Şarj olurken Galaxy S9 eksik bağlantı hatası nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bu sorun giderme makalesi, Samsung Galaxy cihazlarıyla ilgili başka bir yaygın şarj sorununu ele alır – şarj sırasında eksik bağlantı hatası. Şanssız S9 kullanıcılarından biriyseniz, bu yazı yardımcı olmalıdır.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

1.Çözüm: Orijinal S9 Samsung şarj kablosu ve adaptörünü kullanın

Birçok şarj sorunu üretici tarafından sağlanan kablolar ve adaptör kullanılarak giderilir. Aynı şey Galaxy S9’unuz için de geçerlidir. Diğer kullanıcıların bazı hesaplarına bağlı olarak, Samsung olmayan bir USB kablosu ve / veya adaptörü kullanıldığında şarj sırasında eksik bağlantı hatası meydana gelir. Tüm üçüncü taraf kablolarının ve şarj cihazlarının iyi olmadığını söylemiyoruz, ancak şu anda söz konusu hatayı alıyorsanız, orijinal aksesuar kullanmanın yardımcı olup olmayacağını gerçekten görmeye değer. Unutmayın, S9’unuzun şarj performansı yalnızca Samsung’un şarj ettiği USB kablosu ve şarj blokları kullanılarak test edildi. Samsung olmayan bir aksesuar kullanırsanız, eksik veya hiç çalışmayabilecek bazı parametreler olabilir. Bu nedenle, cihazınızla birlikte verilen kablo ve adaptöre sadık kalmayı deneyin.

Çözüm # 2: Şarj kablosunu ve adaptörü kontrol edin

Orijinal Samsung kablosunu ve adaptörünü baştan sona kullanıyorsanız, yapmanız gereken bir sonraki şey, bu aksesuarlar üzerinde oküler bir inceleme yapmaktır. USB kablosu ve adaptöründe fiziksel aşınma ve yıpranma, bükülme veya hasar belirtileri aramaya çalışın. USB kablolarının bazen bükülmelere veya fiziksel hasara duyarlı olabileceğini unutmayın. Kablonun hasarlı olduğunu görebiliyorsanız, yeni bir kablo almayı düşünün ve bunun eksik bağlantı hatasını durduramayacağını görün.

Adaptör için de aynısını yapın.

Çözüm # 3: Şarj ederken kabloyu hareket ettirin

Galaxy S9’un Samsung’un amiral gemisi cihazlarına yakın zamanda eklendiğini anlıyoruz, ancak cihazınızın şarj bağlantı noktasının USB kablosunun nasıl bağlandığına aşırı duyarlı olma ihtimali her zaman vardır. Eski Galaxy cihazlarında, bazı kullanıcılar hata kaybolana kadar şarj ederken USB kablosunu hareket ettirerek eksik bağlantı hatasını çözebildiler.

Bu ideal bir çözüm değildir, ancak bu öneriyi yaparak S9’unuzu şarj edebiliyorsanız, muhtemelen limanla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, Samsung’a göndermeden önce cihazınıza basılı tutmak istiyorsanız (evet, bu sorun onarım veya değiştirme gerektirir), bu sizin için tek seçenek olabilir.

Çözüm # 4: Şarj bağlantı noktasını temizleyin

Kirli bir şarj portu potansiyel olarak hatalı şarj davranışına neden olabilir. Sorunun kirli bir şarj bağlantı noktasından kaynaklanma olasılığını en aza indirmek için sorunu incelemeye çalışın. Kirli olduğunu düşünüyorsanız veya içinde enkaz, cep tiftiği veya yabancı bir cisim varsa, temizlemek için basınçlı hava kullanmaya çalışın.

Çözüm # 5: Şarj bağlantı noktasının ıslak olmadığından emin olun

Galaxy S9 suya dayanıklıdır, bu nedenle ara sıra su sıçramasına karşı koyabilmelidir. Ancak, şarj bağlantı noktası ıslanırsa ve şarj etmeden önce düzgün bir şekilde kurutmadıysanız, düzensiz şarj davranışına neden olabilir.

Cihazı hava ile kurutarak şarj portunu kurutduğunuzdan emin olun. Cihazı ateşe, fırına veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Unutmayın, çok fazla ısı elektroniği öldürebilir. Su bir süre sonra doğal olarak buharlaşır, böylece yapmak istediğiniz şey cihazı kuvvetlice sallamak, sonra temiz ve yumuşak bir bezle silmektir. Daha sonra cihazın birkaç saat kurumasını bekleyin.

Çözüm # 6: Yazılımdan sıfırlama yapın

Bazı şarj sorunları, yazılımdan sıfırlama yapılarak giderilir. Bu temelde bir Samsung cihazını çıkarılamayan bir pil paketiyle yeniden başlatmanın başka bir yoludur. Yazılımdan sıfırlama yapmak için şu adımları izleyin:

    Güç ve Sesi azaltma düğmelerini 12 saniye basılı tutun. Güç Kapatma seçeneğine gitmek için Sesi kısma düğmesini kullanın. Seçmek için Ana Ekran tuşuna basın. Not: Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Çözüm # 7: Güvenli moda yeniden başlayın ve

Üçüncü taraf uygulamalar bazen Android’e müdahale ederek her türlü soruna neden olabilir. Yüklü uygulamalarınızdan birinin sorumlu olup olmadığını kontrol etmek için cihazınızı güvenli moda yeniden başlatın ve cihazı gözlemleyin. Güvenli moddayken, üçüncü taraf uygulamaların çalışmasına izin verilmez, bu nedenle eksik bağlantı hatası gösterilmezse, sorun gidene kadar uygulamaları kaldırmaya başlamalısınız.

S9’unuzu güvenli moda yeniden başlatmak için:

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülenecektir.

Çözüm # 8: Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Sorun hala bu noktada devam ederse, yapabileceğiniz son olası çözüm cihazı silmektir. Bu şarj aksaklığının başlamasına neden olan bir işletim sistemi hatası olabilir, böylece tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına geri döndürmeniz daha iyi olur. Yazılımın yeni veya fabrika durumundayken bu hatanın meydana gelmediğini biliyoruz, bu nedenle bu çözümün yardımcı olması için büyük bir şans var.

S9’unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Unutmayın, fabrika ayarlarına sıfırlama kişisel verilerinizi silecektir. Bunu yapmadan önce Akıllı Anahtar aracılığıyla yedeklediğinizden emin olun.

9.Çözüm: Samsung desteğine başvurun

Fabrika ayarlarına sıfırlama da dahil olmak üzere her şey başarısız olursa, Samsung’a sorunu öğrenebilmeleri için sorunu bildirdiğinizden emin olun. Yukarıda belirtildiği gibi, şarj sırasında eksik bağlantı hatası S9’a izole edilmediğinden, Samsung şu anda bunun farkında olmalıdır. Yıllardır sürüyor ve bir dizi Galaxy cihazını etkileyen yaygın sorunlardan biri.

Böyle bir sorun kesinlikle Samsung’un bir yıllık garantisi kapsamındadır, bu nedenle garantiyi önceden geçersiz kılmadıkça, onarım veya değiştirme ücretsiz olmalıdır. Garantiye özgü bilgiler için lütfen cihazla birlikte verilen belgelere bakın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.