Servis hatası yok, Galaxy S10 Plus’ınızda zayıf sinyal sorunu var

Hiçbir hizmet hatası bugüne kadar çeşitli akıllı telefonlarda yaygın bir konudur. Samsung Galaxy S10 Plus gibi amiral gemisi akıllı telefonlar bile istisna değildir. Yeni Samsung telefonunuzda neyin servis hatası ya da zayıf sinyal sorunu tetiklemediğini öğrenmek için okumaya devam edin ve aşağıda verilen çözümlere bakın.

Galaxy S10 Plus’ınızı sorun gidermeden önce, ağ kulesinden yakınlığınızı kontrol edin. Kuleden çok uzaktaysanız, muhtemelen şebeke kapsama alanınız dışında kalırsınız. Sonuç olarak, telefonunuz zayıf sinyal alıyor veya bu durum sonunda servis hatası vermiyor. Bu senaryoda, ağ kulesine veya sinyal gücünün daha iyi olduğu diğer alanlara yaklaşmak, ihtiyacınız olan şeydir. Şebeke kapsama alanı bunun altında yatan neden değilse, Samsung Galaxy S10 Plus ürününüzde servis hatası veya zayıf sinyal vermeyen yazılımla ilgili faktörleri ortadan kaldırmak için aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İlk çözüm: Samsung Galaxy S10 Plus’ınızı yeniden başlatın.

Telefonunuzu yeniden başlatmak, işletim sistemini yenileyecek ve aynı şekilde cihazı kullanırken biriken küçük hataları da ortadan kaldıracaktır. Bu, telefon hafızasına kaydedilen dahili verileri veya bilgileri etkilemeden küçük yazılım sorunlarını gideren basit bir püf noktasıdır. Bunu söyledikten sonra, yeniden başlatmadan önce dosyaların yedeklenmesi gerekli olmaz. Henüz yapmadıysanız, Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızı yeniden başlatmak için şu adımlara bakın:

  Güç düğmesini ve Ses kısma düğmesini aynı anda en az 10 saniye boyunca veya telefonun gücü dolana kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünene kadar birkaç saniye daha bekleyin. Seçeneklerde gezinmek için ses düğmelerinden birine basın, ardından Normal Önyükleme’yi vurgulayın. Seçmek için Güç düğmesine basın.

Yeniden başlatma işleminin tamamlanmasını bekleyin, ardından telefonunuzun şimdi sabit bir sinyal alıp almadığını görün. Servis hatası devam ederse ve Galaxy S10 Plus’ınız tarafından alınan şebeke sinyaliniz hala zayıfsa, bir sonraki yöntemi deneyin.

DA OKU: Yavaş çalışan Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: SIM kartı yenileyin.

Bazen, SIM kart sorunları da zayıf sinyal sorununun ortaya çıkmasını tetikleyebilir veya servis hatası olmaz. Bu gibi sorunları gidermek için Galaxy S10 Plus’ınızdaki SIM kartı çıkartıp tekrar takmanız önerilir. Bunu yapmak hücresel ağ bağlantılarını ve ilgili hizmetleri yenileyecektir. SIM ile ilgili hatalar da aynı şekilde süreçte giderilir. İşte böyle yapılır:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. SIM ejektörünü SIM kart tepsisindeki küçük deliğe yerleştirin. Ejektör aletini tepsi çıkana kadar yavaşça itin. SIM kart tepsisini dışarı çekin, ardından SIM’i SIM kart yuvasından çıkarın. SIM kartta herhangi bir hasar işareti olup olmadığını kontrol edin. İyi görünüyorsa, çıkarmadan önce tekrar kart yuvasına yerleştirin ve aynı konuma getirin. SIM kartı kesin ve tepsiyi tekrar telefonun içine doğru itin. SIM kart tepsisini yerine yerleştirin ve telefonunuzu açın.

Telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra şebeke sinyalini yeniden kurmasına izin verin ve ardından servis hatası olmadığına bakın. SIM kartı yeniden taktıktan sonra zayıf sinyal sorunu devam ederse, yanlış ağ yapılandırmalarına atfedilen ağ hatalarını ortadan kaldırmak için diğer geçici çözümleri deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Messenger durdu” hatası veriyor

Üçüncü çözüm: Ağ modunu değiştirin.

Zayıf sinyal, bölgenizdeki mevcut şebekelere de bağlanabilir. Şebeke modunu değiştirmek, telefonunuzun mümkün olan en iyi alımı kullanmasını sağlar. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Ana menüden ayarlara erişin. Bağlantıları seçin. Mobil Şebekeler üzerine dokunun. Şebeke Modunu seçin. LTE / 3G / 2G gibi başka bir mod seçin.

Farklı bir şebeke modu seçtikten sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve Galaxy S10 Plus’ınızdaki zayıf sinyal sorununu çözüp çözmediğine bakın. Sorun devam ederse, devam edin ve uygun olan sonraki çözümleri deneyin.

Dördüncü çözüm: Samsung Galaxy S10 Plus’ınızdaki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Galaxy S10 Plus’ınızdaki ağ ayarlarının sıfırlanması, genellikle ağ servisleriyle çakışmalara neden olan ağ ayarları hatalarını gidermeniz gerekir. Telefonunuzdaki servis hatası veya zayıf sinyal sorunu, bu ayar hataları nedeniyle tetiklenirse, muhtemelen telefondaki bir şebeke sıfırlaması ile çözülecektir. Bu işlem cihazınızda kayıtlı tüm hücresel ayarları siler ve varsayılan ağ yapılandırmalarını ve seçeneklerini geri yükler. İşte böyle yapılır:

  Ana ekranda boş bir noktaya kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Genel Yönetim’i seçin. Sıfırla üzerine dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini seçin. Ayarları sıfırla üzerine dokunun. İstenirse PIN kodunuzu girin. Ayarları tekrar sıfırla seçeneğini seçin.

Sıfırlamadan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve sonra tekrar çevrimiçi olmak ve hücresel veya Wi-Fi şebekelerine bağlanmak için ağ bağlantılarınızı kurun.

DA OKUYUN: Pandora Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Beşinci çözüm: Sistem önbellek bölümünü temizleyin.

Hatalı önbellekler telefonunuzun sinyal alımını da etkileyebilir. Bu nedenle, önbelleği temizlemek de kullanışlıdır. Galaxy akıllı telefonunuzdaki sistem önbelleği bölümünü düzenli olarak temizlemek, telefonunuzda optimum performans sağlar ve küçük ağ sistemi aksaklıklarını tetikleyen rastgele hataların giderilmesine yardımcı olur. Galaxy S10 Plus’ınızdaki önbelleği temizlemek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Telefonunuzu kapatın. Ses açma düğmesini ve Bixby tuşunu aynı anda basılı tutun. Sonra Güç düğmesini basılı tutun. Ekranda Android logosunu gördüğünüzde tüm tuşları bırakın, ardından Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerinin görünmesini bekleyin. Kurtarma menüsü seçeneklerini gördüğünüzde, önbellek bölümü silin vurgulanana kadar Ses kısma düğmesine arka arkaya basın. Güç düğmesine basın. seçin. Evet vurgulanana kadar Ses kısma düğmesine art arda basın, ardından seçmek için Güç düğmesine basın. Sistemin önbellek bölümünü temizlemesini bekleyin, ardından ses düğmesini kullanarak Şimdi Yeniden Başlat Sistemini vurgulayın. Sistemi yeniden başlatmayı onaylamak için Güç düğmesine basın.

Telefonunuzun yeniden başlatılması bittiğinde, şebekenizden hücresel sinyalleri yeniden oluşturması için birkaç saniye bekleyin ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir

Altıncı çözüm: Yazılım güncellemelerini kontrol edin.

Samsung, telefonlarındaki hataları ve aksaklıkları gidermek için sık sık yazılım güncellemeleri sağlar. Bu nedenle, Android güncellemelerini yüklemek, Samsung Galaxy S10 Plus’ınızdaki servis hatası ve zayıf sinyal sorununu gidermek için gereken yamaları da sağlayabilir. Yazılım güncelleme bildirimleri, genellikle yeni bir güncelleme olduğunda itilir. Herhangi bir güncelleme bildirimi almadıysanız, devam edin ve el ile kontrol edin. Galaxy A10 Plus’ınız için yeni Android güncellemelerini kontrol etmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

  Ana menüden ayarlara erişin. Telefon Güncelleme seçeneğini seçin.

Telefonunuzun yazılım güncellemelerini kontrol etmesini bekleyin. Mevcut bir güncelleme varsa, indirme düğmesini seçin, ardından işlemi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

Yedinci çözüm: Fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Zayıf sinyal sorunu devam ederse, bunun nedeni sistemin sıfırlanmasını gerektiren daha karmaşık sistem hatalarından kaynaklanıyor olabilir. Fabrika sıfırlama veya ana sıfırlama hayati bir rol oynarsa budur. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapılması, telefon belleğinizdeki tüm kayıtlı verileri siler, böylece kişisel bilgilerinizi kaybedersiniz. İşlem yapmak istiyorsanız, tüm önemli dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun, böylece sıfırlama işleminden sonra onları kurtarıp kullanabilirsiniz. Her şey ayarlandıktan sonra, Galaxy S10 Plus’ınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak ve cihazınızdaki servis yok hatası ile zayıf sinyali yok etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Giriş ekranından Uygulamalar simgesine erişin. Ayarları şeç. Genel Yönetim’i seçin. Sıfırla üzerine dokunun. Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini seçin. Ayrıntıları okuyun, ardından devam etmek için Sıfırla öğesini seçin. İstenirse PIN kodunu girin. Tamamlamak için Tümünü Sil öğesine dokunun.

Telefon verileri silmeyi bitirdiğinde, kendi başına yeniden başlatılır ve ardından fabrika varsayılan ayarları yüklenir. Telefonunuzu tekrar kullanmak için, yeni olarak ayarlamanız gerekir.

Galaxy S10 Plus cihazınızda hala servis hatası veya zayıf sinyal sorunu var mı?

Nihai düzeltme önermediği takdirde sorunun doğru şekilde tırmanması için şebeke sağlayıcınıza başvurabilirsiniz. Operatörünüzün destek ekibi, bölgenizde herhangi bir servis hatasına neden olmayabilecek herhangi bir geçici servis kesintisi olup olmadığını kontrol edebilir ve sinyal sorunlarına neden olabilir.

Servis hatası veya zayıf sinyal problemi için uygulanabilir başka bir ince ayar ve potansiyel çözüm SIM kartı çıkarma ve takma prosedürüdür.

Sorunun zarar görmüş veya arızalı bir SIM karttan kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, sorunu doğrudan operatörünüze / şebeke servis sağlayıcınıza bildirebilir, böylece yeni bir SIM kart değişimi yapabilirler. Zarar görmüş bir SIM kart tepsisi veya diğer ilgili parçalar gibi donanım hasarlarını ortadan kaldırmak için, Galaxy S10 Plus cihazınızı yakındaki bir Samsung yetkili servis merkezine götürebilir ve teknisyene kontrol ettirin, Problem hasarlı olarak tespit edilirse bileşeni, sonra servis veya onarım ihtiyacınız olan şeydir. Resmi öneriler için operatörünüze danışın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.