Silinmiş metin mesajlarını Android telefonunuzdan nasıl kurtarabilirsiniz

Telefonunuzdaki tüm kısa mesajları yanlışlıkla sildiniz mi? Panik yapma! İster Android Oreo, Nougat veya daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız, silinen iletilerinizi doğru yazılımla alabilirsiniz – telefonunuzdaki bu belleğin bir bölümünün bir uygulama güncellemesi, dosyayı indirme veya başka bir şey tarafından üzerine yazılmaması şartıyla Başka. Telefonunuzu tutun ve bu kısa mesajları sildikten sonra nasıl kurtaracağınıza ilişkin makalemizi okuyun.

Son değişiklikleri vurgulayın Evet Hayır

Atlayabilirsiniz:

  • Önerilen yazılım: Android için MobiKin Doctor
  • Android için MobiKin Doctor'u kullanarak silinmiş metin mesajlarını kurtarma
  • Tekrar metin mesajlarını kaybetmemeye dikkat edin
  • Yeni! Fonelab Android Veri Kurtarma

Silinen metinleri Android için MobiKin Doctor ile kurmanızı öneririz

Kayıp veya silinen kısa mesajları veya bu konuda telefonunuzdaki herhangi bir şeyi almak için kullanabileceğiniz birkaç program vardır. Hızlı ve etkin bir şekilde tüm kısa mesajlarınızı ve diğer verileri kurtaracak olan Android için MobiKin Doctor yazılımını denedik. Aşağıdaki yazılımla süreç boyunca size yol göstereceğiz, ancak şirketin adım adım rehberini görmek isterseniz web sitesine doğrudan gidebilirsiniz.

  • Öncelikle, Android için MobiKin Doctor'ı indirin: Windows sürümü veya Mac sürümü
  • Ayrıca MobiKin'in adım adım rehberini de kontrol edebilirsiniz

MobiKin ile uyumlu hangi telefonlar

Android için MobiKin Doctor, 2000'den fazla Android cihaz modelini desteklemektedir. Bu yenilikçi yazılım, HTC, Samsung, Motorola, LG, Sony, Asus ve diğer birçok markada silinmiş metin mesajlarını kurtarmak için kullanılabilir. Telefonunuzun uyumlu olduğundan emin olmak için desteklenen Android cihazlarının listesini kontrol edin ( Teknik Özellikler sekmesi altında). Liste geniş, bu nedenle şansınız akıllı telefonunuzun uyumlu olması. Bu testte Galaxy S6 kullandık.

Yazılımı, telefonunuza kök salmadan kullanabilir, ancak MobiKin bunu yaparsanız, içeriğinizin tüm içeriğini yine de alabileceğinizi garanti eder. Telefonunuzu nasıl kökleştirebileceğinizi öğrenmek için burada MobiKin yöntemini takip edebilirsiniz. Lütfen köklendirme hakkındaki eksiksiz kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun.

Android için MobiKin Doctor'u kullanarak silinmiş metin mesajlarını kurtarma

Programı PC'nize kurduktan ve cihazı bağladıktan sonra, MobiKin'in telefonunuza erişmesine izin vermeniz istenir. Birkaç saniye içinde, MobiKin ana ekranında kısa mesajların önizlemesini görürsünüz ve verilerin geri yüklenmesi ve bilgisayarınıza yedeklenmesi anında gerçekleşmelidir. Aşağıdaki ekran, yazılımın nasıl çalıştığını göstermektedir.

1. Adım: Telefonunuzu taktığınızda, bu ekran otomatik olarak görünecektir. Cihazınızı algılayacak, ona bağlanacak ve ne zaman işlem başlatmaya hazır olduğunu size bildirecektir. Ekrandan, MobiKin'in Android SD Kart Kurtarma ve Süper Araç Seti olarak kullanılabileceğini de görebilirsiniz.

Connect your phone to your PC to start the process. / © MobiKin

2. Adım: Bağlandıktan sonra telefonunuzun verileri modeli, sistem sürümü vb. Gibi görüntülenir ve ne tür bir veri almak istediğinize karar verilir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi kurtarmanız gereken birkaç seçenek vardır: kişiler, fotoğraflar, mesajlar, arama günlükleri, fotoğraflar, videolar, ses ve belgeler. 'Mesajlar' ı seçin ve İleri'yi tıklayın.

MobiKin will recognize your device. You then decide what type of data you want to recover. / © MobiKin

3. Adım: Verileriniz birkaç dakika içinde alınacak ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi görüntülenecektir. Burada tüm kategorileri seçtik, ancak yalnızca 'İletiler' i seçtiyseniz, o bölümü yalnızca göreceksiniz. Filtrelenmesi daha kolay olan yalnızca silinen öğeleri (bir ton mesajınız varsa) görüntülemeyi seçebilirsiniz. Her bir mesajı seçin ya da üst çubuktaki onay kutusunu işaretleyerek hepsini seçebilirsiniz. Sonra, kaybolan veya silinen verileri almak için Kurtar'ı seçin.

After just 18 seconds (this may vary slightly), your lost or deleted data will appear. / © MobiKin

4. Adım: Verileriniz kurtarıldıktan sonra doğrudan PC'nize kaydetmeniz istenecektir. Mesajlarınızın kaydedilmesini istediğiniz klasörü seçin veya oluşturun.

Select where you want your recovered text messages to be saved on your PC. / © MobiKin

Sponsor: FoneLab Android Veri Kurtarma

Telefonunuzdan önemli verileri kaybettikten sonra ağrıyan kalbinizi rahatlatacak başka bir profesyonel yazılım Aiseesoft'tan FoneLab Android Data Recovery'dır. Son derece kullanımı kolaydır ve ekranda bir zevk olması için, yazılım Android blues'unuzu iyileştirir. Verileri Android telefonlarınızdan ve tabletlerinizden olduğu kadar SD kartlarından da kurtarabilirsiniz. Ve hangi verilerin endişelenmesine gerek kalmaz: belgeler, kişiler, çağrı günlükleri, kısa mesajlar ve ileti ekleri, galeriler, resim kitaplıkları, fotoğraflar, videolar ve müziklerden geri alabilirsiniz. Yazılımın, diğer yazılım kurtarma programlarından ayrı olarak iki ekstra özelliği var: Android Yedekleme ve Geri Yükleme ve Kırık Android Veri Çıkarma. Gerçekten, acizlerinize hepsi bir arada çözüm. Dahası, Samsung, Sony, LG gibi çoğu akıllı telefon markasıyla uyumludur. Tüm liste ürün sitesinde bulunmaktadır. Yazılımı daha ayrıntılı keşfedelim.

  • FoneLab Android Data Recovery yazılımını indirin

FoneLab is an easy way to retrieve lost files. / © Aiseesoft

Yazılımı PC'nize indirip yükledikten sonra akıllı telefonunuzu veya tabletinizi USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlamanız yeterlidir. Yazılım, cihazınızın içeriğini tarar ve bulguları aşağıda görüldüğü gibi net bir genel bakışla sunar. Geri almak istediklerinize bağlı olarak bir kategoriyi veya tek tek dosyaları seçebilirsiniz. Dosyanın ekranın sağ tarafında ne olduğunu da önizleyeceksiniz. Silinen öğeleri sadece görüntüleme seçeneği de vardır, bu da sıralamayı kolaylaştırır. Özellikle resimler açısından, çevrimiçi sitelerden indirdiğiniz resimleri, tarayıcınızda önbelleğe alınan resimleri ve telefonunuzun fotoğraf makinesi rulosunda saklanan fotoğrafları alabilirsiniz. Dosyalarınızı seçtikten sonra, sağ alt köşedeki "Kurtar" ı tıklayın.

Sort through your deleted text messages and select those you would like to retrieve. / © Aiseesoft

Also, images can be restored. / © Aiseesoft

Yukarıda belirtildiği gibi, FoneLab Android Data Recovery'de ayrıca iki ek özellik var: Kırık Android Data Extract ve Android Data Backup & Restore. Bunlar, yüklemiş olduğunuz yazılımdan da alınabilir, başka bir şey indirmenize gerek yoktur.

FoneLab comes with two more features: Broken Android Data Extraction and Android Data Backup & Restore. / © Aiseesoft

Tekrar metin mesajlarını kaybetmemeye dikkat edin

Gelecekte mesajlarınızı kaybetme ihtimalini ortadan kaldırmak istiyorsanız, en iyi şey kısa mesajlarınızı düzenli olarak yedeklemektir. İyi haber şu ki bunu yapmak sadece birkaç dakikanızı alıyor.

SMS Yedekleme ve Geri Yükleme adlı ücretsiz bir uygulama kullanıyorum. Bu açık, güzel görünüyor ve mükemmel çalışıyor – başka ne isteyebilirsin? Saldırı için aşağıdaki ekran görüntülerine göz atın.

SMS Backup & Restore

1. SMS Yedekleme ve Geri Yükleme'yi indirip yükledikten sonra, uygulamayı açın ve Bir Yedekleme Ayarla'ya dokunun.

The SMS Backup & Restore app is user-friendly and simple to use. © AndroidPIT

2. Ardından, mesajlar veya çağrılar veya her ikisi için yedek oluşturmak istediğiniz şeyi seçin ve daha sonra yedeklemenizi nereye göndermek istediğinizi seçin: Google Drive, Dropbox veya telefon. Ardından İleri'ye basın.

3. Görüntülenen listeden seçiminizi yapın ve Tamam düğmesine dokunun.

The backup set up with SMS Backup & Restore is easy and just takes a few clicks. © AndroidPIT

4. Verilerinizi Google Drive'a kaydetmeyi seçtiyseniz, Google hesabınızda oturum açmanız gerekir. Bu hızlı bir kurulum gerektirir. SMS Yedekleme ve Geri Yükleme uygulamasının Test işlevi kullanılarak çalışıp çalışmadığını da test edebilirsiniz.

Sign into Google to use Google Drive on the SMS Backup & Restore app. © AndroidPIT

5. Google Drive hesabını kurduktan sonra, yalnızca ne zaman ne zaman WiFi ne de şarj olurken yedekleme ne zaman yapılacağını seçebilirsiniz.

Select where and when the backups should happen. © AndroidPIT

6. Uygulama, yedeklemelerin ne zaman, günlük, haftalık veya saatlik yapılması gerektiğine karar vermenize izin verir. Gelişmiş ayarlarda, yedeklemeleri zamanlayabilir ve bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Uygulamayı beğeninize göre yapılandırdıktan sonra, SMS veya telefon görüşmelerinizi gerçekte yedeklemek için Şimdi yedekle seçeneğini belirleyin.

With the SMS Backup & Restore app, your data can be backed up automatically. / © AndroidPIT

  • Android'de her şeyi nasıl yedeklersin
  • IPhone'dan Android'e her şeyi aktarmak nasıl

Metin mesajlarınızı kazayla silip kayboltunuz mu? Onları iyileştirmeyi başardın mı? Mobikin Doktor'dan daha iyi bir yolun var mı? Aşağıdaki yorumlarıyla ipuçlarınızı ve deneyimlerinizi paylaşın.