SAYFAYI PDF veya DOCX'e Dönüştürme (Mac Olmadan)

SAYFALAR, iWork Pages tarafından kullanılan tescilli bir dosya formatıdır. Nadiren bu formatı Apple ekosisteminin dışında kullanımda görürsünüz. Çünkü Word, Google Dokümanlar veya Adobe Acrobat gibi bir uygulamayı kullanarak bir PAGES belgesini açmak veya düzenlemek mümkün değildir.

Mac'te, iWork Pages, diğer platformlardaki kullanıcılara göndermeden önce, dosyaları PDF veya DOCX formatlarına dışa aktarma rahatlığını sunarak denklemden olası uyumluluk sorunlarını çıkarır. Ancak, birisi dönüştürmek için zaman ayırmadan bir PAGES belgesi gönderirse ne olur?

Tabii, eğer bir Mac'iniz varsa, iyi olmalısınız. Ama yapmazsan, bu bir sorun teşkil ediyor. Endişelenme. Mac olmayan platformlarda nasıl PDF veya DOCX'e dönüştürülmüş bir PAGES dosyaya sahip olabileceğinizi görelim, böylece belgeyi açma veya çalışma şansına sahip olabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
iCloud Pages vs Google Docs: Which Online Word Processor is the Most Convenient?

Read More

Sayfaları Masaüstüne Dönüştürme

Masaüstlerinde Windows veya Linux (ya da iWork Suite yüklü değilse bir Mac bile) olsa, PAGES dosyalarını iCloud Pages kullanarak dönüştürmek için kolay ve ultra güvenli bir yönteminiz vardır. Bilmiyorsanız, Apple’ın hizmetlerinin çoğu iCloud.com’da bir web uygulaması olarak çevrimiçi olarak sunulmaktadır, ayrıca Sayfaları (belirli sınırlamalarla da olsa da) içerir.

PAGES dosyalarını iCloud Pages'a yükledikten sonra PDF veya DOCX formatlarında rahatça indirebilirsiniz. Tabii ki, iCloud.com sitesine erişmek için bir Apple kimliğine ihtiyacınız olacak. Eğer yoksa bir hesap oluşturabilirsiniz.

Adım 1: Masaüstünüzdeki tarayıcıları açın ve iCloud.com adresini ziyaret edin.

İCloud.com adresini ziyaret edin

Adım 2: iCloud'da oturum açmak için iCloud kimlik bilgilerinizi girin ya da sıfırdan bir Apple kimliği oluşturmak için Apple Kimliği Oluştur bağlantısını kullanın.

Adım 2: iCloud Launchpad'de Sayfalar'a tıklayın.

Adım 3: PAGES dosyalarını iCloud Drive'a yüklemek için Upload ikonunu kullanın.

Adım 4: Yüklenmiş bir dosyanın üzerine gelin ve ardından Diğer simgesini (üç nokta) tıklayın. Açılan bağlam menüsünde, Bir Kopyasını İndir'i tıklayın.

Ayrıca birden fazla dosyayı dönüştürebilir ve indirebilirsiniz. Tek bir dosyadan daha fazlasını seçmek için, Ctrl tuşunu basılı tutun ve ardından dönüştürmek istediğiniz dosyaları tıklatın. Alternatif olarak, Ctrl + A kısayolunu kullanarak iCloud Pages üzerindeki bir klasördeki tüm dosyaları seçebilirsiniz.

Adım 5: Açılır kutudan, PDF veya DOCX (Word) seçin. Dosyalar derhal seçili formatta sabit sürücünüze indirilmelidir.

Tip: Before downloading, you can also choose to use iCloud Pages itself to perform edits on the documents before converting them to the PDF or DOCX formats.

Bu yöntem çok kullanışlı ve en önemlisi güvenlidir. Biçimlendirme sorunları çoğunlukla, dönüştürme işleminden sonra PAGES belgelerinin büyük çoğunluğunda olmamalıdır. Ancak, her zaman kusursuz değildir. Bunu aklında tut.

Bir Apple kimliğiniz yoksa ve bir tane oluşturmakta güçlük çekmek istemiyorsanız, çevrimiçi dosya dönüştürücülerine her zaman başvurabilirsiniz. Bir sonraki bölümde bir tane hakkında konuşacağız.

Sayfaları Android'de Dönüştürme

Android'de, mobil tarayıcılarda düzgün çalışmadığından iCloud.com'un web uygulamasını kullanamazsınız. PAGES dosyalarının yüklenmesini veya dönüştürülmesini zorlaştıran da budur. Bunun yerine, herhangi bir kaynağınız yok, ancak Play Store'da PAGES biçimini destekleyen dönüşüm araçları bulunmadığından, üçüncü taraf çevrimiçi dönüştürücülere güveniyorsunuz.

Aşağıda, bir süredir saygın bir çevrimiçi dönüştürücü olan Zamzar'ı kullanmaya yönelik ve bazı Android tarayıcılarda oldukça iyi çalışan özel adımlar bulabilirsiniz.

Ancak her zaman olduğu gibi, dosyalarınızın aktarım sırasında ele geçirilmesi veya üçüncü taraf sunucularda çevrimiçi olarak barındırılırken güvenlik açıklarına maruz kalma riski vardır. Zamzar, dosyalarınızı yükleme tarihinden itibaren 24 saat boyunca barındırır. Bu yüzden, özellikle hassas bir yapıya sahip belgeler söz konusu olduğunda, devam etmek isteyip istemediğinizi belirlemek tamamen size bağlıdır.

Note: Zamzar imposes a limit of five conversions per day per device. You need to upgrade to a paid plan to remove the restriction.

Adım 1: Android cihazınızda bir tarayıcı (tercihen Chrome) açın ve ardından Zamzar web sitesini ziyaret edin.

Zamzar'ı ziyaret edin

Adım 2: Android cihazınızdan dönüştürmek istediğiniz dosyaları seçmek için Dosyaları Seç seçeneğini kullanın.

Adım 3: Dosyaları Dönüştür menüsünü kullanarak çıkış dosyası formatını belirtin. PDF ve DOCX formatlarına ek olarak, Zamzar ayrıca DOC, EPUB ve TXT formatlarına dönüştürmeyi de destekler.

Adım 4: Dönüştür'e dokunun. Dosyalarınız hemen dönüştürmeye başlamalıdır. Zaman zaman, sunucunun iş yüküne bağlı olarak dönüştürme işleminin başlaması birkaç saniye sürebilir. Zamzar dosyaları dönüştürdükten sonra, yerel olarak kaydetmek için bir dosyanın yanındaki İndir düğmesine dokunun.

İndirilen dosyalar, cihazınızdaki İndirilenler klasörüne kaydedilir.

Note: If you use Chrome, it should display a preview of a file soon after downloading one. Simply tap the Back icon on the navigation bar to head back to the Zamzar Download page.

CloudConvert veya Aconvert gibi diğer çevrimiçi dosya dönüştürücüler ayrıca PAGES dosyalarını istenen biçimlere dönüştürme olanağı sunar. Ancak, bu sitelerin devam etmeden önce bu sitelerin verilerinizi nasıl ele alacağını belirlemek için bu tür sitelerdeki gizlilik politikalarını okumak her zaman iyi bir fikirdir.

Also on Guiding Tech

.camp-list-613{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/WordPress-Import/2014/06/170211/5830729344_db7543098c_z-copy_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1518422363’);background-size:cover;background-position:center center}

#File Conversion

Click here to see our File Conversion articles page

Sayfaları iOS'ta Dönüştürme

İOS'taki üçüncü taraf dönüştürücülere de güvenmek zorunda değilsiniz. Bunun yerine, PAGES dosyalarınızı PDF veya DOCX formatlarına dönüştürmek için Sayfalar uygulamasının iOS sürümünü kullanabilirsiniz. Merak ediyorsanız, iCloud.com Safari'de veya iPhone veya iPad için kullanılan diğer tarayıcılarda düzgün çalışmaz, bu nedenle uygun bir seçenek değildir.

1. Adım: Sayfalar uygulamasını App Store'dan indirin. Zaten bir tane yüklediyseniz, bir sonraki adıma geçin.

Sayfaları İndir

Adım 2: Sayfalar uygulamasını açın, çevrimiçi olarak yerel olarak depolanan bir PAGES dosyasını seçmenizi isteyecektir. PAGES dosyasını e-posta veya başka bir uygulama aracılığıyla aldıysanız, ekli dosyaya dokunun ve otomatik olarak Sayfalar uygulamasında açılmalıdır.

Adım 2: Diğer menüsünü açın (üç noktalı simge).

Adım 3: Dışa Aktar etiketli seçeneğe dokunun.

Adım 4: Tercih edilen çıktı dosyası formatını seçin.

Adım 5: SAYFALAR dosyası hemen seçilen formata dönüştürülecektir. Devam etmek için Nasıl Gönderilir'i Seç etiketli seçeneğe dokunun.

Adım 6: Açılan Paylaş Sayfasında, dosyayı açmak için bir uygulama (Word, Adobe Acrobat vb.) Seçin. Alternatif olarak, dosyayı ya tümleşik bulut depolama hizmetlerine ya da Dosyalar uygulaması aracılığıyla iPhone'um / iPad klasörüne kaydetmek için Dosyalara Kaydet seçeneğini kullanın.

İCloud.com'u masaüstünde kullanmak gibi, Pages uygulaması da dosyalarınızı PDF veya DOCX'e dönüştürmenin güvenli bir yolunu sunar. Ancak, uygulama aynı anda birden fazla dosyayı dışa aktaramaz.

Bunun yerine, aynı anda tek bir dosyadan fazlasını dönüştürmek için CloudConvert uygulamasını (App Store üzerinden indirilebilir) veya Zamzar gibi bir çevrimiçi dönüştürücüyü kullanmayı düşünebilirsiniz. Ne üçüncü taraf uygulamaların ne de çevrimiçi dönüştürücülerin en güvenli olmadıklarını ve PAGES belgeleri hassas bilgiler taşıyorsa bunları kullanmaktan kaçınmanız gerektiğini unutmayın.

Also on Guiding Tech
Top 7 Ways to Convert HEIC to JPG on Windows 10

Read More

Belgelerinize Dikkat Edin

Dolayısıyla, PAGES dosyalarını Mac olmayan cihazlarda PDF veya DOCX formatlarına dönüştürmeye devam etmeniz gerekir. Warplanmadan önceki son bir hatırlatma.

Üçüncü taraf dönüştürücüler, dosyalarınızı oldukça kolay bir şekilde dönüştürür, ancak Apple tarafından sağlanan çözümleri her zaman kullanılabilir. Ve bu Android gibi bir seçenek değilse, bu tür hizmetlere hassas belgeler yüklemek iyi bir fikir olmayabilir unutmayın. Güvenlik ve gizlilik her zaman kolaylıkta öne çıkmalıdır.

Sonraki: Sadece metin snippet'leriyle harika videolar yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl yapılacağını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın!