SIM kartı algılayamayan Xiaomi Mi6, SIM kart hatası almaya nasıl devam eder? [Sorun giderme kılavuzu]

Bütçe dostu akıllı telefonlar söz konusu olduğunda, yeni Mi 6 varyantı gibi Xiaomi bugüne kadar diğer en iyi markalar arasında ortaya çıktı. Diğer amiral gemisi cihazlarıyla karşılaştırıldığında, bu Çin yapımı telefonlar oldukça ucuzdur, ancak eşit veya daha iyi performans ve özelliklerle doludur. Ancak bazı nedenlerden ötürü, birçok kişi, taşıyıcılar veya cihaz üreticisi tarafından sunulan sınırlı destek nedeniyle bu markaları tedarik etmekten çekinmeyin. Sonuç olarak, belirli sorunlara çarpışan birçok Xiaomi kullanıcısı, sorunu sonuna kadar düzeltmek için ne yapacağını bilmediğinden asılı kalır. Aslında, çeşitli sorguların yanıtsız kaldığını ve Xiaomi sorunlarının çözülmeyen nüfusla ilgili forumlarda kaldığını görebilirsiniz.

Yardım almak için bu siteye inen Xiaomi sahiplerine daha fazla yardım sağlamak amacıyla, Xiaomi Mi 6’da ortaya çıkan belirli ve en yaygın olarak ortaya çıkan bir soruna bazı yararlı çözümleri özetledim. dreaded Mi 6 el cihazında SIM kart bulunamadı hatası. Xiaomi Mi 6’nızda bunun gibi SIM kart hatalarının neler tetiklediğini ve bunları düzeltmek için ne yapılması gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Ancak sorun gidermemize gitmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, sizinkiyle benzer endişeleri zaten ele almış olabileceğimiz için Xiaomi Mi 6 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak ve gönderime basarak her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi Mi 6’nızda SIM kart algılanmadı hatası, diğer SIM kart sorunları nedir?

Aynı sorunla karşılaşanların çoğu bunu bir donanım sorunu olarak düşündü, ancak yazılımın çoğu durumda suçlanacak olduğu ortaya çıktı. Cihaz kullanımda olan SIM kartlarını okumaya ve aralarında geçiş yapmaya çalışırken bir şey çakışmaya yol açıyor gibi görünüyor.

Sorunun hatalı bir SIM karttan kaynaklandığını öğrenen başka insanlar da var. SIM’i değiştirmeyi veya farklı bir SIM kart kullanmayı denediklerinde anlayabildiler ve daha sonra SIM kart hatası artık ortaya çıkmadı. Sonunda da denemek için bir seçenek düşünün.

Kötü bir SIM kartın yanı sıra, SIM kart hataları da telefonda hasarlı bir bileşen anlamına gelebilir. Bu, telefonunuzu daha önce düşürdüğünüzde veya ıslattığınızda büyük olasılıkla altta yatan nedendir. Donanım hasarı belirtileri, gerçek olaydan er ya da geç ortaya çıkabilir. Bu durumda, en iyi sabitleme seçeneğiniz bir teknisyendir. Bununla birlikte, telefonunuzu yakındaki bir servis merkezine götürün ve gerektiğinde donanım değerlendirmesi ve / veya onarımı için bir teknisyen tarafından daha ayrıntılı teşhis edilmesini sağlayın. Bununla birlikte, cihazınız hala garanti kapsamındaysa, sadece servis veya değiştirme garantisi için mevcut olan çaba ile çabadan ve bazı paralardan tasarruf edebilirsiniz.

Önerilen geçici çözümler ve olası çözümler

Aşağıda, Xiaomi Mi 6 cihazındaki SIM kart hataları ve sorunları ile başa çıkmak için olası tüm çözümlerin ve önerilen geçici çözümlerin bir listesi verilmiştir. Bu yöntemler jenerik çözümler olarak kabul edilir, yani altta yatan nedeni çözebilir veya çözemeyebilir. Yine de denemek zarar vermez. Bununla birlikte, aşağıdaki sorun gidericilere başvurmaktan ve şansınızı denemekten çekinmeyin. Bazı insanlar bu yöntemlerden herhangi birini uygulayarak çareler buldular ve umarım olumlu sonuçlar da alırsınız.

Xiaomi Mi 6’daki SIM kartı çıkarıp yeniden takın

Başka bir yedek SIM kartınız varsa, bu SIM kartı Xiaomi telefonunuza takıp kullanmayı deneyin ve ardından SIM kart hatasının devam edip etmediğine bakın. Başlamazsa, sorun kullandığınız SIM karttadır. SIM kartı değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

    Aletlerinizi hazırlayın.Telefonunuzu tamamen kapatın.Telefonun sol tarafındaki küçük deliği bulun SIM SIM ejektörünü kullanın ve bu deliğe takın. SIM tepsisi çıkana kadar ejektöre hafifçe bastırın. SIM kartı tepsiden çıkarın. SIM kartta korozyon belirtisi olup olmadığını inceleyin. Her şey size iyi görünüyorsa, SIM kartı tepsiye geri yerleştirin. SIM kartını çıkarmadan önce yavaşça aynı yönde bastırın.

Yedek bir mikro SIM veya nano SIM kartınız varsa, kullanmayı deneyebilir ve farklı bir SIM kart kullanırken hatanın devam edip etmediğini görebilirsiniz.

Xiaomi Mi 6’yı yeniden başlat / zorla yeniden başlat

Xiaomi Mi 6’nızdaki SIM kartı çıkardıktan ve tekrar taktıktan sonra SIM kart hatası görünmeye devam ederse, Mi 6’nızı yeniden başlatmayı (yumuşak sıfırlama) veya yeniden başlatmayı zorlamayı deneyin. Bunu yapmanız SIM’i tetikleyebilecek küçük hataları ortadan kaldırır. cihazı kullanırken göstermeye devam etmek için kart hatası. İşte böyle yapılır:

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Ekranda menüyü gördüğünüzde, Kapat seçeneğini seçin ve ardından Tamam öğesine dokunun. Telefonunuz kapanır. 30 saniye sonra tekrar açmak için Güç düğmesine tekrar basın. Xiaomi Mi 6’nızı yeniden başlatmaya veya yeniden başlatmaya zorlamak için Güç düğmesini yaklaşık 10 saniye veya cihaz kapanana kadar basılı tutun.

Cihazınız geciktiğinde veya yanıt vermemeye başladığında genellikle bir zorlayıcı yeniden başlatma gerekir.

Her iki yeniden başlatmada da hiçbir veri etkilenmeyecektir, bu nedenle başlamak için kesinlikle güvenli bir yöntemdir.

Xiaomi Mi 6’yı Kurtarma Moduna başlatın ve ürün yazılımını güncelleyin

Bellenim güncellemeleri, telefondaki karmaşık hataların tetiklediği olası sorunları gidermek için kullanılan bazı düzeltme ekleriyle birlikte genellikle yeni özellikler ve hizmetler getirir. Dolayısıyla, henüz yapmadıysanız, bir sonraki seçeneğiniz olarak düşünün. Güvenli bir şekilde saklamak için tüm verilerinizi önceden yedeklediğinizden emin olun. Devam etmeye hazır olduğunuzda, Xiaomi Mi 6’nızı kurtarma moduna başlatmak ve mevcut ürün yazılımı güncellemesini yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

    Telefon kapalıyken, Ses Açma, Ev ve Güç düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca basılı tutun. Mi logosu göründüğünde her iki düğmeyi de bırakın. Şimdi Kurtarma modundasınız. Buradan farklı seçeneklere gitmek için Ses Seviyesi düğmelerini kullanabilir, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basabilirsiniz. Önbellek bölümünü silmek için Önbellek bölümünü silme seçeneğini seçmek için Sesi Kısma düğmesini kullanın ve ardından düğmesine basın. onaylamak için Güç tuşuna basın. Ürün yazılımını güncellemek için, Ses düğmesini kullanarak Yazılım / ürün yazılımı güncellemesini yükle seçeneğini seçin, ardından onaylamak için Güç düğmesine basın. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Şimdi yeniden başlat seçeneğini seçin.

Bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.

Kurtarma modunda Xiaomi Mi 6’nızı fabrika varsayılanlarına sıfırlayın

Yine, bu son umudunuz olarak kabul edilebilir. Telefonunuzun fiziksel veya sıvı hasarı olmadığından ve yine de SIM kart hataları verdiğinden eminseniz, büyük olasılıkla telefonda ciddi veya daha karmaşık bir yazılım sorunudur. Telefonun amaçlandığı gibi çalışmasını engelleyen bazı kötü amaçlı yazılımlar veya sistem hataları nedeniyle, özellikle SIM kart verilerini okumada olabilir. Xiaomi Mi 6 cihazınızda kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlama şu şekilde yapılır:

    Güçlendirilene kadar Güç düğmesine basarak Xiaomi Mi 6’nızı kapatın.Daha sonra Sesi Açma ve Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun.Mi logosunu gördüğünüzde, her iki tuşu da aynı anda bırakın. Silme Sıfırla seçeneğini vurgulamak için düğmesine basın ve eylemi onaylamak için Güç düğmesine basın. Tüm Verileri Sil seçeneğine gidip vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanın ve ardından onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet öğesini seçmek ve fabrika ayarlarına sıfırlamayı onaylamak için Güç düğmesine basın.

Ayarlar menüsünü kullanarak Xiaomi Mi 6’yı fabrika ayarlarına sıfırlayın:

Veya bu alternatif prosedürle Xiaomi Mi 6’nızda fabrika ayarlarına sıfırlama da yapabilirsiniz:

    Telefonunuzu açın. Ana Menü’ye gidin, ardından Ayarlar’a dokunun. Yedekle ve Sıfırla klasörünü açın, ardından Fabrika Verilerine Sıfırla’yı seçin. Telefonu Sıfırla’ya dokunun.

Ardından cihazınız yazılımı sıfırlamaya ve geri yüklemeye başlayacaktır. Şimdi SIM kartlarınızı tanıyabildiğini görün.

Xiaomi Mi 6’nızdaki SIM kart hatasını gidermek için diğer seçenekleri ve daha fazla yardımı istemek için Xiaomi Destek veya operatörünüzle iletişim kurun. Teknik desteği istemiyorsanız veya arayamıyorsanız, cihazınızı bir yetkili servis merkezine başvurun ve telefonunuzun bir teknisyen tarafından teşhis edilmesini ve / veya onarılmasını sağlayın

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.