SIM kartı algılayan HTC U12 / U12 Plus'ı nasıl düzeltebilirim, SIM kart hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]

Telefonunuzda SIM kart hatası yokken, bazı nedenlerden dolayı SIM kartı algılamadığını size bildirir. Bu genellikle SIM kart gevşek olduğunda veya tepsiye doğru şekilde takılmamışsa gerçekleşir. En kötü senaryolarda, hata bozuk bir SIM kart veya SIM kart tepsisi / yuvasına bağlanabilir. Donanım ve SIM kart sorunlarının yanı sıra, yazılım hataları da dikkate alınması gereken faktörler arasındadır. Aslında, birçok SIM kart hatası vakası, telefondaki yazılım hatalarına bağlanır.

HTC U12 / U12 plus akıllı telefonunuzdaki aynı hatayı ele almanıza yardımcı olmak için, denemeniz gereken bazı geçici çözümler ve genel çözümler buldum. Aniden, HTC 12 / U12 Plus cihazınız SIM kartı algılayamadığında ne yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin ve SIM kart hatası gösterilmeye devam eder.

Sorun giderme işlemimize geçmeden önce, farklı bir soruna yönelik bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza da göz attığınızdan emin olun. Sizinkiyle benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

içindekiler

 • İlk çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızı yeniden başlatın / yumuşak sıfırlayın.
 • İkinci çözüm: SIM kartı çıkarın ve tekrar takın.
 • Üçüncü çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda ağ ayarlarını sıfırlayın.
 • Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını mevcut en yeni sürüme güncelleyin.
 • Beşinci çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.
 • Daha fazla yardım isteyin
  • Bizimle iletişime geçin
 • Güç düğmesine birkaç saniye veya menü seçenekleri görünene kadar basılı tutun.
 • Ardından Yeniden başlat'a dokunun.
 • Alternatif olarak, Güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutabilir ve ardından HTC logosu görüntülendiğinde düğmeyi bırakabilirsiniz.
 • Telefon yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin, ardından sorunu çözüp çözmediğine bakın. Hata tekrarlanıyorsa, daha fazla sorun gidermeniz gerekir.

  İkinci çözüm: SIM kartı çıkarın ve tekrar takın.

  SIM kart gerçekte tabladan çıkarıldığı için telefonunuzun SIM kart hatası vermesi olasıdır. Sonuç olarak, SIM kartı algılayamadı. Bunu temizlemek için telefonunuzdaki SIM kartını çıkarmanız ve yeniden takmanız gerekir. İşte nasıl:

  1. Telefonunuzu tamamen kapatın.
  2. Telefonu yukarı bakacak şekilde tutun.
  3. Telefonunuzla birlikte gelen çıkarma aracının ucunu tepsi çıkarma deliğine yerleştirin. Araca sahip değilseniz, bunun yerine küçük bir bükülmüş kağıt parçası kullanabilirsiniz.
  4. Tepsi çıkana kadar ucu ucu sonuna kadar yavaşça itin.
  5. Ardından tepsiyi dışarı çekin.
  6. SIM kartı dikkatlice yuvadan çıkarın ve ardından herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını inceleyin. Her şey iyi görünüyorsa, tekrar kart yuvasına yerleştirin. Kartı altın kontakları aşağı bakacak şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.
  7. Nano SIM kartın kesme köşesini kart tutucudaki çentiğe hizalayın.
  8. Nano SIM kart ve microSD kart sabitlendiğinde, tepsiyi tekrar telefonunuza takın. Tepsinin tam olarak yerleştirildiğinden ve yuvadan dışarı çıkmadığından emin olun.

  Telefonunuzu yeniden başlatın ve SIM kart hatasının çoktan gitmiş olup olmadığını görün.

  HTC U12 / U12 plus cihazınız standart bir nano SIM kartı destekler. Standart nano SIM karttan daha kalın olabileceğinden ve tepsiye düzgün sığmayacağı için değiştirilmiş kart kullanımı önerilmez. Kart yuvasına zarar vermesi ihtimali var.

  Üçüncü çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızda ağ ayarlarını sıfırlayın.

  Ağ bağlantısı sorunları da telefonunuzda görünmesi için benzer hatalara neden olabilir. Bu durumda, bir ağ ayarlarının sıfırlanması yardımcı olabilir. Bunu yapmak, telefonunuzun ağ işlevlerini yeniler ve böylece ağ hatalarını ve hatalarını temizler. İşte böyle yapıldı:

  1. Ana ekrandan yukarı doğru kaydırın ve ardından Ayarlar'a dokunun.
  2. Sistem'e ve ardından Sıfırla'ya dokunun.
  3. Verilen seçeneklerden Ağ ayarları sıfırla'yı seçin.
  4. Daha sonra eylemi onaylamak için Ayarları iki kez sıfırla'ya dokunun.

  Telefonunuzun ağ ayarları sıfırlama sürecini başlatmasına izin verin ve tamamlandığında yeniden başlatmayı deneyin.

  Dördüncü çözüm: Telefon yazılımını mevcut en yeni sürüme güncelleyin.

  Yazılım güncellemeleri sadece yeni özellikler sunmakla kalmaz aynı zamanda hata düzeltmeleri de içerir. Bu nedenle, HTC U12 / U12'nizdeki SİM kartında bir hatayı düzeltmenin ve bazı hatalardan etkilenmenin anahtarıdır. Tipik olarak, telefonunuz için yeni bir yazılım güncellemesi varsa bir güncelleme bildirimi görürsünüz. Telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun. Yazılım güncelleme bilgilerini görüntülemek ve güncelleme dosyasını indirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. Ardından sistem güncelleme bildirimine dokunun .
  2. Gerekirse, yalnızca veri bağlantısını kullanarak güncellemeyi indirmek istemiyorsanız Wi-Fi üzerinden Güncelle'ye dokunun.
  3. Daha sonra, devam etmek İndir dokunun.
  4. İndirme işlemi tamamlanana kadar bekleyin, ardından Şimdi yükle seçeneğini belirleyin .
  5. Onaylamak için Tamam'a dokunun.

  Güncelleme tamamen yüklenene kadar bekleyin. Yeni sistem değişikliklerini uygulamak için telefonunuzu yeniden başlatmayı ve benzer şekilde herhangi bir uygulamanın haydut olmasını önlemeyi de unutmayın.

  Beşinci çözüm: HTC U12 / U12 Plus cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın.

  Önceki yöntemlerden hiçbiri sorunu çözemiyorsa ve HTC U12 / U12 plus cihazınız hala SIM kart hatası vermiyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem, telefonu orijinal veya başlangıç ​​durumuna geri döndürür. İndirilen uygulamalarınız, hesaplarınız, kişisel dosyalarınız ve ayarlarınız dahil olmak üzere dahili bellekteki tüm veriler kaldırılacaktır. Bununla birlikte, yedeklerin oluşturulması gerekli olacaktı. Sert hatalar ve kötü amaçlı yazılımlar da aynı şekilde işlemden geçirilir, böylece daha sonra yeni bir cihazla aynı şekilde temiz olacaksınız. Devam etmek isterseniz, şu adımları izleyin:

  1. Ana ekrandan yukarı kaydırın.
  2. Ayarlar'a dokunun.
  3. Sistem'e ve ardından Sıfırla'ya dokunun .
  4. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğini seçin.
  5. SD kartınızdaki medya ve diğer verileri silmek istemiyorsanız SD kartı silme seçeneğini belirlemediğinizden emin olun. Aksi halde, SD kart içeriğini de temizleme seçeneğini işaretleyin.
  6. Telefonu Sıfırla'ya dokunun.
  7. Daha sonra onaylamak için Her şeyi Sil'e dokunun.

  Sıfırlama bitene ve telefonun kendiliğinden yeniden başlamasına kadar bekleyin. Yeniden başlatmanın ardından, ilk kurulum ile devam edebilir ve telefonunuzu yeni olarak ayarlayabilirsiniz.

  Daha fazla yardım isteyin

  Sorun devam ederse, servis sağlayıcınıza veya diğer seçenekler için HTC Support'a ve daha fazla yardıma başvurun. SIM kartın arızalı olduğunu düşünüyorsanız yeni SIM kart değiştirme talebinde bulunabilirsiniz.

  Bu arada, telefonunuzu düşürdüğünüzde hata giderildiyse ve geçerli tüm çözümleri tükettikten sonra da devam ederse, muhtemelen bir donanım sorununu ele alıyor olursunuz. Bu durumda, cihazınızı yetkili bir servis merkezine götürmeniz ve donanım hasarları için bir HTC teknisyeni tarafından incelenmesini sağlamanız gerekir. HTC U12 / U12 plus cihazınızın SIM kartını aniden algılamamasının temel nedeni fiziksel veya sıvı hasar olabilir.

  Bizimle iletişime geçin

  Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yaymayın.

  Ayrıca yararlı bulabileceğiniz gönderiler:

  • HTC U12 / U12 Plus cihazınızı nasıl açmayacaksınız (kolay adımlar)
  • Şarj edilmeyen veya şarj edilmeyen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefon nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu / Şarj İpuçları]
  • HTC U12 / U12 + akıllı telefonunuzda SIM kartı hatası yok [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Bir Wi-Fi ağından bağlantıyı kesen bir HTC U12 / U12 Plus akıllı telefonu nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • MMS göndermeyen bir Samsung HTC U12 / 12 + akıllı telefon nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]
  • Metin (SMS) mesajları gönderemeyen veya alamayan bir HTC U12 / U12 Plus nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]