SD kartı algılayamayan bir LG V35 ThinQ akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

LG V35 ThinQ, ekstra depolama için microSD kart tiplerini destekliyor. 64 GB dahili depolama kapasitesi, özellikle karmaşık uygulamalar ve multimedya içerikleri eklemeye istekli olanlar için yeterli olmayabilir. Ağır kullanıcıların ekstra depolama ihtiyaçlarını karşılamak için akıllı telefonlar için microSD kartlar gibi çıkarılabilir depolama seçenekleri sunulmaktadır. İhtiyacınız olan tek şey, telefonunuz için doğru SD kartı bulmak, bağlamak ve dosyaları kaydetmeye başlamak. SD kartlar genellikle mobil cihazlarda elle tutulur yedek depolama ortamı olarak kullanılır. Yine de, bir akıllı telefonun SD kartı okuyamadığı veya saptamadığı durumlar vardır.

Bir akıllı telefonun neden microSD kartı algılayamadığı veya okuyamayacağı konusunda farklı nedenler vardır. Geçersiz dosya formatı, uyumsuz SD kart, SD karttan çıkma, uygulama hatası ve en kötüsü, SD kart hasarlı veya bozuk. Çoğu zaman, sorun bir yazılım hatasına bağlanır. Bu yazıda vurgulanan, SD kartı algılayamayan veya okuyamayan LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzda benzer bir sorunla karşılaştığınızda, deneyebileceğiniz genel çözümler. Gerekirse bu kılavuza başvurabilirsiniz.

Başka bir şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir gönderi yayınladığımız. Şu anda sahip olduğunuzla benzer semptomlara sahip sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönderiye basın.

içindekiler

 • İlk çözüm: LG V35 ThinQ cihazınızı yeniden başlatın / yumuşak olarak sıfırlayın.
 • İkinci çözüm: LG V35 ThinQ'nizde önbellek bölümünü silin.
 • Üçüncü çözüm: LG V35 ThinQ'nuzdaki SD kartı çıkarın ve yeniden yerleştirin.
 • Dördüncü çözüm: Güvenli Mod'a önyükleme yapın ve ardından SD kartı takın.
 • Beşinci çözüm: SD kartı formatlayın.
 • Diğer seçenekler
  • Bizimle iletişime geçin
 • Telefonun arkasındaki Güç / Kilit düğmesine basın ve basılı tutun.
 • Güç kapalı seçeneğini seçin.
 • Daha sonra onaylamak için tekrar Güç Kapalı'ya dokunun.
 • Yaklaşık 30 saniye sonra, ışıklar açılana kadar Güç / Kilit düğmesine basılı tutun.
 • Ayrıca bir LG V35 ThinQ akıllı telefonunu güç seçenekleriyle de yeniden başlatabilirsiniz. İşte nasıl:

  • Güç / Kilit düğmesine basın ve basılı tutun, ardından menü seçeneklerinden Yeniden Başlat'ı seçin.

  Telefonunuz yeniden başlatıldığında SD kart depolama alanına erişmeye çalışın ve bu sefer kartı okuduğunu görün. Değilse, sonraki yöntemi deneyin.

  İkinci çözüm: LG V35 ThinQ'nizde önbellek bölümünü silin.

  Önbellek bölümünün silinmesi, sistem klasörleri veya önbellek bölümlerinde bazı bozuk önbellek veya geçici verilerle ilgili bir sorun varsa, sorunu gidermek için anahtar olabilir. Bu, daha hızlı ve sorunsuz çalışma için dahili belleği temizler ve yeniler. Ve işte bitti:

  1. Ana ekrandan Uygulamalar'a dokunun.
  2. Ardından Ayarlar'a dokunun.
  3. Genel sekmesine gidin.
  4. Depolama'yı seçin.
  5. Listede aşağı kaydırın ve Önbelleğe alınmış veriler'e dokunun .
  6. Onay mesajıyla istendiğinde, tüm uygulamalar için önbellekleri temizlemek için Evet'e dokunun.

  Üçüncü çözüm: LG V35 ThinQ'nuzdaki SD kartı çıkarın ve yeniden yerleştirin.

  SD kartın gevşemediğinden emin olun, çünkü cihazınız yerinden çıkarsa onu algılayamaz. SD kartını telefonunuzdan çıkarmadan önce, önce bağlantısını kesmeniz önerilir. Bu, SD kartını düzgün bir şekilde çıkarır ve içine kaydedilen dosyalara herhangi bir zarar vermeyi önler. LG V35 ThinQ'nuzdaki SD kartı çıkarmak için aşağıdaki adımlara başvurun:

  1. Bildirim çubuğundan aşağı kaydırın .
  2. Ayarlar simgesine dokunun.
  3. Genel sekmesini seçin.
  4. Depolama'ya dokunun.
  5. Ardından Çıkar simgesine dokunun.

  SD kartı çıkardıktan sonra şu adımlara devam edin:

  1. Telefonunuzu kapatın.
  2. Kapalıyken, SIM ve microSD kart tepsisini çıkarmak için çıkarma aracını veya ataç küçük deliğe yerleştirin. SD kart ve SIM kart, tek bir tepsiyi paylaşır.
  3. Gevşekken tepsiyi dikkatlice çekin.
  4. SD kartı yavaşça çekip tepsiden çıkarın.
  5. Çizikler veya oyuklar gibi görünür hasarlar için kartı ve tepsiyi inceleyin. Hiçbiri yoksa, SD kartını altın kontakları aşağı bakacak ve sol üstteki çentikli kenarı doğru kart yuvasına yerleştirin.
  6. SD kartını yerine oturana kadar yavaşça bastırın. Hem SD kartın hem de SIM kartın ilgili yuvalarına uygun şekilde sabitlendiğinden emin olun.
  7. SIM ve microSD tepsisini tekrar telefona takın ve kilitlendiğinden emin olun.

  Tepsi yerine sabitlendikten sonra, telefonunuzu açın ve SD kartını halihazırda belirtilen şekilde okuyup okumadığına bakın. SD kartını hala okuyamıyor veya algılamıyorsa, bir sonraki olası çözüme geçin.

  Dördüncü çözüm: Güvenli Mod'a önyükleme yapın ve ardından SD kartı takın.

  LG V35 ThinQ cihazınızı güvenli modda önyükleme yapmak, uygulama hatalarını alttaki nedenlerden ayıklamaya yardımcı olabilir. Yalnızca stok uygulamaları ve önceden yüklenmiş hizmetler güvenli modda çalışmasına izin verilir. Telefonunuz güvenli moddayken SD kartı algılayabilir veya okuyabilirse, üçüncü taraf uygulaması suçludur. Yeni LG akıllı telefonunuzda güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. LG V35 ThinQ'nuz açıkken, kısa bir süre için veya menü seçenekleri görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun.
  2. Güç Kapalı'yı seçin ve Güvenli Modda Yeniden Başlat'ı seçin .
  3. Devam etmek için Güvenli Mod komut isteminde Tamam'a dokunun.
  4. Cihazınız güvenli modda yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

  Güvenli Mod'un Açık olduğunu belirten bir mesaj iletisi görmelisiniz .

  SD karta / depolamaya erişmeye çalışın ve telefonunuzun şimdi kartı okuduğunu görün. Kartı okursa, indirdiğiniz uygulamalardan suçlu olan uygulamayı bulmalısınız. Tek tek uygulamaları silmeniz ya da kaldırmanız, ardından da sorunun giderilip giderilmediğini görmek için cihazınızı test etmeniz gerekebilir.

  Beşinci çözüm: SD kartı formatlayın.

  SD karttan her şeyi silmek, SD karttan bazı bozuk veri parçaları veya bozuk dosyalar nedeniyle sorunu çözmenize yardımcı olabilir. İşlem SD kart formatlama olarak adlandırılır. Ancak bu, tüm kritik verilerinizi SD karttan siler. Devam etmek isterseniz, LG V35 ThinQ'nızdaki SD kartı formatlamak için şu adımları izleyin:

  1. Ana ekrandan, Uygulamalar- > Ayarlar-> Depolama ve USB menüsüne gidin.
  2. SD karta hafifçe vurun .
  3. Sağ üstteki Menü simgesine (üç dikey nokta) dokunun.
  4. Verilen seçeneklerden Ayarlar'a dokunun.
  5. Biçim'i seçin .
  6. Sil ve Biçim'e dokunun .
  7. Cihazınız SD kartınızı silmeye başlar. Kartta kaydettiğiniz tüm dosyalar silinecek. SD kart formatlama işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

  Alternatif olarak, SD kartını bilgisayarınızda formatlayabilirsiniz. Devam etmek için bir kart okuyucu ve SD kart formatlama yazılımı kullanmanız gerekecektir. Windows PC kullanıyorsanız, Windows paketinde sunulan yerleşik formatlama yazılımını kullanabilirsiniz. Özellikleri sınırlı olsa da, hala yararlıdır.

  SD kart tamamen formatlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve SD kartı tekrar takmaya çalışın. Telefonunuz şimdi kartı okuyabilmelidir.

  Diğer seçenekler

  Problemin devam edip etmediğini veya LG V35 ThinQ'nuzun hala SD kartını algılayamadığını veya okuyamayacağını düşünmek için son çare çözümü arasında fabrika verilerine sıfırlama veya ana sıfırlama işlemi gerçekleştirilebilir. Bazı zorlu böcekler ve kötü amaçlı yazılımlar suçlanırsa, bu sorunu düzeltmenin anahtarı büyük olasılıkla gerekli olabilir. Tüm dosyalarınız süreç içinde silinecek, bu yüzden isteğe bağlı. Bir şans almak istiyorsanız, tüm önemli içeriklerinizi güvenli bir şekilde sakladığınızdan emin olun. Ardından LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzu ayarlarla veya bilgisayar kullanarak sıfırlayabilirsiniz. Bunların hiçbiri yardımcı olmazsa, şimdi yeni bir SD kart satın almayı düşünmelisiniz.

  Ayrıca, diğer seçenekler ve resmi öneriler için sorunu cihaz operatörünüze veya LG Destek'e bildirebilirsiniz.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

  • Çok yavaş şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen bir LG V35 ThinQ akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme ve Şarj Etme İpuçları]
  • LG V35 ThinQ akıllı telefonunuzda çalışmayan veya çökmeyen Facebook uygulaması nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • LG V35 ThinQ akıllı telefonunda SIM kart hatası yok. [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • LG V35 ThinQ akıllı telefonunuz bir Windows PC tarafından tanınmıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun giderme kılavuzu]
  • Metin mesajları veya SMS gönderemeyen / alamayan LG V35 ThinQ nasıl düzeltilir
  • LG V35 ThinQ'nuz artık bir WiFi ağına bağlanamıyorsa ne yapmalısınız? [Sorun Giderme Kılavuzu]