SIM kart hatası göstermeyen bir Samsung Galaxy A8 2019 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Sinyal yok, Servis Yok ve SIM kart yok gibi hatalar Android cihazlarda ağla ilgili diğer sorunlar arasında etiketlenir. Bu hatalar kaçınılmazdır, çünkü altta yatan neden sadece sizin tarafınızda değil, aynı zamanda ağ servis sağlayıcınızda da olabilir. Olumsuz belirtiler arasında cihazınıza arama ve kısa mesaj gönderilemez ve alınamaz. Bu nedenle, sorunu en kısa sürede çözmek için derhal bir şeyler yapmanız gerektiğini gösterir. Aksi takdirde, bazı önemli çağrıları ve kısa mesajları kaçırırsınız.

Bu yazı, ilgili bir hatayla, özellikle Samsung Galaxy A8 2018 telefonunuzda SIM kart yok hatasıyla uğraşmanız gerektiğinde kullanabileceğiniz olası çözümleri ve geçici çözümleri vurgular. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili bir soruna çözüm arıyorsanız, cihazınızı destekleyip desteklemediğimizi görmek için sorun giderme sayfalarımıza göz atmayı deneyin. Telefonunuz desteklenen cihazlar listemizdeyse, sorun giderme sayfasına gidin ve benzer sorunları arayın. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Endişelenme ücretsiz. Ancak yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Sorun gidermeden önce işler kontrol edilir ve yapılır

  Hesabınızın iyi durumda olduğundan ve hesap hizmetlerinizin etkin olduğundan emin olun ve doğrulayın. Bu konuları kontrol etmek için operatörünüze başvurmanız gerekebilir. Yakın zamanda farklı bir operatöre geçtiyseniz ancak aynı telefonu kullanmaya devam ettiyseniz, SIM kilidini açmak için eski operatöre başvurmanız gerekebilir. Aksi takdirde, mevcut operatörünüze başvurun ve servislerini etkinleştirmek için telefonu yeniden programlamalarını isteyin.Herhangi bir üçüncü taraf aksesuarını ve kutusunu çıkarın, ardından cihazınızı yeniden başlatın. Bazı koruyucu kılıflar telefonunuza tam olarak uymayabilirken, diğerleri cihazınızdaki ağ sinyali alımını engelleyebilecek malzemelerden yapılmıştır. Böylece onları kaldırmak hatadan kurtulabilir.

Galaxy A8 2018’inizdeki ağ sorununu giderme

Aşağıda, yeni Android telefonunuzda SIM kart yok hatasıyla başa çıkmak için standart prosedürlerin ve geçici çözümlerin bir özeti bulunmaktadır. Altta yatan nedenin henüz belirlenmediği göz önüne alındığında kesin bir düzeltme yoktur, ancak bu yöntemlerden herhangi biri bazı çözümler sunabilir.

Galaxy A8 2018’inizi yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Akıllı telefonların birçok farklı faktör nedeniyle SIM kart yok hatası gibi rasgele ağ sorunları yaşaması tipiktir. Ancak iyi olan şey, bu sorunların çoğunun yumuşak bir sıfırlama veya cihazın yeniden başlatılmasıyla düzeltilebilen bir yazılım hatası nedeniyle oluşmasıdır. Bununla birlikte, yumuşak sıfırlama veya cihazın yeniden başlatılması, cihazdaki rastgele yazılım sorunlarına önerilen ilk çözümdür. Samsung Galaxy A8 2018’inizi yeniden başlatmak / yumuşak sıfırlamak için:

  Kapatma menüsü görünene kadar Güç düğmesine birkaç saniye basın. Telefonu kapatmak için üzerine dokunun. Veya cihaz kapanana kadar Güç düğmesini basılı tutun. Yaklaşık 30 saniye bekleyin ve ardından cihaz açılana kadar Güç düğmesine tekrar basın.

İlk yeniden başlatmadan sonra hala SIM kart yok hatası görüyorsanız, tekrar deneyin. Bazen, yazılım hatasını düzeltmek için tek bir yeniden başlatma yeterli olmayabilir.

Uçak modunu birkaç saniye etkinleştirin ve tekrar devre dışı bırakın.

SIM kart yok da dahil olmak üzere ağla ilgili hatalarla uğraşan birçok Android telefon kullanıcısı tarafından kullanılan bir başka basit hile, Uçak modunu açıp kapatmaktır. Bu, ağ sistemini bir şekilde yenileyebilir ve küçük kusurları ortadan kaldırabilir. Siz de denerseniz ve sonra nasıl çalıştığını görürseniz zarar vermez. Samsung Galaxy A8 2018’inizde Uçak modunu nasıl etkinleştireceğiniz veya devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Uçak modu öğesine dokunun. Ardından özelliği birkaç saniye açmak için Uçak modu yanındaki düğmeyi değiştirin ve ardından tekrar kapatmak için üzerine dokunun.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve hatayı düzelterek düzeltmeye çalışın.

SIM kartı çıkarıp Galaxy A8 2018’inize yeniden takın.

SIM kart takılı değilken veya SIM kart takılı değilken SIM kart yok hatası da oluşabilir. Bu, telefonunuzun SIM kartı takılıyken bile tespit edemediğini bildirmenin bir yolu olabilir, çünkü yerleşik bir fiziksel temas olmadığından. Bunu olasılıklardan çıkarmak için SIM kartı cihazınıza çıkarıp yeniden takabilirsiniz. Samsung Galaxy A8 2018’inize SIM kartı çıkarmak ve yeniden takmak için şu adımları izleyin:

  Cihazın gücünü kapatın Telefonun sol tarafındaki SIM kart tepsisini bulun. SIM çıkarma aracını SIM kart tepsisi üzerindeki küçük deliğe yerleştirin ve tepsinin çıkması için biraz basın. SIM çıkarma aracınız yoksa, bunun yerine küçük bir ataç veya küpe teli kullanabilirsiniz. SIM kartı tepsiden dikkatlice çıkarın. SIM kartı tepsiye geri yerleştirin. SIM kartın tepsiye düzgün bir şekilde takıldığından ve sabitlendiğinden emin olun. SIM kart tepsisini tekrar yuvaya yerleştirin ve tepsiyi kapatmak için biraz basın. Telefonunuzu açmak için Güç tuşuna basın.

Bekleyin ve SIM kart yok hatasının gidip gitmediğine bakın.

Yüklenecek operatör ayarlarını ve yazılım güncellemelerini kontrol edin.

Telefonunuza bir operatör ayarları güncellemesi veya en son Android sürümünü yüklemek, özellikle hata desteklenmeyen operatör ayarlarıyla ilişkilendirilmişse, potansiyel bir çözüm olabilir. Bu arada, cihaz yazılımının mevcut en son Android sürümüne güncellenmesi, özellikle hata yazılım hatası tarafından tetikleniyorsa nihai çözüm olabilir. Yazılım güncellemeleri yalnızca yeni özellikler sunmakla kalmaz, aynı zamanda bir Android cihazdaki mevcut yazılım sorunlarını gidermek için hata düzeltmeleri sunar.

Güncellemeleri Uygulamalar-> Ayarlar-> Sistem güncellemeleri menüsüne giderek kontrol edebilirsiniz.

Cihazınız için kullanılabilir bir güncelleme varsa, verilerinizi yedekleyin, ardından güncelleme dosyasını indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin.

Telefonunuzu güvenli modda teşhis edin.

Güvenli moda önyükleme, sorunun bazı üçüncü taraf uygulamaları tarafından tetiklenip tetiklenmediğini belirlemenize yardımcı olabilir. Tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri bu durumda atlanır veya devre dışı bırakılır. Samsung Galaxy A8 2018’inizi Güvenli Modda şu şekilde başlatabilirsiniz:

  Telefonunuzu kapatın. Samsung logosu görünene kadar Güç tuşunu basılı tutun. Aşağıdaki menüde Yeniden başlat öğesine dokunun. Bunu yaptığınızda telefonunuz yeniden başlatılır. Telefonunuz yeniden başlatılırken Sesi Kısma tuşunu yaklaşık 10 ila 20 saniye basılı tutun. Telefon yeniden açıldığında Sesi Kısma tuşunu serbest bırakın. Ardından ekranın alt tarafında Güvenli Mod’u göreceksiniz ve bu da cihazınızın artık güvenli modda çalıştığı anlamına gelir.

Güvenli moddayken SIM kart yok hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hata güvenli modda ortaya çıkmazsa, üçüncü taraf bir uygulama suçludur ve tanımlamanız gereken şey budur. Hangi uygulamanın tetikleyici olduğundan emin değilseniz son indirmelerinizi tek tek kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ancak, güvenli moddayken SIM kart yok hatası hala açılırsa, cihazınızdaki yazılım sorunlarını gidermeniz gerekir.

Fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, telefondaki tüm verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi siler. Telefonunuzun sistem kayıt defterinde herhangi bir hata veya bozuk veri varsa, bu da işlemde silinecektir. Bu sıfırlamanın tek dezavantajı veri kaybıdır. Ama sonra tekrar, bu hatayı düzeltmenin anahtarı olabilir. Bu sıfırlamaya devam etmek isterseniz, tüm kritik verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun. Ardından Galaxy A8’inizde fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar’a dokunun. Yedekle ve sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Cihazı sıfırla’ya ve ardından onaylamak için Her şeyi sil’e dokunun.

Cihazınızın ayarları fabrika varsayılan değerlerine sıfırlamasını ve tüm verileri silmesini bekleyin. Sıfırlamadan sonra cihazınız yeniden başlatılır.

Yeniden başlatma sonrasında hata giderildiyse, ilk cihaz kurulumuna devam edebilirsiniz. Aksi takdirde, daha fazla seçenek için operatörünüze başvurun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.