Sayı Satırla En İyi 7 Android Klavye

Kelime ile birlikte sayıları yazmak, bir yazılım klavyesinde biraz zor. Genellikle, sayıyı yazmak için harflerin üzerine uzunca basarsınız. Veya telefonunuzun klavyesindeki sayı düzenine geçersiniz. Bununla birlikte, birincisi zaman alıcıdır ve ikincisi birden fazla kez geçmenizi gerektirir.

Keyboard With Number Row

Fiziksel bir klavyede normal harflerin üstünde özel bir sayı satırı olabilirse ne olur? Bu sayıları ve alfabelerini hızlı bir şekilde yazmanızı kolaylaştıracaktır.

Ancak her Android klavyesi destekliyor mu? Hayır. Sadece bazıları bir sayı sırasına sahip olacak kadar zarifler. İşte Android telefonlar için yedi klavye.

1. Gboard

Android çalışan bir telefona sahipseniz, klavyenizde zaten bir sıra var. Bunun nedeni, hisse senedi Android telefonlarının Google Gboard ile önceden yüklenmiş olarak gelmesidir.

Android Keyboard Number 1

Klavye satırına giderek sayı satırını etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarlar altında, Tercihler üzerine dokunun ve Sayı satırı için açmayı açın.

Android Keyboard Number 2Android Keyboard Number 3

Gboard, herhangi bir telefonda indirilebilir bir ücretsiz bir uygulamadır. Çoklu dil desteği, harika kelime tahmini ve yerleşik bir Google arama özelliği ile bilinir. Bu uygulama aynı zamanda çıkartmalar, GIF’ler, emoji araması, kişiselleştirme için çeşitli temalar ve daha birçok harika şeyi destekliyor.

Fiyat: Ücretsiz

Boyut: 75MB

2. SwiftKey

SwiftKey, sayı satırını destekleyen bir başka popüler klavyedir. Gboard’un en iyi rakiplerinden biridir ve her ikisi de benzer özellikler sunar.

Android Keyboard Number 8

Birden fazla dil desteği, emoji tahmini, GIF, arama ve temalar alırsınız. SwiftKey, Gboard’un üzerinde hafif bir kenara sahip çünkü yerel bir pano sunuyor. Ancak Gboard’u daha çok seviyorsanız, pano da buna geliyor. İnanılmaz kelime tahmini ve emoji’lerin dikey kaydırması nedeniyle SwiftKey’i Gboard’a kıyasla daha çok tercih ediyorum.

Sayı satırını etkinleştirmek için, Klavye ayarlarına gidin ve Yazma üzerine dokunun. Yazma altında, Tuşlar’a dokunun ve Sayı satırını etkinleştirin.

Android Keyboard Number 4Android Keyboard Number 5

Alternatif olarak, Ayarlar satırına dokunarak sağdaki kısayol ayarlarından sayı satırını etkinleştirin. Bu uygulama aynı zamanda semboller düzenleme ekranında sayısal tuş takımının konumunu kişiselleştirmenize izin verir.

Android Keyboard Number 6Android Keyboard Number 7

Fiyat: Ücretsiz

Boyut: 27MB

3. Chrooma

Chrooma, klavyenin kullandığınız uygulamaya göre renk değiştirdiği güzel bir uyarlamalı klavye uygulaması. Biri bu uygulamaya beyinli bir güzellik diyebilir. Bunun nedeni, sayı satırının kaydırılabilir olmasıdır, daha iyi eylem satırı olarak bilinir.

Eylem satırında sağa veya sola kaydırdığınızda, uygulama ayarlardan özelleştirilebilecek daha fazla seçenek ortaya çıkarır. Pano düğmeleri, emoji satırı, kelime satırı ve içinde özel harfler olabilir.

Android Keyboard Number 9Android Keyboard Number 10

Sayı satırını etkinleştirmek için klavyedeki ayarlar simgesine dokunun, ardından Ayarlar’a ve ardından Düzen temeline gidin. Eylem Satırını aç.

Android Keyboard Number 11Android Keyboard Number 12

Ardından, Eylem Satırını Yapılandır üzerine dokunun ve Sayı satırını ve isteğinize göre diğer seçenekleri etkinleştirin.

Android Keyboard Number 13Android Keyboard Number 14

Bu uygulama aynı zamanda jest yazarak, gece modu, özelleştirilebilir bir QuickBar, panoya ve prova okuma için bilinir. Arama sorgusunu elle yazmanız gereken Gboard’un aksine, GIF’leri ve ekrandaki tüm metni otomatik olarak arayan bir arama özelliğini de alırsınız.

Boyut: 25MB

Fiyat: Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

4. ai.type Klavye

Bu uygulama, genellikle bir klavye uygulamasında aradığınız her şeye sahiptir – önceden etkinleştirilen sayı satırından yerel bir panoya kadar. Bu uygulama aynı zamanda metin kısayolları, ok tuşları, dokunmatik yüzey, emoji sanatı, çoklu dil, otomatik düzeltme ve daha fazlasını sunar. İsteğinize göre hem üst hem de alt satırı özelleştirebilirsiniz. Konulara gelince, bir dizi elde ederken, siz de özel bir tane oluşturabilirsiniz.

Sayı satırını gizlemek için, sayı satırının sağ tarafında bulunan noktalarla dolu simgeye dokunun ve basılı tutun. Burada Sayısal seçeneğinin işaretini kaldırın. En üstteki satır öğelerini değiştirmek için simgeye dokunun.

Android Keyboard Number 18Android Keyboard Number 19

Boyut: 35MB

Fiyat: Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz

5. Dilbilgisi Klavye

Dilbilgisini çevrimiçi olarak kontrol etmek için Dilbilgisi hakkında bir şey duymuş olmalısınız. Şimdi aynı araç, Grammarly olarak bilinen klavye uygulamasının bir parçası olarak da mevcut. Özel bir sayı satırı sunan az sayıdaki klavyeden biridir.

Android Keyboard Number 15

Sayı sırasını göstermek için, Dilbilgisi Ayarları’nı açın ve Klavye Görünüm ve Hedefe dokunun. Burada Sayı satırını etkinleştirin.

Android Keyboard Number 16Android Keyboard Number 17

Ne yazık ki, Grammarly yukarıdaki uygulamalar kadar çok özellik sunmuyor ve dil açısından da sınırlı. Ayrıca temalar için iki seçeneğe sahipsiniz: aydınlık ve karanlık. Ama bir satır numara ile hatasız yazma istiyorsanız, Grammarly sizin dostunuzdur.

Boyut: 90MB

Fiyat: Ücretsiz

6. TouchPal Klavye

Varsayılan olarak devre dışı bırakılmış olan TouchPal klavye, klavyedeki TouchPal logosuna ve ardından NumRow Off öğesine dokunarak numara sırasını etkinleştirmenizi sağlar.

Android Keyboard Number 20Android Keyboard Number 21

Bu uygulama aynı zamanda pano, ok tuşları, emojiyi ve GIF’i sunar. Ayrıca emoji tahmini ve çoklu dil desteği alıyorsunuz. Gboard ve SwiftKey’e kıyasla, dezavantajı, uygulamanın reklamlarla gelmesidir. Bunları kaldırmak için ücretli temalardan ve bulut tahmininden faydalanan premium sürüme geçmeniz gerekir.

Boyut: 40MB

Fiyat: reklam ile ücretsiz

7. AnySoftKeyboard

AnySoftKeyboard, ayrı bir numara satırı dahil olmak üzere pek çok özelliği bir araya getiren küçük bir klavyedir. Etkinleştirmek için Ayarlar’a gidin (emoji simgesine uzun basın) ve ardından UI (renk paleti simgesi). ‘Tweaks and more’ üzerine dokunun ve ‘Genel üst sıradaki satır’ı tıklayın. Burada Numara tuşlarını seçin.

Android Keyboard Number 22Android Keyboard Number 23

Hareket desteğiyle, klavye ses seviyesi, kısaltma düzenleyicisi, güç tasarrufu ayarları ve daha fazlası gibi bazı özelleştirmeler sağlar. İmleci hareket ettirmek için ses seviyesi tuşlarını bile kullanabilirsiniz. Klavye GIF’i desteklemese de, emoji bölümlerini gizlemenizi sağlayan ilginç bir özellik ile birlikte gelir.

Android Keyboard Number 24

Boyut: 5MB

Fiyat: Ücretsiz

Sayıları Konuşsun

Umarım klavyeleri sevmişsindir. Bir deneyin ve hangisinin gereksinimlerinize uygun olduğunu görün. Daha önce de belirtildiği gibi, SwiftKey’i kullanmayı tercih ediyorum, çünkü klavye de dahil olmak üzere bir klavyede istediğim her şey mevcut. En sevdiğiniz şeyi de bize bildirin.

Sıradaki: Aşk emojileri ve GIF’ler? Emoji ve GIF hayranları için tasarlanan bu 5 klavye uygulamasını kontrol edin.