Shazam pop-up’ı diğer uygulamalardaki şarkıları tanır

Shazam her zaman sınırlı kalmıştır; başka bir deyişle, diğer uygulamaların içindeki parçaları veya kulaklıklarınızdaki sesleri tanıyamamak. Yeni Pop-Up işlevi bu sorunları, cihazda harici olarak veya dahili olarak çalınan şarkıların tanınmasına izin vererek ve sadece ana mikrofondan gelen ses girişine güvenerek çözerek çözebilir!

Apple tarafından 400 milyon dolara satın alınan müzik tanıma servisi Shazam, Android’de büyük bir güncelleme aldı, uygulamanın yeni sürümünü indirmek için çalıştırmanızı öneririm.

    Farklı müzik akış platformları AI’yı nasıl kullanır?

Bu yeni sürümde, yeni bir özellik Pop-Up Shazam tanıtıldı. Sonunda, en ünlü şarkı tanıma servisinin en büyük sınırına bir çözüm buluyor. Kullanıcılar nihayet sesini açmadan, kulaklık bağlantısını kesmeden veya arka planda video ve ses çalmayan YouTube, Facebook veya Instagram gibi uygulamalarla savaşmak zorunda kalmadan akıllı telefonlarında veya tabletlerinde çalan parçaları tanımlayabilirler.


Shazam
shazam popup

Shazam Pop-Up nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır

Shazam’ın yeni Pop-Up özelliğini etkinleştirmek kolaydır. Uygulamayı ilk başlattığınızda yükledikten ve yapılandırdıktan sonra, sizin için yeterli olacaktır:

    Shazam’ı açın Sol üst köşedeki Shazam’ım üzerine dokunun. Uygulama Ayarlarına erişmek için sol üst köşedeki dişli simgesine dokunun.

Shazam popup 2

Bu yapıldıktan sonra bildirim alanında yeni bir kalıcı uyarı bulacaksınız. Bir şarkıyı her tanımak istediğinizde, Shazam’ı bir “balon” içinde etkinleştirmek için bu bildirime dokunmanız yeterlidir, yüzen uygulamanın logosuna dokunmak tanıma işlemini başlatır.

Geçmişte bu özelliği isteyen kullanıcılar arasında mısınız?