SIM kartı algılamayan bir Samsung Galaxy J7 Pro 2019 akıllı telefon nasıl düzeltilir, SIM kart hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]

Mobil cihazlarda SIM kart hataları, yazılım ve donanım bileşenlerini içeren birçok faktörden kaynaklanabilir. Temel nedenler arasında ağ sorunları, hesapla ilgili sorunlar, hatalı uygulamalar, yazılım hataları, hatalı güncellemeler ve bazen kullanımda geçersiz veya kusurlu SIM kart vardır. Cihazınızı bir servis merkezine götürmeden veya yeni bir SIM kart değiştirmeden önce, yazılım sorunlarını temel nedenlerden dışlamak için temel sorun giderme prosedürlerini uygulamanız önerilir.

Aşağıda, yeni Samsung Galaxy J7 Pro (2018) akıllı telefondaki, SIM kartı algılayamayan ve SIM kart yok hatası gösteren ilgili bir soruna yönelik bazı potansiyel çözümler bulunmaktadır. Telefonun SIM kartı tanımasını engelleyebilecek yazılım sorunlarını gidermek için hangi yöntemlerin denenmesi gerektiğini öğrenmek için daha fazla bilgi edinin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

SIM kart, ilk kez kullandığınızdan beri telefonunuzla çalışıyorsa, yazılım sıfırlaması veya cihazın yeniden başlatılmasıyla düzeltilebilen rastgele bir yazılım hatası olabilir. İşlem dahili belleğe kaydedilmiş verileri etkilemez ve bu nedenle veri kaybına neden olmaz. Galaxy J7 Pro (2018) akıllı telefonunuzda yumuşak bir sıfırlama şu şekilde yapılır:

  Güç düğmesini birkaç saniye veya menü görünene kadar basılı tutun. Güç Kapatma seçeneğini belirleyin, ardından Tamam öğesine dokunun. 30 saniye sonra, telefonunuzu tekrar açmak için Güç düğmesini tekrar basılı tutun.

Yazılımdan sıfırlama, telefonun SIM kart sistemini etkileyenler de dahil olmak üzere çeşitli yazılımla ilgili hataların en basit çözümüdür. Ayrıca, önbelleğe alınmış dosyaları dahili bellekten boşaltmanın etkili bir yoludur.

İkinci çözüm: SIM kartı çıkarıp yeniden takın.

Telefonunuz SIM kart yok hatası sormaya devam ettiğinde, büyük olasılıkla SIM kartın tepsiden düzgün şekilde sabitlenmediği veya tepsiden çıkmadığı gerçeğini söyler. Cihazınızın SIM kartı tanımasını zorlaştıran şeyin bu olmadığından emin olmak için, Galaxy J7 Pro (2018) akıllı telefonunuzdaki SIM kartı çıkarıp yeniden takın:

  Telefonunuzu tamamen kapatın. Tepsiyi gevşetmek için çıkartma pimini SIM kart tepsisindeki deliğe yerleştirin. Tepsiye zarar vermemek için çıkartma piminin deliğe dik olduğundan emin olun. Tepsiyi yavaşça yuvadan çıkarın. SIM kartı çıkarın ve çizik veya oyuk gibi görünür hasar belirtileri açısından inceleyin. Ayrıca bir nano SIM kart kullandığınızdan emin olun, aksi takdirde yanlış SIM kart türü kullanırsınız. Her şey size iyi geliyorsa, altın temas noktaları aşağı bakacak şekilde tepsiye geri yerleştirin. SIM kartı sabitlemek için tepsiye yavaşça bastırın ve tepsiden düşmesini önleyin. SIM kart sabitlendiğinde.

SIM kart tepsisi sabitlendiğinde ve yerine kilitlendiğinde, telefonunuzu açın ve hatanın gidip gitmediğine bakın. Devam ederse, yazılım sıfırlamalarına başvurmanız gerekebilir.

Üçüncü çözüm: Galaxy J7 Pro 2018’inizdeki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Geçersiz ayarlar veya telefonda etkinleştirilmiş yanlış ağ seçenekleri nedeniyle oluşan ağ hataları da ilgili hataların oluşmasını tetikleyebilir. Bu, telefonun yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra aniden SIM kart yok hatasına çarpması durumunda ortaya çıkabilir. Güncelleme, telefondaki mevcut ağ ayarlarını otomatik olarak değiştirmiş veya geçersiz kılmış olabilir ve bu nedenle bu hatayla sonuçlanır. Bunu temizlemek için bir ağ ayarlarının sıfırlanması önerilir. Bu, telefonunuzdaki geçerli ağ ayarlarını temizler ve varsayılanları geri yükler. Sıfırlamadan sonra, gerekli özellikleri ve ağ seçeneklerini uygun şekilde yapılandırabilir ve etkinleştirebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan Ayarlar öğesine dokunun. Genel yönetim öğesine gidin ve dokunun. Öğesine gidin ve Sıfırla öğesine dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğini seçmek için üzerine dokunun.

Sıfırlama işlemi biter bitmez cihazınızı yeniden başlatın. Yeniden başlattıktan sonra, ağ kurulumuna devam edebilir ve Wi-Fi ve hücresel ağa yeniden bağlanabilirsiniz.

Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını mevcut en son sürüme güncelleyin.

Telefonunuz için mevcut olan en son yazılım sürümünü yüklemek, bazı kötü amaçlı yazılımlar veya hatalar tarafından tetikleniyorsa sorunu çözmenin anahtarı olabilir. Yeni güncellemeler genellikle bir aygıtta sorunlara neden olan hataları ve kötü amaçlı yazılımları temizlemek için güvenlik düzeltme ekleri sunar. Galaxy J7 Pro (2018) akıllı telefonunuzda yeni yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol etmek için şu adımlara bakın:

  Ana ekranın altından yukarı doğru kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Yazılım güncelleme’ye gidin ve dokunun. Güncellemeleri manuel olarak indirme seçeneğini seçin. Ardından cihazınız yeni güncelleme arayacaktır.Arama tamamlandığında, yeni bir yazılım sürümünün mevcut olup olmadığını veya telefonunuzun güncel olup olmadığını bildiren bir bildirim görmelisiniz.

Bir güncelleme varsa, güvenlik için tüm önemli verilerinizi yedekleyin ve ardından güncellemeyi cihazınıza indirmek ve yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. Yeni güncellemedeki tüm sistem değişikliklerinin düzgün bir şekilde uygulandığından emin olmak için, güncelleme yüklemesi tamamlandığında telefonunuzu yeniden başlatın.

Beşinci çözüm: Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın (ana sıfırlama).

Önceki yöntemlerden hiçbiri bir çözüm sunamıyorsa ve Galaxy J7 Pro (2018) akıllı telefonunuz hala SIM kartı algılayamıyorsa ve SIM kart yok hatası hala görünmüyorsa, ana sıfırlama yapmayı veya tam sistem sıfırlaması. Bu, ayarlarınız, indirilen uygulamalar ve diğer kişisel bilgiler dahil olmak üzere cihazınızdaki her şeyi silecektir. Telefon sisteminin SIM kartı okumasını durdurabilecek zor hatalar ve kötü amaçlı yazılımlar da bu süreçte silinecektir. Sıfırlamadan sonra, cihazınız fabrika varsayılanlarına veya orijinal durumuna geri yüklenecektir. Devam etmek isterseniz, tüm kritik verilerinizi yedekleyin, ardından ayarlar menüsünden Galaxy J7 Pro’nuzu fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ana Uygulamalar ekranından Ayarlar öğesine dokunun.Genel Yönetim öğesine gidin ve dokunun. Öğesine gidin ve Sıfırla öğesine dokunun.

Sıfırlama tamamlandığında cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılır. Yeniden başlattıktan sonra, ilk kurulum işlemine devam edebilir ve cihazınızı yeni olarak ayarlayabilirsiniz. Önceki yazılım hataları ve aksaklıklar sıfırlama ile giderilmelidir. Bununla birlikte, SIM kart arızalı veya donanım hasarı yoksa, telefonunuz bu noktada SIM kartı algılayabilmelidir.

Diğer seçenekler

SIM kart yok hatası devam ederse ve Galaxy J7 Pro 2018 akıllı telefonunuz hala SIM kartınızı tanımıyorsa, diğer seçenekler ve öneriler için şebeke servis sağlayıcınıza veya operatörünüze başvurun. Gerekirse, yeni bir SIM kart değiştirme talebinde bulunabilir ve operatörünüzün SIM kart servislerinizi etkinleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Yararlı bulabileceğiniz diğer makaleler:

  Samsung Galaxy J7, kendi kendine kapandıktan sonra açılmayacak şekilde nasıl giderilir [Adım adım Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 2017 tamamen öldü ve tekrar açılmıyor (kolay adımlar) Nasıl düzeltilir? Pili, siyah ekranı ve yanıp sönen mavi ışığı tüketen Samsung Galaxy J7 Prime [Sorun Giderme Kılavuzu] Güncellemeden sonra kapanmaya ve rastgele yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy J7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy J7 açılır “Ne yazık ki işlem com.android.phone durdu ”hatası [Sorun Giderme Kılavuzu]“ Ne yazık ki, Telefon durdu ”hatasını gösteren Samsung Galaxy J7 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]