SIM aracınız yoksa SIM kart yuvasını açma

SIM araçlarınızı nerelerde sakladığınızı (bazen yeni bir telefonla edindiğiniz küçük metal şeyler) hatırlıyor musunuz? Hayır, ben de değilim, ama umutsuzluğa kapılma. Neyse ki benim için ve siz, MacGyvered'im SIM kart tepsisine ve microSD kart yuvasına birçok kez girdim. İşte SIM kart yuvasını bir SIM aracı olmadan açmanın birkaç kullanışlı yolu.

 • Telefonunuzdaki ses ve ses kalitesini artırma
 • ESIM kartlarının anlamı nedir? Avantaj ve Dezavantajları Açıklandı

Sana yanında ne var?

 • Küpeler
 • Ataç
 • İğne
 • Parmak izi / elyaf

Küpeler

İş için doğru alet, kendi vücudunuzun tam sağındaki gibi düşündüğünüzden daha yakın olabilir. İnce kablolu veya kancalı, en iyi şekilde çalışan geleneksel küpeler, diğer taraftan topun / başparmağın vidalarını çözmeniz gerekebilir. Daha aşırı piercingler, SIM tepsisi açacağı gibi davranmak için çok büyük olabilir.

Earrings are the most common and simple DIY SIM tools around. / © AndroidPIT

Ataç

Muhtemelen bir sonraki en yaygın şey, bir ofiste çalışmanızdır. Yağlı plastik kaplamalı kancalar değil, hemen hemen küçük bir kağıt klibi SIM tepsisi çıkartılacaktır. İşiniz bittiğinde çeşitli bit kağıtları bir araya getirmek için kullanabilirsiniz.

It looks like you are trying to open a SIM tray! / © AndroidPIT

İğne

Çoraplarımı ve pantolonlarımı istediğim kadar onarırsanız (bilmek istemiyorsanız) o zaman bir yerde evinizin çevresinde kayan bir iğne bulacaksınız. SIM çıkarma deliğindeki sivri olmayan ucunu kullanın ve bir masanın kenarına bastırın. Bunu elinizi kullanarak denememenizi tavsiye ederim.

Just the trick. / © AndroidPIT

Parmak izi / elyaf

Evde ve ofiste başka her yerde bulunan bir nesne, başparmak tackidir. Pek çok şekil ve boyut vardır, ancak bunların hepsi SIM kasetinizi açabilir. Kutunun dışında olduğunu düşünüyorsanız muhtemelen de bir elyaf kullanabileceğinizi fark ettiniz demektir.

Solutions are all around us. / © AndroidPIT

Tabii ki, bir kürdan, emniyet pimi veya temelde etrafında döşediğiniz başka sivri şeyler de dahil olmak üzere bir sürü alternatifler de var.

Paylaşmak için başka gizli SIM araçlarınız var mı?

Huawei P10'u nereden satın alabilirim?

 1. Huawei P10 Lite WAS-TL10 64GB Çift Sim 4G LTE SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Siyah £ 175.00 £ 175.00 toplamı Teslimat Bekleniyor
 2. Yenilenmiş Huawei P10 Lite Blue 32GB 4G Unlocked & SIM Ücretsiz £ 199.97 £ 199.97 Toplamı Çek Teklifi
 3. Yenilenmiş Huawei P10 Lite Blue 32GB 4G Unlocked & SIM Ücretsiz £ 199.97 £ 199.97 Toplamı Çek Teklifi
 4. Huawei P10 lite (beyaz) kilidi £ 227.44 £ 227.44 toplamı Çek Teklifi
 5. Yenilenmiş Huawei P10 Lite Platinum Gold 5.2 32GB 4G Unlocked & SIM Ücretsiz £ 239.97 £ 239.97 Toplamı Çek Teklifi

Compare prices