Ses sorunu olmayan Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Samsung Galaxy A3’ünüzdeki müzikler, uygulamalar, videolar ve çağrılar için ses yok mu? Bu gönderi, bu Samsung el cihazındaki ses sorunlarını çözme konusunda size yol gösterecek. Cihazınızdan neden ses gelmediğini öğrenmek ve ilgili geçici çözümlerle sorunu gidermek için okumaya devam edin.

Sorun gidermeye devam etmeden önce, A3’ünüzle ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bir kısmını daha önce cevapladığımız için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ya da geçici çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak ve gönder düğmesine basarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Samsung Galaxy A3’ün ses çıkarmamasına neden olan nedir?

Mobil cihazlardaki ses veya ses sorunları, hatalı bir yazılımdan veya genel olarak donanım hasarından kaynaklanıyor olabilir. Yazılımla ilgili ses problemleriyle uğraşırken, birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekir. Yaygın olarak bilinen suçluların arasında yanlış yapılandırılmış ses ayarları / ses seçenekleri, uygulama hataları, bozuk ses dosyası ve hatalı güncellemeler bulunur, ancak bunlarla sınırlı değildir. Donanımın suçlanacağı durumlarda, büyük olasılıkla arızalı bir hoparlör, mikrofon veya telefondaki diğer ilgili bileşenlerden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca Galaxy A3’teki ses sorunları ile ilgili sorunlar yaşayanlar da var. Daha sonra Bluetooth eşleşmesinin altında yatan sebep olarak bulundu. Telefonlarının gerçekte eşleştirildiği veya bir Bluetooth ses cihazına veya aksesuara bağlandığı ve böylece sesin yeniden yönlendirildiği ortaya çıktı. Bu nedenle, Bluetooth ayarlarınızı önceden kontrol etmeniz, gereksiz sorun giderme prosedürlerini yerine getirmek için zaman ve emek tasarrufu yapmanız için yapmanız gereken ilk şeylerden biri olmalıdır. Aynı şey, jakın içinde kulaklık veya takılar varsa da olabilir. Bluetooth ayarlarının yanı sıra, öncelikle cihazınızdaki ses seviyesini kontrol etmeyi unutmayın. Pek çok insan bu çok basit şeyi ihmal etme eğilimindedir ve derhal boşuna gitmeyecek şekilde çeşitli geçici çözümler uygular.

En kötü ihtimal donanım hasarı. Bu durumda servis için ayarlanmış bir seçeneğiniz yoktur. Bu, özellikle sorunun başlangıcından önce telefonunuzu düşürmüş veya ıslatmışsanız gereklidir. Ses seviyesini en yüksek seviyeye ayarladıysanız ve hala zil sesleri olsa bile hiç ses duymuyorsanız, o zaman hoparlör büyük olasılıkla tamir edilmezse değiştirilmesi gereken bir konudur. Aksi takdirde, bu geçici çözümlerde şansınızı kullanabilirsiniz.

Önerilen geçici çözümler ve olası çözümler

Aşağıdaki çözümler yalnızca Galaxy A3’teki yazılım sorunları ile ilişkili ses sorunları için geçerlidir. Bu yöntemlerden herhangi biriyle sorunu çözme şansınızı arttırmak için önceden donanımın zarar görmesi olasılığını ekarte edin. Sorunun çözülüp çözülmediğini belirlemek için her yöntemi uyguladıktan sonra cihazınızı test etmeyi unutmayın. Aksi takdirde, bir sonraki yöntemi deneyin.

Galaxy A3’ünüzdeki ses ayarlarını kontrol edin

Cihazınızın sessiz veya titreşim moduna ayarlanmadığından emin olun. Gerekirse, müzik, zil sesleri ve bildirimler için ses seviyesini en yüksek seviyeye ayarlamaya çalışın, sonra bir ses duyabiliyor musunuz görmek için cihazınızı test edin. Galaxy A3’ünüzde ayarlamak veya değiştirmek için ses seviyesi ayarlarına nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmaktadır:

  Giriş ekranından, Bildirimler çubuğuna aşağı doğru dokunun ve sürükleyin. Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin, ardından Ses öğesine dokunun. Gelen aramaların, medya, sistem ve bildirimlerin ses seviyesini değiştirmek için Ses seviyesi öğesine dokunun. Bildirim sesini değiştirmek için Bildirimler öğesine dokunun. Diğer sistem seslerini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için istediğiniz bölüme gidin. Sesi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için istediğiniz seçeneğin yanındaki radyo düğmesine dokunun (Örneğin, Tuş takımını çevirme).

Ses seviyesi ayarlarının yanı sıra, telefonunuzun Erişilebilirlik ayarlarını da kontrol etmeye ve Tüm sesleri kapatmak için İşitme seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. Bu seçenek işaretliyse, musluklar, seçimler ve bildirimler sırasında telefonun yaptığı tüm sesler kapatılır. Böylece, cihazınızdan herhangi bir ses duyamazsınız. Bu seçeneğe nasıl erişeceğinizi ve yapılandıracağınızı aşağıda bulabilirsiniz:

  Evden, Uygulamalar> Ayarlar> Erişilebilirlik-> İşitme seçeneklerine dokunun. Gerekirse, Tüm sesleri kapatma seçeneğinin işaretini kaldırın veya seçimi kaldırın.

Bu ayarlarda / seçeneklerde gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatıp sorunu çözüp çözmediğine bakın.

Galaxy A3’ü yeniden başlatın (sıfırlama)

Yazılımdan sıfırlama veya yeniden başlatma, genellikle yazılım aksaklıkları tarafından tetiklenen küçük sorunları giderir. Ses sorunu cihaz ayarlarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan aniden ortaya çıkarsa, muhtemelen düzeltilmesi gereken rastgele bir aksaklıktır. Bu durumda, yumuşak sıfırlama işlemini deneyin veya cihazınızı yaklaşık 30 saniye normal bir şekilde kapatın ve ardından tekrar açın.

Alternatif olarak, Gç ve Sesi Azaltma düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutarak veya cihaz kapanana veya yeniden başlatılana kadar yeniden başlatma işlemini yapabilirsiniz.

Ardından, artık bir ses duyabiliyor musunuz görmek için telefonunuzun sesini test edin.

İLGİLİ POSTLAR:

  Samsung Galaxy A3’ünüzü (2017) ölüm sorunu siyah ekranıyla nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook neden Samsung Galaxy A3’ümde çökmeye devam ediyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl bootloop’a giren ve başlayamayan Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Siyah bir ekrana sahip ve yanıt vermeyen ancak yumuşak düğmelerin yandığı Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Güvenli moda önyükleme

Sorunun kötü bir uygulama tarafından tetiklenip tetiklenmediğini belirlemek için Galaxy A3’ünüzü güvenli modda başlatmayı deneyin. Tüm üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler bu modda atlanır veya devre dışı bırakılır, böylece sorunu üçüncü taraf bir uygulamaya yalıtmanız kolaylaşır. En son uygulamalarınızdan hangisinin size bu soruna neden olduğunu hatırlamaya çalışın. Şüpheli uygulamayı kaldırın, sonra sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. İşte nasıl güvenli moda gireceğiniz ve Galaxy A3’ünüzdeki uygulamaları nasıl tanıyacağınız:

  Aygıtı kapatın. Ekrandaki Güç tuşunu cihaz adıyla basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Bu modda cihazınızdan ses duyabiliyorsanız, şüpheli uygulamayı (muhtemelen sorun ortaya çıkmadan önce yüklediğiniz en yeni uygulamayı) bulun ve ardından kaldırın. Galaxy A3 güvenli modunuzdaki uygulamaları nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmaktadır:

  Herhangi bir Giriş ekranından, Uygulamalar simgesine dokunun.

Üçüncü taraf bir uygulamanın tetikleyici olduğu düşünüldüğünde, yukarıdaki adımların gerçekleştirilmesi sorunu o zaman düzeltmelidir.

Bluetooth’u kapat

Daha önce de belirtildiği gibi, Bluetooth, ses sorunları ile ilgilenirken dikkate alınması gereken faktörler arasındadır. Cihazınızın Bluetooth bağlantısını desteklediğinden, şu anda eşleştirilmiş veya Bluetooth hoparlör, kulaklık veya araç stereosu gibi diğer ses cihazlarına bağlı olabilir. Ve bu olursa, sesler Bluetooth cihazına yönlendirilir. Sorunun bu olmadığından emin olmak için, Bluetooth’un kapalı olduğundan emin olun. İşte nasıl:

  Parmağınızı ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın. Ayarlar simgesine dokunun. Bağlantılar bölümünde, Bluetooth’a dokunun. Gerekiyorsa özelliği KAPALI konuma getirmek için Bluetooth düğmesine dokunun. Telefonunuzun başka bir Bluetooth cihazına veya aksesuarlarına bağlı olmadığından emin olmak için Bluetooth’u kapatmanız gerekir. Ana ekrana dönün, sonra Bluetooth’u kapattıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın.

Ardından, artık telefonunuzdan ses duyabiliyor musunuz test edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Bu, telefonunuzdaki yazılım hatalarının neden olduğu ses sorunlarını giderirken dikkate alınması gereken son seçenek olmalıdır. Bu ihtiyaç duyduğunuz düzeltme olsa da, bunu yapmanız da cihazınızı tamamen siler. Bu, telefonun dahili hafızasında kayıtlı tüm kişisel bilgilerinizi ve kritik verilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Devam etmek istiyorsanız, verilerinizi yedekleyin ve aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Giriş tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Kurma sistem güncellemesi ‘Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanıncaya kadar vurgulayın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yeniden başlattıktan sonra, cihazınız fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Ana sıfırlamanın altta yatan nedeni başarıyla çözüp çözmediğini görmek için cihazınızı test etmeye çalışın ve Galaxy A3’ınızın ses işlevlerini istenen şekilde yerine getirmesini sağlayın.

Dikkate alınacak diğer seçenekler

  Kulaklık numarasını kullan. Bazı insanlar kulaklık hilesini kullanarak sorunların giderilmesine çare bulabildiler. Kulaklıklarınızı kulaklık jakına takarak ve ardından en az 5 kez çıkararak çalışır. Bunu yapmak, yalnızca kulaklık jakı içinde biriken herhangi bir tozu veya kiri çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda kulaklık modunda olduğunu düşünmek için cihazı tetikleyebilir. Diş fırçası numarasını kullanın. Veya müzik yuvasını temizlemek için bir diş fırçası da kullanabilirsiniz. İskeleyi birkaç dakika fırçalamak için eski bir diş fırçası veya benzeri bir alet kullanabilirsiniz. Bileşenlere (daha fazla) zarar vermemek için yavaşça yapın. Galaxy A3 ürün yazılımınızı güncelleyin. Yazılım güncellemeleri, cihazdaki ses işlevlerini de optimize etmenize yardımcı olabilir, böylece bunu yapmayı düşünebilirsiniz. Cihazınız için bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için, Ayarlar-> Hakkında-> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Bir güncelleme varsa, güncellemeyi indirip yükleyin, ardından sorunu çözüp çözmeyeceğini görün. Bunu yapmak, bazı hataların tetiklediği ilgili sorunları da düzeltebilir.

Sorunu çözmek için mümkün olan tüm yolları yaptıktan sonra Galaxy A3’ünüzden hala ses duyamıyorsanız, diğer seçenekler için Samsung Destek’e veya cihaz taşıyıcınıza başvurun. Bu noktada, bazı ilgili bileşenlerin zarar görebileceğini düşünebilirsiniz. Fiziksel veya sıvı bir hasarı suçlamak olabilir.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Sesi olmayan Samsung Galaxy A3’ü (2017) nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatasıyla Samsung Galaxy A3’ü (2017) nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung’un ekranı nasıl yapılır? Galaxy A3 (2017) titremeye başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3’ınızı (2017) ölüm sorunu siyah ekranıyla nasıl düzeltebilirim [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3’ün siyah ekranı olan ve yanıtlamayan ancak yumuşak olmayan bir sorunu nasıl çözülür düğmeleri yanıyor [Sorun Giderme Kılavuzu]