Ses, ses fonksiyonları çalışmayan bir Samsung Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir?

Aniden ses veya ses çıkışını kaybeden bir akıllı telefon büyük olasılıkla rastgele yazılım hataları yaşıyor. Ancak, telefon düştükten veya ıslandıktan sonra belirti ortaya çıkarsa, muhtemelen bazı hasarlı bileşenler nedeniyle. Ancak önceki raporlar, akıllı telefonlar arasındaki birçok ses sorunu vakasının yazılım sorunlarıyla ilişkilendirildiğini gösterdi.

Suçlanacak ortak faktörler arasında yanlış yapılandırılmış ses ayarları, dolandırıcı uygulamalar ve kötü güncellemeler sayılabilir ancak bunlarla sınırlı değildir. Bu yazıda ele alınan, Galaxy Note 9’u etkileyen ilgili bir konudur. Galaxy Note 9’unuzda ses sorununa çözüm bularak bu sayfaya girdiyseniz, ek girişler olarak haritaladığım sonraki çözümleri düşünün.

Şimdi, her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna zaten çözümler sunduğumuz için sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Oranlar, şu anda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sağlamış olabiliriz, bu yüzden o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Ses ve çalışmayan diğer ses işlevleri bulunmayan Not 9’daki sorunlar nasıl giderilir

Galaxy Note 9’unuzdaki yazılım sorunlarını gidermeden önce, bunun sessiz moda ayarlanmadığından emin olun. Sessiz mod açıksa telefonunuzdaki tüm sesler kapatılır. Bu nedenle, kapatılması gerekir. Galaxy Note 9’unuzda sessiz modun etkin olup olmadığını kontrol etmenin en kolay yolu bildirim panelidir. Panele erişmek için Ana ekranın üstünden başlayarak parmağınızı aşağı doğru kaydırın. Daha sonra telefonun ses de dahil olmak üzere temel özelliklerinin simgelerini göreceksiniz. Gerekirse ses modunu etkinleştirmek için ses / ses simgesine dokunun. Ses / sessiz simgesini kapatıp açtıktan sonra ses işlevlerinin zaten çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu test edin. Çalıştığını kontrol etmek için herhangi bir ses veya ses uygulamasını açabilirsiniz. Hala sesi yoksa, aşağıdaki yöntemleri kullanarak sorun gidermeye başlayabilirsiniz.

İlk çözüm: Galaxy Note 9’unuzu yeniden başlatın / yumuşak sıfırlayın.

Rastgele yazılım hatalarını temeldeki nedenlerden temizlemek için yumuşak bir sıfırlama yapmak veya Galaxy Note 9’unuzu yeniden başlatmak yardımcı olabilir. Yazılımdan sıfırlama, hatalı uygulamaların ve veri bozulmasının neden olduğu küçük yazılım hatalarını etkili bir şekilde temizler. Bu, yazılım hatalarına atfedilen çeşitli cihaz sorunlarına kadar en basit ama kanıtlanmış etkili çözümdür. Ses belirtisi ilk ortaya çıkmadığı için telefonunuzu henüz yeniden başlatmadıysanız, şimdi yapmalısınız. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Güç seçenekleri görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Kapat seçeneğini seçin ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Telefonunuz kapanacaktır. 30 saniye sonra, telefonunuzu tekrar açmak için Güç düğmesine basın.Alternatif olarak, Güç ve Sesi Kısma düğmelerini aynı anda 45 saniyeye kadar basılı tutabilirsiniz. Ardından, telefon yeniden başlatıldığında her iki düğmeyi de bırakın. Bu yöntem genellikle telefon ekranı takıldığında veya donduğunda uygulanır.

Yazılımdan sıfırlama ayrıca geçici verileri veya önbelleği boşaltarak dahili bellekte yer açmaya yardımcı olur.

İkinci çözüm: Galaxy Note 9’unuzdaki Bluetooth’u kapatın.

Eşleştirilmiş veya Bluetooth kulaklık, hoparlör veya Bluetooth araba gibi Bluetooth özellikli bir ses cihazına bağlıysa telefonunuzun ses çıkardığını duymazsınız. Bunun temel neden olmadığından emin olmak için Galaxy Note 9’unuzdaki Bluetooth bağlantılarını devre dışı bırakmayı deneyin ve ardından ses problemini çözüp çözmeyeceğini deneyin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Bağlantılar’a dokunun. Özelliği kapatmak için Bluetooth anahtarına dokunun.

Bunu yaptığınızda Galaxy Note 9’unuzun şu anda eşleştirildiği Bluetooth özellikli cihazlarla olan bağlantısı kesilir. Ses çıkışları artık telefonunuzun dahili hoparlörlerine yönlendiriliyor.

Üçüncü çözüm: Galaxy Note 9’unuzu güvenli modda başlatın.

Güvenli mod, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların ve hizmetlerin çalışmasına izin verilen bir aygıt durumudur. Bu, ses sorunları da dahil olmak üzere uygulamalarla ilgili sorunları teşhis etmenizi sağlar. Üçüncü taraf bir uygulamanın telefonunuzun ses işlevlerini bozduğundan şüpheleniyorsanız, Galaxy Note 9’unuzda güvenli modu etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

    Ardından, ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç düğmesini basılı tutun. Samsung logosunu ekranda görür görmez Güç düğmesini bırakın. Güç düğmesini bıraktıktan hemen sonra Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. Telefonun yeniden başlatılması bitene kadar Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod etiketi görünür.

Telefonunuz artık güvenli modda çalışıyor, yani tüm üçüncü taraf uygulama ve hizmetler geçici olarak atlandı veya devre dışı bırakıldı. Bu noktada, ses veya ses işlevlerinin güvenli modda çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu test edin. Sesler güvenli moddayken amaçlandığı gibi çalışıyorsa, üçüncü taraf bir uygulama suçludur. Sorunu çözmek için gerekirse uygulamayı yönetmeniz veya kaldırmanız gerekir. Ancak bunu yapmadan önce, indirdiğiniz uygulamalardan hangisinin hatalı olduğunu belirlemelisiniz. Size bazı ipuçları vermek için, ses problemi başlamadan önce indirdiğiniz son uygulamayı düşünmeye çalışın. Gerçekten çözemediyseniz, en son indirdiğinizden başlayarak tek tek uygulamaları kaldırabilirsiniz. Ses sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için bir uygulamayı sildikten sonra cihazınızı test etmeyi unutmayın.

Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını mevcut en son sürüme güncelleyin.

Yazılım güncellemeleri de yazılım hataları nedeniyle ortaya çıkarsa sorunu çözebilir. Hata düzeltmeleri genellikle güvenlik geliştirmeleri için bir yazılım güncellemesine yerleştirilir. Böylece ses hataları da dahil olmak üzere herhangi bir hataya neden olan semptomlar temizlenir. Galaxy Note 9’unuz için en son yazılım güncellemesini manuel olarak kontrol etmek ve yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın. Ayarlar’a dokunun. Yazılım güncellemesi’ni seçin. Güncellemeleri manuel olarak indir seçeneğine dokunun Telefonunuzun güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin. Güncelleme tamamen kurulduktan sonra, yeniden başlatmanız istenir. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Tamam’a dokunun.

Yeniden başlattıktan sonra, ses işlevlerini test edin ve telefonunuzun istediğiniz gibi ses çıkıp çıkmadığını görün.

Beşinci çözüm: Galaxy Note 9’unuzdaki önbellek bölümünü silin.

Bozulan sistem önbellekleri, telefonunuzun sistem işlevlerinde de çakışmalara neden olabilir. Ses sisteminin bu kez etkilenen sistem olması mümkündür. Bunu temizlemek için önbellek bölümünü silmek yardımcı olabilir. İşte böyle yapılır:

    Telefon kapalıyken, Sesi Aç düğmesini ve Bixby düğmesini basılı tutun, ardından Güç düğmesini basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç düğmeyi de bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı görüntülenecektir Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden 30 – 60 saniye önce gösterilir. Android sistem kurtarma menüsünden, önbellek bölümünü silmek için Sesi Kısma düğmesine birkaç kez basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet’i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Telefonu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Önbellek bölümünü silmek, sistem klasörlerinde önbellek olarak depolanan geçici dosyaları siler. Bu, özellikle yeni bir güncelleme yüklemesinin ardından telefonun hileli hale gelmesi durumunda önerilir.

Diğer seçenekler

Önbellek bölümünü sildikten sonra sorun devam ederse Galaxy Note 9’unuzdaki tüm ayarları sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, kaydedilmiş veri kaybı olmadan telefonunuzdaki varsayılan ayarlar geri yüklenir. Not 9’unuz bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra ses veya ses çıkışlarını kaybetmeye başladıysa bu gerekli olacaktır. Güncellemenin bazı ayarları otomatik olarak değiştirmiş olması ve bazı çakışmalara neden olması mümkündür.

Verilen çözümlerin hiçbiri sorunu çözemezse ve Galaxy Note 9’unuzda hala ses yoksa, cihazınızda muhtemelen bir tür fiziksel veya sıvı hasarı vardır ve bu nedenle servise ihtiyaç duyar. Telefonunuzu bölgenizdeki en yakın Samsung servis merkezine götürebilir ve bunun yerine yetkili bir teknisyen tarafından kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.