Galaxy Note 9 Şifremi Unuttum. Ekran Kilidi Nasıl Açılır?

Telefonlarımızın kilidini açmak için PIN veya Şifremizi unutabileceğimiz zamanlar olabilir. Bu sorun giderme bölümünde, Galaxy Note9’un kilidini açmaya çalışan bir kullanıcıya yardım ediyoruz. Yine de şifresini unutmadı ama telefon bir nedenden ötürü kendini açmayacak. Aşağıdaki sorunla karşılaştığınızda ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Sorun: Galaxy Note9 ekranı kilidini açma şifresi çalışmıyor

Bugüne kadar sorun yok. Birden telefonumun alfabetik şifresiyle kilidini açmaya çalıştığımda, birkaç saniye siyah ekrana geçip tekrar kilit ekranına dönüyor. Bu, kapatmayı veya yeniden başlatmayı denediğimde oluyor. Şifremi doğru yazdıktan sonra kilit ekranını almaya devam ediyorum. Sert sıfırlama çalışmıyor. Videoları izlemeyi ve talimatları izlemeyi denedim, ancak kilit ekranını geçemiyorum.

Çözüm : Note9’nuzun kilidini açmaya çalışırken neden böyle davrandığını kesin olarak bilmenin yolu yok. Bunu düzeltmek için yapabileceğiniz çözümler aşağıdadır.

Önbellek bölümünü temizle

Doğru şifreyi veya şifreyi girdiğinizden eminseniz ancak ekran kilidini açmazsa, yapmak istediğiniz ilk şey sistem önbelleği ile ilgilenmektir. Bozulmuş ve şu anda soruna neden olabilir. Bulunduğu önbellek bölümünü temizlemeye çalışın ve ne olduğunu görün.

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. ‘Evet’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın.
 7. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır.
 8. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güvenli moda yeniden başla

Sorunu çözmenin bir başka iyi yolu, güvenli moddayken cihazın kilidini açmaktır. Bu, sistemin şifreyi tanımasını önleyen bir uygulama olup olmadığını görmek içindir. Güvenli modda, indirilen bir uygulamanın çalışmasına izin verilmeyecektir. Cihazın kilidini yalnızca güvenli modda açabilir ancak normal modda açamazsanız, kötü uygulamayı belirlemek için daha sonra bir sorun giderme gerçekleştirmeniz gerekir.

Telefonu güvenli modda başlatmak için:

 1. Cihazı kapat.
 2. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.
 7. Güvenli Mod gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu bırakın.
 8. Ekranın kilidini aç.

Telefonun kilidini burada açabilirseniz, bu bir uygulama sorunu olduğu anlamına gelir. Hangi uygulamalarınızın suçlanacağını bilmek için, bir eleme işlemi yapmak istersiniz. İşte nasıl:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Ekran güvenli modda açılırsa, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz. Bir seferde bir tane yapın.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Cihazınız hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Android Cihaz Yöneticisi’ni kullanarak telefonunuzun kilidini açın

Bu telefonda ADM’yi veya Android Aygıt Yöneticisi’ni etkinleştirdiyseniz, bu ücretsiz Google yardımcı programını kullanarak ekranın kilidini açabilirsiniz. Bunun çalışması için, kilit açma kodunuzu onaylamak için telefonun Google sunucularıyla konuşması gerektiği için internet bağlantısına sahip olması gerekir. Not 9’un kilidini açmak için ADM’yi nasıl kullanacağınız:

 1. Bir bilgisayarda veya başka bir cep telefonunda şu adresi ziyaret edin: google.com/android/devicemanager
 2. Kilitli telefonunuzda da kullandığınız Google giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
 3. ADM arayüzünde, kilidini açmanız gereken cihazı seçin (önceden seçilmiş değilse).
 4. ‘Kilitle’yi seçin
 5. Açılan pencerede geçici bir şifre girin. Bir kurtarma mesajı girmek zorunda değilsiniz. Şimdi tekrar ‘Kilitle’yi tıklayın.
 6. Başarılı olursa, kutunun altında Zil, Kilitle ve Sil butonları ile bir onay görmelisiniz.
 7. Telefonunuzda şimdi geçici şifreyi girmeniz gereken bir şifre alanı görmelisiniz. Bu telefonunuzun kilidini açmalıdır.
 8. Şimdi, hayatınıza devam etmeden önce, telefonunuzun kilit ekranı ayarlarına gidin ve geçici şifreyi devre dışı bırakın.

Cep Telefonumu Bul aracını kullanarak Android Aygıt Yöneticisi’ni kullanarak telefonunuzun kilidini açın.

Önceki seçeneklerde olduğu gibi, bunun da daha önce My Mobile Bul ve internet bağlantısına ihtiyacı var. Telefonunuza bir Samsung hesabı eklemediyseniz veya internet bağlantısı kapalıysa, bu işe yaramaz. Note9’nuzun kilidini açmak için Find My Mobile uygulamasını kullanma adımları şunlardır:

 1. Samsung’a Git Cep Telefonumu Bul.
 2. Samsung giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
 3. Cep Telefonumu Bul hesap arayüzünde, kayıtlı telefonunuzu sol tarafta görmelisiniz. Bu, telefonunuzun bu hesaba kayıtlı olduğunu gösterir.
 4. Sol kenar çubuğunda, ‘Ekranımın kilidini aç’ seçeneğini seçin.
 5. Şimdi ‘Kilidi Aç’ı seçin ve işlemin bitmesi için birkaç saniye bekleyin.
 6. Ekranınızın kilidinin açık olduğunu bildiren bir bildirim penceresi açmalısınız.
 7. Bu kadar!

Fabrika ayarları

Yukarıdaki önerilerden hiçbiri işe yaramazsa, sizin için son seçenek telefonu elle silmektir. Android – 5.0 Lollipop ile başlayarak, tüm Samsung cihazlarının FRP veya Fabrika Ayarlarına Karşı Koruma tarafından korunduğunu unutmayın. Bu güvenlik özelliği, cihazı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra sizden Google hesabı kullanıcı adı ve şifresini girmenizi isteyecektir. Doğru olanı giremiyorsanız, telefonunuz kilitli kalacaktır. Bu nedenle, Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yalnızca Google kimlik bilgilerinizi biliyorsanız yapılmalıdır.

Elbette bu durumda fabrika ayarlarına sıfırlama, dahili depolama aygıtındaki tüm kişisel verileri siler. Onları şu anda desteklemenin bir yolu olmadığından, oldukları gibi iyidirler.

Not 9’u fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirsiniz:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 5. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 6. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 7. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 8. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Samsung’un yardımını alın

Cihazınızın kilidini açmak için daha karmaşık bir seçenek seçmek istiyorsanız, onu Samsung’a getirebilirsiniz. Telefonu sizin için de silebilmeliler. Kişisel verilerinizle ilgili olarak, onlar hakkında olsa da yapabilecekleri hiçbir şey yoktur ve süreç içinde de silinirler.

Samsung telefonu senin için silmeyecek. Kimliğinizi onaylamak için cihazın sahibi olduğunuzu bilmeleri için kanıt almaları gerekir; bu nedenle kimliğinizi doğrulamak için bazı kimlikleri ve satın alma kanıtını (makbuz) getirmeniz gerekir.

S Pen’inizi kullanarak Galaxy Note 9’unuzun kilidini açın

Gelecekte referans olması için, S Pen’i kullanarak Galaxy Note9’unuzun kilidini de açabilirsiniz. Telefonunuz kilitlenmeden önce ayarlamadıysanız, şimdi kullanamazsınız. Yine de, cihazınıza kolayca erişmek için uzaktan deklanşörünü kullanmaya karar verirseniz, gelecekte kullanışlı olabileceğini düşünüyoruz.

Galaxy Note9’unuzun kilidini açmak için S Pen ayarlarını nasıl hazırlayacağınız:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Gelişmiş Özellikler’e dokunun.
 3. Üstteki S Kalem bölümüne dokunun.
 4. S Pen ayarlarına gidin ve S Pen ile Kilidi Aç üzerine dokunun.
 5. S Pen Remote ile Kilidi Aç öğesine dokunun.

NOT : S Pen kilit açma yöntemi yalnızca cihazda PIN, Parola, Desen vb. Gibi herhangi bir güvenlik yöntemi ayarladıysanız çalışır. Ayrıca, kilidini açmak için kullanmadan önce S Pen’inizin Note9 Bluetooth’unuza bağlı olduğundan emin olun. ekran.