SD kartı okuyamayan bir Samsung Galaxy S9 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Harici depolama ortamı, özellikle büyük uygulamalar ve multimedya dosyaları indirmeyi seven akıllı telefonlar sahipleri için gereklidir. Yakın zamanda piyasaya sürülen akıllı telefonların çoğu daha büyük depolama kapasitesine sahip olsa da, yine de yeterli olmayabilir. Ve bu nedenle, harici depolama ortamları sunulmaktadır. Böylece, telefonunuzun dahili belleği azaldığında ve kaydedilmiş dosyaları silemeyeceğiniz zaman, yapmanız gereken tek şey cihazınız için uyumlu bir SD kart satın almak, biçimlendirmek ve daha sonra takmaktır. o.

Ancak, bunu kolaylaştıramayacak bazı faktörler vardır. Aslında, birçok kişi telefonlarının kartı okuyamayacağı için SD kart kullanma konusunda sorun yaşıyordu. Bu sorun, Galaxy S9’un bazı kullanıcılarını da rahatsız etti. Ve bu yazıda ele alınan da bu. Galaxy S9’unuzun SD kartı okuyamamasıyla aynı sorunla karşılaşırsanız, aşağıda eşlediğim basit çözümlere başvurmaktan çekinmeyin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

SD kartı okuyamayan Galaxy S9 sorun giderme

Yine de sorun gidermeden önce, Galaxy S9’unuz için doğru SD kart türünü kullandığınızdan emin olun ve emin olun. Samsung Galaxy S9, sırasıyla sınıf 10, U3 UHS hız sınıfı ve sırasıyla 100 MB / s ve 90 MB / s’ye kadar okuma / yazma hızları da dahil olmak üzere en yeni microSD kart özelliklerini destekler. Bu, bellek alanını 400 GB’a kadar genişletmek için bir microSD, microSDHC veya microSDXC kart kullanabileceğiniz anlamına gelir.

İlk çözüm: Galaxy S9’unuzu yumuşak sıfırlama / yeniden başlatma.

Bir SD kart hatasıyla ilk kez karşılaşıyorsanız, muhtemelen bir cihazın yeniden başlatılması veya yumuşak sıfırlama ile kolayca giderilebilecek diğer rastgele hataların yanı sıra. İşte böyle yapılır:

  Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda 10 saniyeye kadar basılı tutun. Ardından telefon yeniden başlatıldığında her iki düğmeyi de bırakın.

Yazılımdan sıfırlama önbelleği boşaltır ve telefonun SD kart okuma sisteminde çakışmaya neden olabilecekler de dahil olmak üzere telefonun dahili belleğindeki geçici verileri düzenler. Bu, telefon belleğinde saklanan kişisel verileri etkilemez.

İkinci çözüm: SD kartı çıkarıp tekrar takın.

Telefonu yeniden başlatmanın yanı sıra, SD kartın çıkarılması ve yeniden takılması da bazı çakışmalara neden olabilecek küçük yazılım hatalarını temizleme seçeneği olarak düşünülebilir. SD kartı çıkarmadan önce, SD kartın veya içindeki dosyaların zarar görmesini önlemek için bağlantısını kesin. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar-> Cihaz bakımı-> Depolama-> Daha fazla seçenek-> Depolama ayarları-> SD kart-> bölümüne giderek SD kartın bağlantısını kesin ve ardından Çıkar seçeneğini seçin. Telefonunuzu tamamen kapatın. açın ve ardından verilen yuvaya çıkarma aracını veya ataş takarak kart tepsisini çıkarın. Bunu yapmak tepsinin kilidini açar. Tepsiyi yavaşça dışarı çekin ve ardından SD kartı çıkarın. Kartta gözle görülür herhangi bir hasar veya kir izi olup olmadığını kontrol edin. Hiçbiri yoksa, SD kartı altın temas yüzeyleri aşağıya bakacak şekilde tepsiye geri takın. Kart tepsisini yuvasına geri itin ve sabitlemek için bastırın. Telefon açıldıktan sonra, Ayarlar-> SD kart ve Telefon Saklama menüsüne giderek SD kartı tekrar takın. Son olarak, SD kartı tak seçeneğine dokunun.

Daha sonra, SD kartı açıp erişmeye çalışın ve cihazınızın zaten bunu yapıp yapmadığını görün. SD kart hala tanınmıyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Galaxy S9’unuzu güvenli modda başlatın.

Ayrıca, suçlulardan hatalı üçüncü taraf uygulamalarını ekarte etmek için telefonunuzu güvenli modda başlatmayı da deneyebilirsiniz. Tüm üçüncü taraf uygulamaları güvenli modda atlanır ve geçici olarak devre dışı bırakılır, böylece önceden yüklenmiş / stok uygulamaları çalışır durumda kalır. Telefon SD modunda güvenli moddayken okursa, üçüncü taraf bir uygulamanın suçlanacağının ve bu uygulamanın kaldırılması gerektiğini gösterir. Galaxy S9’unuzda güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Güç menüsü ekranda görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun.Güç kapalı seçeneğinde, Güvenli Mod seçeneğine geçinceye kadar dokunun (uzun basın) ve ardından Güvenli Mod’a dokunun.

Telefonunuz güvenli moddayken SD kartı hala okuyamıyorsa, donanım hasarı olmasa da bazı önemli sistem hatalarından kaynaklanır.

Dördüncü çözüm: SD kartı Galaxy S9’unuzda biçimlendirin.

SD kartın biçimlendirilmesi, her şeyi akıllı telefonda fabrika verilerine sıfırlama gibi silmek anlamına gelir. SD karttaki bozuk dosyalar suçlanacaksa bu sorunu çözebilir. Ancak bunu yapmak SD karta kaydettiğiniz önemli dosyaları kaybetmenize neden olur. Samsung Galaxy S9’unuzdaki SD kartı biçimlendirmek için şu adımları izleyin:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar öğesine dokunun. Cihaz bakımı öğesine dokunun. Depolama öğesine dokunun. Menü öğesine dokunun. Depolama ayarları öğesini seçin. SD kart üzerine dokunun. Tüm biçimlendirme işlemini tamamlamak için bitti.

SD kart tamamen biçimlendirildikten sonra telefonunuzu yeniden başlatın. Gerekirse, SD kartı tekrar takın ve ardından telefonunuz tarafından algılanıp algılanmadığına bakın.

Beşinci çözüm: Galaxy S9’unuzdaki tüm ayarları sıfırlayın.

Tam fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce, Galaxy S9’unuzdaki ayarları varsayılan değerlerine sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu, telefonunuzdaki indirilen uygulamaların kişisel verilerini ve ayarlarını etkilemeden tüm özelleştirmeleri silecektir. Sorun geçersiz ayarlarla veya seçeneklerle ilişkilendirilirse bu yardımcı olabilir. Galaxy S9’unuzdaki tüm ayarları sıfırlayın, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Genel Yönetim’i seçin. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla seçeneğini seçin. Devam etmek için AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. İstenirse PIN kodunuzu girin. tekrar onaylamak için

Tüm ayarlar varsayılanlara sıfırlandıktan sonra, telefonunuz kendi kendine yeniden başlatılır. Galaxy S9’unuz ayarlar sıfırlandıktan sonra hala SD kartı okuyamadıysa, Galaxy S9’unuzda bir ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlamayı tercih ettiğinizde budur.

Ancak bunu yapmadan önce, SD kartınızı diğer uyumlu cihazlarda veya kullandığınız SD kart türünü destekleyen bir bilgisayarda test edin. Diğer cihazlarınız SD kartı okuyabiliyor veya algılayabiliyorsa, sorun telefonunuzdadır. Burada ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama son çözünürlük olarak kabul edilebilir. Telefonda, cihazın harici depolama cihazını algılamasına izin vermeyecek şekilde yapılandırılmış bazı ayarlar olabilir veya bazı hatalı uygulamalar, telefonunuzun SD kartı tanımasını engellemiş olabilir. Yine de bir ana sıfırlamaya devam etmek istiyorsanız, daha sonra geri yükleyebilmek için telefon belleğinde kayıtlı tüm önemli dosyaları diğer harici depolama ortamlarına yedeklediğinizden emin olun. Ardından, Galaxy S9 ayarlar menünüzden fabrika verilerine sıfırlama işlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımlara devam edin:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Öğesine gidin ve Sıfırla öğesine dokunun. Verilen seçeneklerden Fabrika Verilerine Sıfırla’yı seçin.

Bu, sistemi tüm verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi cihazınızdan silmek için tetikler. Hatalar ve yazılım hataları da işlem sırasında silinir, böylece telefonunuzun temiz bir başlangıç yapmasını sağlar.

Sıfırlama tamamlandığında telefonunuz kendi kendine yeniden başlamalıdır. Yeniden başlatıldıktan sonra, ilk kurulum işlemini tamamlayabilir ve Galaxy S9’unuzu yeni olarak yapılandırabilirsiniz.

Diğer seçenekler

Diğer cihazlarınızdan hiçbiri SD kartı okuyamıyorsa, muhtemelen bozuktur ve artık çalışmıyor. Bu, başka bir SD kartı, tercihen yeni bir kartı denemeyi ve çalışıp çalışmadığını görmeyi düşünürseniz. Samsung Galaxy S9’unuz, Galaxy S9 için desteklenen SD kartlar listesinde yer alsa bile yeni SD kartı okuyamadı veya tanıyamadıysa, donanım hasarları için telefonunuzu bir Samsung teknisyeni tarafından muayene ettirmeniz gerekebilir. Telefonunuzda daha önce kazara düşme veya sıvıya maruz kalma durumları varsa bu bir zorunluluktur.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.