamaları, güncelleme hataları ve kötü amaçlı yazılımlar gibi yazılıma atfedilir. Bu nedenle, bir elektronik mağazasına geçmek ve yeni pil veya şarj aleti satın almak her zaman iyi bir fikir değildir. Yazılımla ilgili faktörlerin olağan suçluluklar olduğu gerçeği, yeni ve üst düzey cihazların bir noktada şarj sorunlarına yenik düşmesi de kaçınılmazdır.

Ve yeni LG G7 ThinQ akıllı telefonunuzdaki sorunla başa çıkacak olursanız, bu yazı size yardımcı olabilir. Şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen ancak çok yavaş olan bir LG G7 ThinQ cihazını nasıl tamir edeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. Size atıfta bulunmanız için aşağıdaki adımları çizdim.

Sorun giderme işlemimize geçmeden önce, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • LG G7 ThinQ'nuz şarj oluyor, ancak çok yavaş mı?
  • İlk çözüm: Son uygulamaları temizleyin ve ardından LG G7 ThinQ'nuzu yeniden başlatın.
  • İkinci çözüm: Hatalı uygulamaları yönetin veya kaldırın.
  • Üçüncü çözüm: Uygulamaları veya telefon yazılımlarını en son Android sürümüne güncelleyin.
  • Dördüncü çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızdaki pili kalibre edin.
 • LG G7 ThinQ'nuz şarj olmuyorsa ne yapmalısınız?
  • Diğer seçenekler
   • Bizimle iletişime geçin
  • Herhangi bir ekrandan Son uygulamalar tuşuna dokunun.
  • Listeden bir uygulamaya dokunun ve ardından sağa sürükleyin. Bireysel son uygulamayı kapatmak.
  • Tüm son uygulamaları bir kerede kapatmak için ekranın sağ alt tarafındaki Tümünü Temizle simgesine dokunun.
  • Son uygulamaları temizledikten sonra, dahili belleği önbelleğe alınmış verilerden temizlemek ve telefon sistemini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın. LG G7 ThinQ'nuzu yeniden başlatmanız için:

   • Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine aynı anda birkaç saniye veya aygıtın gücü kapana kadar basılı tutun.

   Cihazınızı birkaç saniyeliğine kapatıp tekrar açtığınızda aynı şey çalışır. İşte nasıl:

   1. Güç düğmesine birkaç saniye veya güç menüsü görünene kadar basın.
   2. Menüden Gücü Kapat'ı seçin.
   3. Cihazın kapatıldığını onaylamak için Tamam'a dokunun.
   4. Yaklaşık 30 saniye sonra, cihaz açılana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

   Yeniden başlattıktan sonra, telefonunuzu şarj cihazına bağlayın ve daha sonra bu süreden daha hızlı şarj olup olmadığını görün.

   İkinci çözüm: Hatalı uygulamaları yönetin veya kaldırın.

   Telefonunuz, yeni bir uygulama indirilene veya yükleyene kadar düzgün bir şekilde şarj edilebilirse, sorunlu bir uygulama nedeniyle sorun daha olasıdır. Sorunun başlangıcından önce indirdiğiniz uygulamayı düşünmeye çalışın. Bu uygulama silinmelidir.

   Sorunun üçüncü taraf uygulamaları tarafından tetiklenip tetiklenmediğini belirlemenin daha hızlı bir yolu, cihazınızı güvenli modda önyükleme yapmaktır. Güvenli moddayken yalnızca önceden yüklenmiş veya stok uygulamaları çalıştırılabilir, böylece telefonunuz güvenli modda çalışırken düzgün şekilde şarj edebilecekse, üçüncü taraf uygulamasında suçu koyabilirsiniz. LG G7 ThinQ cihazınızda güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

   1. Telefonunuz açıkken, menü seçenekleri değiştirilene kadar Güç düğmesini basılı tutun.
   2. Güç kapatma seçeneğini basılı tutun.
   3. Güvenli Modda Yeniden Başlatma istendiğinde, devam etmek için Tamam'a dokunun.

   Telefonunuz yeniden başlatılana ve güvenli moda geçene kadar bekleyin, ardından bu sefer daha hızlı şarj edilip edilemeyeceğini görün.

   Üçüncü çözüm: Uygulamaları veya telefon yazılımlarını en son Android sürümüne güncelleyin.

   Şarj sorunları, uygulamalar ve / veya telefon sistemi için yeni güncellemeler yükleyerek de çözülebilir. Yazılım güncellemeleri genellikle mobil cihazlarda şarj sorunları dahil olmak üzere farklı sorunlara neden olan hata düzeltmeleri sağlar.

   • Bekleyen uygulama güncellemelerini manuel olarak yüklemek için Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun ve ardından Play Store-> Menü-> Uygulamalarım'a gidin . Aynı anda her bir uygulamayı veya Güncelleme uygulamalarınızı güncelleyin seçeneğini seçin.

   Telefonunuz için yeni Android güncellemelerini kontrol etmek için şu adımları izleyin:

   1. Ana ekrandan Ayarlar'a dokunun.
   2. Genel sekmesine gidin.
   3. Güncelleme merkezi'ne dokunun .
   4. Sistem güncellemesi'ne dokunun .
   5. Ardından Güncelleme olup olmadığını kontrol et seçeneğine dokunun .

   Güncelleme dosyası indirme ve yükleme işlemine devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin.

   Dördüncü çözüm: LG G7 ThinQ cihazınızdaki pili kalibre edin.

   LG G7 ThinQ, çıkarılabilir dahili bataryaya sahip bir akıllı telefon akıllı telefonu. Bu nedenle, pilin çıkarılması ve yeniden takılması kesinlikle bir seçenek değildir. Temel nedenlerden kaynaklanan pille ilgili hataları devre dışı bırakmak için, pili yerine kalibre etmeyi deneyebilirsiniz. Pilin tam olarak deşarj olmasını gerektiren ve tam deşarj lityum-iyon piller için zarar verdiği için pil kalibrasyonu sık sık yapılmamalıdır. LG'nin önerdiği gibi, pili yalnızca üç ayda bir (sık kullanımda) kalibre etmelisiniz. Bunu denemek isterseniz, LG G7 ThinQ cihazınızdaki pili kalibre etmek için şu adımları izleyin:

   1. Pil tamamen boşalana kadar telefonunuzu kullanın.
   2. Ardından yaklaşık altı saat bekleyin ve pili tamamen şarj edin.
   3. Pil yüzde 100'e ulaşıncaya kadar bekleyin ve ardından cihazı 2 saat boyunca güç kaynağına takın.

   Bu noktada batarya uygun şekilde kalibre edilmiştir ve cihaz tekrar normal kullanım için hazır olmalıdır.

   LG G7 ThinQ'nuz hala tüm geçici çözümlerini tüketdikten sonra çok yavaş şarj oluyorsa, telefon kapalıyken şarj etmeyi deneyin. Bu da işe yaramıyorsa, cihazınızın servise ihtiyacı vardır.

   LG G7 ThinQ'nuz şarj olmuyorsa ne yapmalısınız?

   Cihazınız için orijinal şarj cihazını, pili ve kabloyu kullanmanız önerilir. Bu LG telefonun geniş akü daha fazla güce ihtiyacı var. Diğer şarj cihazlarını (LG olmayan şarj cihazları) kullanmak, yeterli güç sağlamaz ve bu da yavaş şarj edilmesine neden olur.

   • Sadece OEM veya orijinal şarj ekipmanı kullanın. Kullandığınız kablolu veya kablosuz şarj cihazı, telefonunuzla birlikte gelen veya LG tarafından sağlanan telefon olmalıdır. Diğer şarj cihazları, cihazla uyumlu olmadıkları için işe yaramaz.
   • Duvar prizinden şarj edin. Diğer güç kaynakları veya şarj noktaları, cihazınızın belirtilen sürede şarj işlemini tamamlaması için gereken doğru gücü sunmaz.
   • Şarj portunu toz veya tiftiklerden temizleyin. Birçok şarj sorunu vakası telefondaki tıkanmış bir şarj bağlantı noktasına bağlanmıştır. Bunun, telefonun şarj edilmesini engelleyen bir şey olmadığından emin olmak için, cihazınızın şarj bağlantı noktasını temizlemeye çalışın. Telefonun şarj bağlantı noktasından toz veya tiftik atmak için bir basınçlı hava kabı kullanabilirsiniz ve USB bağlantınızı normale döndürün.
   • Üçüncü taraf muhafazasını veya telefon aksesuarlarını çıkarın. Bazı muhafazalar şarj portunu engelleme eğiliminde olabilir ve bu nedenle telefonun şarj portu ve şarj cihazı arasında emniyetsiz bir temas meydana getirir. Bu, kesintili veya açık / kapalı şarj durumuna neden olabilir ve pilin şarj işleminin tamamlanmasını sağlar.
   • Şarj ekipmanının hasar görüp görmediğini kontrol edin. Sorunun, kullandığınız orijinal şarj ile olup olmadığını belirlemek için diğer uyumlu şarj cihazlarını kullanabilirsiniz. Telefonunuz diğer şarj cihazlarını kullanarak daha hızlı şarj edilirse, o zaman bir şarj cihazı sorunu olur. Bu durumda şarj cihazının değiştirilmesi gerekiyor

   Özellikle telefonunuzu bir süreliğine kullanmayı düşünmüyorsanız, pilin yüzde 40'a (en azından) şarj edilmesi de önerilir. Pilin uzun bir süre şarjsız kalması durumunda şarj olmama ihtimali vardır.

   Diğer seçenekler

   Daha fazla öneri için operatörünüze ulaşabilir veya sorunu bildirmek için LG Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Ya da bir teknisyenin donanımı ayrıntılı bir şekilde inceleyebilmesi için telefonunuzu yerinizdeki bir LG servis merkezine götürebilirsiniz. Telefonun, pilin ve hatta şarj cihazının bir çeşit fiziksel veya sıvı hasarı olması ve dolayısıyla servise ihtiyaç duyma şansı vardır. Gerekirse, servis veya ünitenin değiştirilmesi için garantilerden yararlanmayı unutmayın.

   Bizimle iletişime geçin

   Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

   Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

   • Donmaya ve gecikmeye neden olan bir LG G7 ThinQ akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • LG G7 ThinQ akıllı telefonunuz PC'niz tarafından tanınmıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)
   • LG G7 ThinQ akıllı telefonun çökmesini engelleyen Facebook uygulamasını nasıl gideririm [Sorun Giderme Kılavuzu]
   • LG G7 ThinQ'nuz bir WiFi ağına bağlanamıyorsa ne yapmanız gerekir (kolay adımlar)
   • Ekran titreme sorunu ile LG G7 ThinQ nasıl düzeltilir (kolay adımlar)
   • LG G7 ThinQ cihazınızla SMS veya kısa mesaj gönderemeyen ve alamayan [Sorun Giderme Kılavuzu] ile ne yapmalısınız?