Silinmiş E-postaların Kurtarılması Gmail

İhtiyacınız olan bir e-posta için Gmail hesabınızı inceliyor ancak bulamıyor musunuz? Kazayla gönderilen e-postaları arşivler ve sileriz, böylece önemli e-postaların çöp kutusunda bir yerde olması mümkündür. Fakat onu nasıl kurtarırsınız? Kolay gözükebilir – e-posta hesabınızın “Çöp Kutusu” kategorisine girip, ardından gelen kutunuza geri yükleyin.

Bazen bu kadar kolay, ama diğer zamanlarda değil. Aşağıda bizimle birlikte ilerlerseniz, silinen e-postaları Gmail’den nasıl kurtarabileceğinize dair tüm yolları size göstereceğiz. Hemen dalyalım.

Gmail’de

Gelen kutusundan bir e-postayı yanlışlıkla sildiyseniz, kolayca kurtarabilirsiniz. Tarayıcınızda gmail.com adresine gidin ve Google kimlik bilgilerinizle Google hesabınıza giriş yapın.

Sonra, soldaki gezinme bölmesinde, Çöp yazan kategoriye tıklayın. E-postanın solundaki kutuyu işaretleyerek geri yüklemek istediğiniz e-postayı seçin ve ardından Gelen Kutusuna taşı diyen düğmeye basın.

Gmail uygulamasında benzer bir işlem yapabilirsiniz. Sadece uygulama içindeki Çöp kategorisine basın – ilk önce Hamburger menüsünü açmanız gerekebilir. Ardından, geri yüklemek istediğiniz e-postayı seçin ve Taşı düğmesine basın.

Kalıcı olarak silinmiş e-postalar nasıl kurtarılır

Bazen Çöp kategorisine giriyoruz ve tüm e-postaları kalıcı olarak siliyoruz. Diğer zamanlarda, 30 gün sonra otomatik olarak silinirler. Bu, kurtarmayı zorlaştırıyor, ancak “kalıcı olarak silinmiş” olsalar bile, aslında hala kurtarılabilirler! Bu e-postaları, Google’ın sunucusundan çekebilirsiniz, ki bu önemli olan ve kaybolan e-postalar için büyük bir hayat kurtarıcıdır. Bunun üzerine, ya da çok zor değil – herkes bu e-postaları kurtarabilir!

Google’ın kendiniz yapacak bir sisteme sahip olmadığını belirtmeye değer – aslında bir Google çalışanının bu e-postaları geri almanıza yardımcı olması gerekir. İşte bunu yapacak adımlar:

    Google hesabınıza giriş yapın. Ek olarak, Google’ın Eksik E-postalar sayfasına gitmek isteyeceksiniz. İletişim formunu destekleyici bilgilerle doldurmanız ve e-postaları almaya çalıştığınız e-posta hesabınızın sağdaki. Yapmanız gerekenler: E-postanızı onaylayın. Onları eksik olduğunu keşfettiğiniz tarihi girin. Google Destek ekibine yardımcı olacak bilgileri yazın. Örneğin, e-postaları yanlışlıkla kaybettiyseniz, bunu belirttiğinizden emin olun. Gönder.

Google Destek genellikle gerçekten zamanında, ancak bir sonraki adım bir cevap bekliyor. Bu işlem 30 dakika kadar, 24 saat kadar sürebilir. Ya size onları kurtarabileceklerini söyleyen bir e-posta gönderecekler ya da Google’ın bu e-postaları kurtaramayacağını – açıkçası – söyleyemeyecek olan “Kurtarılamaz” konusunu içeren bir e-posta alacaksınız.

Ondan sonra, onları geri almanın bir yolu yok; ancak, Google çoğu durumda kaybolan e-postaları geri alabilir.

Gelecekte kaybolan e-postaları engelle

Teknolojik alanda her zaman insanların konuştuğunu duyacağınız şeylerden biri de yedekler. Yedeklemeler, tüm kullanım durumlarında, dosyalar, fotoğraf kütüphaneleri, videolar, önemli belgeler ve hatta e-postalar ile ilgili olup olmadığı kadar önemlidir. Ne yazık ki, e-postaları yedeklemek için normal sistemi kullanamazsınız – özellikle e-posta ile çalışan bir şey kullanmanız gerekir.

Neyse ki, piyasada çok sayıda uygun fiyatlı seçenek var ve önemli e-postalarınızı ayda birkaç dolara yedeklemenizi sağlıyor. Bu, bedeli iyi olan biraz huzur var!

Spinbackup

Spinbackup, bu nedenle e-postaları yedeklemek için en sevdiğimiz yollardan biridir: 4GB’ın altında kullandığınız sürece, Bulut hizmetlerini kişisel kullanım için ücretsiz kullanabilirsiniz. 4GB’lık güzel şey? Aynı anda binlerce e-posta barındırabilir, bu nedenle teoride Spinbackup için hiçbir zaman ödeme yapmanız gerekmez.

Ancak, hem bireysel kullanım hem de ticari kullanım için planlar sunarlar; ikincisi, özellikle Google Apps için Çalışmak için veya Google Apps için Çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bir daha asla bir e-posta kaybetmeyeceksiniz. Kişisel planlar için, aslında 50 GB’a kadar depolama alanı için ayda 4 ABD dolarına abone olabilirsiniz. Herhangi bir ek ortalama, kullanılan GB başına sadece 0,03 ABD dolarıdır. İş planları kullanıcı başına 3 dolardan başlıyor, en az 5 kullanıcı gerekli.

Upsafe

Upsafe başka bir mükemmel seçimdir. Aslında, 3GB’a kadar veri içeren ücretsiz Gmail yedeklemeleri sunuyorlar. Bunun da ötesinde, birkaç tıklamayla e-postalarınızı hızlı ve kolay bir şekilde geri yüklemenizi sağlayan bazı tatlı özelliklere sahiptirler. Ek olarak, Upsafe, verilerinize / e-postalarınıza dünyanın her yerinden erişmenizi ve görmenizi sağlar.

Spinbackup gibi, Upsafe de işletme sahipleri için bir avuç farklı özellik barındırıyor. Spinbackup’tan biraz daha pahalıdırlar, ancak tüm Google hesabınızı kullanıcı başına yıllık 24 ABD dolarına kadar yedekleyerek harika bir hizmet sunarlar. Ancak, gerçekten çok güzel, çünkü Bulut depolama alanı için Amazon S3 kullanıyorlar ve bu da verilerinizi son derece güvenli ve erişilebilir halde tutuyor.

Kategori oluştur

Google hesabınızdaki e-postaları yanlışlıkla silerseniz, e-postalar için yeni kategoriler oluşturabilirsiniz. Bu önemli e-postaları bu kategorilerle etiketleyin, ardından bir daha asla e-posta kaybetmeyeceksiniz. Bu yeni klasörde güvende olacaklar. Önemli e-postaların daha fazla tanınması için, daima önünüzde kalmaları için “yıldız” veya “önemli” olarak işaretleyebilirsiniz.

Karar

Gördüğünüz gibi, e-postaları yanlışlıkla silmek için “yanlışlıkla” silseniz bile, kayıp e-postaları kurtarmak oldukça kolaydır. Google Mail destek ekibine kısa bir e-posta göndermek, genellikle onları Gelen Kutunuza bir an önce geri getirebilir. Google’ın e-postaları geri yükleyemediği zamanlar vardır, bu da en önemli e-postalarınızdan bazıları için bir yedekleme sistemini daha iyi kategorize etmek veya yerinde tutmak için gereken bir derstir.

Bir yerde mi kayboldun? Aşağıda bize bir yorum bırakın, bir şeyler hazırlayıp çalıştırmanıza yardımcı olmaya çalışırız.