SD kart tespit hatası hatayı düzeltmek için Nokia 8 SD kartı okuyamıyor (kolay adımlar

Akıllı telefonunuz bir SD kartı tanıyamadığında, hatalı SD kart ve / veya hasarlı SD kart tepsisi belirtileri gösteriyor ya da gösteriyor. Bununla birlikte, ikincisi, düşürmediğiniz veya kazayla ıslatmadığınız sürece, yeni cihazlar için nadiren geçerlidir. Genellikle bir yazılım sorununa atfedilen en yaygın SD kart hataları arasında, SD kart tarafından gösterilen bir komut istemi gösterilemeyen durumdur. Bu hata eski ve yeni çeşitli Android cihazlarında görülmüştür. Bu yazıda ele alınan, Nokia 8 akıllı telefonda yapılan aynı hatadır. Aynı hatayı bu hatayla nasıl başa çıkacağınız konusunda daha fazla girdiye ihtiyacınız olursa, denemeniz için bir çok genel çözüm buldum. Daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, bu sonraki adımları izlemekten çekinmeyin.

Devam etmeden önce, telefonunuzdaki bir soruna bir çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazların listesinde ise, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme, ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine tıklayın.

İlk çözüm: Yazılım sıfırlama / cihaz yeniden başlatılıyor.

Hafif sıfırlama yapmak veya telefonunuzu yeniden başlatmak, aldığınız yazılımın küçük yazılım hatalarından kaynaklanan rasgele bir hata olması durumunda gerekli olması muhtemeldir. Bu, dahili belleği temizler ve daha düzgün çalışması için telefonu yeniler. Telefonunuzu henüz yeniden başlatmadıysanız, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Menü seçeneklerinden Kapat seçeneğini seçin ve ardından Tamam düğmesine dokunun. Birkaç saniye sonra, telefonu tekrar açmak için Güç düğmesini tekrar basılı tutun.

Bu, dahili bellekte depolanan verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi etkilemez, bu nedenle tüm dosyalarınızın sağlam kalmasını bekleyin.

İkinci çözüm: SD kartı çıkarın ve tekrar takın.

Sorunun gevşek veya yerinden çıkmamış bir SD karttan kaynaklanmadığından emin olmak için, Nokia 8’inizdeki SD kartı çıkartıp tekrar takmayı deneyin. SD kartın sökülmesi hasarı ve veri kaybını önleyecektir. İşte Nokia 8 akıllı telefonunuzdaki SD kartını nasıl çıkaracağınız:

  Ayarlar-> Cihaz menüsü’ne gidin. Depolama’ya gidin. SD kartı çıkarmak için Çıkar’a dokunun.

SD kartını çıkardıktan sonra, telefonunuzu kapatın ve ardından Nokia 8’inizdeki SD kartı çıkartıp yeniden takmak için aşağıdaki adımlara devam edin:

  Tepsi açacağı / SIM çıkarma aracını SIM ve bellek kartı tepsisinin yanındaki küçük deliğe yerleştirin. Tepsi dışarı çıktığında, yavaşça dışarı çekin. SD kartı tepsiden çıkarın ve ardından kartı görülebilir hasar belirtileri açısından inceleyin. çizikler ve ezikler gibi. Her şey iyi görünüyorsa, SD kartı temas yüzeyi aşağı bakacak şekilde tepsiye yerleştirin. SD kartı hafıza kartı yuvasına yerleştirdiğinizden emin olun (yuva 2) .Her şey uygun şekilde oturduysa, hafıza kartı tepsisini tekrar yerine yerleştirin, ardından kilitlemek ve sabitlemek için yavaşça itin.

Telefonunuzu daha sonra yeniden başlatın ve hatanın geçip geçmediğine bakın. Tekrar ediyorsa, bir sonraki olası çözümleri deneyin.

Üçüncü çözüm: Önyükleme güvenli modda.

İndirdiğiniz uygulamalar ve dosyalar, hileli olduklarında ortaya çıkabilecek ilgili hataları da tetikleyebilir. SD kart hatasının hatalı uygulamalara atfedilip atılmadığını belirlemek için Nokia 8’inizi güvenli modda başlatmayı deneyin. Yalnızca stok uygulamaları veya önceden yüklenmiş servislerin güvenli modda çalışmasına izin verilir, böylece sorunun üçüncü taraf uygulamalara atfedilip atılmadığını onaylamanız kolaylaşır. Bir denemek isterseniz, Nokia 8’inizde Güvenli Modu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ekranda menü seçenekleri görünene kadar Güç düğmesine basın. Güç kapalı seçeneğini birkaç saniye basılı tutun. İstenirse, güvenli moda önyükleme seçeneğini onaylamak için dokunun. Telefonunuz yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. O zamana kadar, ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod rozeti görmelisiniz.

Telefonunuz güvenli modda çalışırken SD karta erişmeyi deneyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hala aynı hatayı alıyorsanız veya cihazınız SD kartı okuyamıyorsa, hata düzeltilinceye kadar yeni yüklenen uygulamaları tek tek cihazınızdan kaldırmanız gerekebilir. Aksi takdirde, diğer seçenekleri düşünün.

Dördüncü çözüm: SD kartınızı yeniden biçimlendirin.

Biçimlendirme, her şeyi hafıza kartından silmek anlamına gelir. Başka bir deyişle, karta kaydettiğiniz tüm dosyalar silinir. Bu, telefonunuzun okumasını engelleyebilecek SD kartın içindeki bozuk dosya veya veri bölümlerinden kaynaklanan SD kart sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir. Mümkünse, kartı yeniden biçimlendirmeden önce dosyaları SD kartınızdan bilgisayarınıza taşıyabilirsiniz. Her şey ayarlandıktan sonra, Nokia 8’inizdeki SD kartı biçimlendirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulamalar ekranını açmak için üzerine dokunun. Ayarlar’ı seçin.

Not: Menü seçenekleri, telefonunuzun üzerinde çalıştığı Android sürümüne bağlı olarak biraz değişebilir.

SD kart formatını tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. SD kartı biçimlendirme işlemi bittiğinde, cihazınızı yeniden başlatıp SD kartı tekrar takın.

Beşinci çözüm: Telefonunuzu sıfırlayın (Fabrika ayarlarına sıfırlama).

Fabrika verilerine sıfırlama veya ana sıfırlama işlemlerinin gerçekleştirilmesi yalnızca, diğerleri sorunu çözemediğinde ve Nokia 8’iniz SD kartı okuyamıyorsa, son seçenek olarak kabul edilmelidir. Bu, yüklediğiniz uygulamalar ve hizmetler dahil olmak üzere telefon sisteminizden her şeyi silecektir. Telefonun SD kart işlevleriyle çatışmaya neden olabilecek herhangi bir hata veya kötü amaçlı yazılım da aynı şekilde işlemden geçirilmiştir. Tek dezavantajı, süreçteki kritik verileri kaybedeceğiniz gerçeğidir. Denemeye değer olduğunu düşünüyorsanız, Nokia 8’inizi fabrika varsayılanlarına sıfırlamak ve geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin ve ardından yeni olarak ayarlayın:

  Tüm önemli verilerinizi yedekleyin. Yedekleme bittiğinde, Ayarlar öğesine dokunun. Yedekle ve Sıfırla seçeneğine dokunun. Fabrika verilerini sıfırla öğesini seçin.

Sıfırlama tamamlanıncaya ve cihazınızın otomatik olarak yeniden başlatılmasını bekleyin. Yeniden başladıktan sonra cihazınızı yeni olarak ayarlamaya devam edin. Ardından, şimdi içindeki SD kartı okuyabiliyor mu kontrol edin.

Diğer seçenekler

Diğer SD kartlarını kullanın. Uyumlu başka bir SD kartınız varsa, bunları Nokia 8’inize takmayı deneyin ve kartlardan herhangi birini tanıyıp tanımayacağını görün. Mümkünse, daha iyi performans için yüksek hızlı microSD kart (Sınıf 6 veya ideal olarak Sınıf 10 / UHS-1 (U3) SD kartlar) kullanın. Telefonunuz diğer SD kartları algılayabiliyorsa, sorun kullandığınız SD karttadır. Ya bozuk ya da en kötü, hasarlı.

Hizmet. Telefonunuz herhangi bir SD kartı okuyamıyorsa, servise ihtiyacı olabilir. Telefonunuzu bir servis merkezine götürmeyi ve bir teknisyen tarafından teşhis edilmesini, özellikle önceden düşürdüyseniz veya ıslattığını düşünebilirsiniz. SD kart yuvasına veya ilgili bileşenlere bir tür fiziksel veya sıvı zarar vermiş olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın. \

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Ekran titremesi nasıl giderilir, Nokia 8’inizdeki diğer ekran sorunları nasıl çözülür (kolay adımlar) Açılmayacak bir Nokia 8 nasıl düzeltilir, güç sorunu yok (kolay adımlar) Wi-Fi bağlantınızı kesen bir Nokia 8 nasıl düzeltilir Fi şebekesi [Sorun Giderme Kılavuzu] Kendi kendine kapanan ve açılmayacak Nokia 8 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Rastgele yeniden başlatmaya devam eden Nokia 6 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Yapamayan bir Nokia 6 2018 akıllı telefon nasıl düzeltilir kısa mesaj veya SMS gönderme / alma (kolay adımlar) Dondurulmuş veya yanıt vermeyen Nokia 6 2018 akıllı telefonunu düzeltme (kolay adımlar)