SIM Kartsız Google Hangouts Dialer ile Ücretsiz Wi-Fi Aramaları Nasıl Yapılır

SIM kartları desteklemeyen bir Wi-Fi tabletiniz olduğunu, ancak yine de telefon görüşmesi yapmak istediğinizi hayal edin. Büyükannene ‘merhaba’ demek için yeni bir cihaz satın almak gerçekten etkili bir çözüm gibi gözükmüyor. Sonuçta, 2016, yani daha iyi bir yol olmalı, değil mi? Var. Google’dan Hangouts Dialer ile birkaç dakika içinde Kanada ve ABD’ye ücretsiz Wi-Fi görüşmeleri yapabilirsiniz.

Not: Telefon operatörünüzü atmayı planlıyorsanız ve telefonunuzu SIM kart olmadan kullanmak istiyorsanız, sürekli bir Wifi bağlantısına ihtiyacınız olacak, bu nedenle ideal olarak zamanınızın çoğunu wifi erişimi olan yerlerde geçireceksiniz. Bu telefondaki yöntemi SIM kart olmadan test ettik ve çok iyi çalıştık.

Hangout_Dialer

Tüm bunlar, Google’ın Google Voice ile Google Hangouts arasında daha iyi bir entegrasyon olduğunu duyurduğu 2014 yılından bu yana mümkün olmuştur. Bu, Hangouts sürüm 2.3 veya daha üstü olması gerektiği anlamına gelir. Emin değilseniz endişelenmeyin. Play Store’dan en son sürümün nasıl kurulacağını adım adım göstereceğiz.

Google Hangouts Dialer ile Wi-Fi Aramalarının Avantajları

    Hücresel planınızdan kurtulabilirsiniz: zamanınızın çoğunu Wi-Fi’ye bağlı olarak geçirir ve çoğunlukla e-posta veya çeşitli anlık mesajlaşma programları aracılığıyla iletişim kurarsanız, hücresel planınızdan kurtulmayı ve yalnızca veri için ödeme yapmayı düşünebilirsiniz. 3G ve 4G hücresel ağlar sayesinde, bir Wi-Fi şebekesine bağlı olmasanız bile telefon görüşmesi yapma yeteneğinizi hala koruyabilirsiniz. Uluslararası telefon görüşmeleri yapabilirsiniz: Hangouts kullanıcıları, ABD’den ve Kanada’dan tüm ülkelerden ücretsiz görüşme yapabilir Hangouts’u arayarak kullanılabilir. Maliyet ABD dışındaki hedefler için büyük ölçüde değişebilir, ancak yerel rekabetten elde edeceğinizden daima çok daha düşüktür. Eski cihazınızı tekrar kullanmak için bir nedeniniz var: akıllı telefonlar ve tabletler hızla yaşlanıyor ve bu işlem birkaç dakika sürüyor Yıllarca yeni ve parlak bir cihazın eski ve işe yaramaz hale gelmesi. Google Hangouts paslı bir donanımda bile çalışarak uygun bir telefona dönüşebilir.

Wi-Fi Telefon Görüşmeleri Yapmak için Google Hangouts Dialer’ı Kullanma

    Güvenilir bir wifi bağlantınız olduğundan emin olun, gerekirse bu cihazlarla wifi bağlantılarınızı artırabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey Google Hangouts uygulamasını ve Hangouts Dialer uygulamasını indirmek. Bunu yapmak için, uygulamaları bulmak için bağlantıları takip etmeniz veya Google Play Store’da arama yapmanız yeterlidir. Sonra, yeşil renkli Kur düğmesine tıklayın ve talimatları izleyin. Kurulduktan sonra Hangouts Dialer uygulamasını başlatın. Bunu ana ekranınızdan, uygulama çekmecenizden veya doğrudan Hangouts uygulamasından yapabilirsiniz. Başlamak için bir Android cihazı kullandığınızdan, muhtemelen zaten sahip olduğunuz Gmail adresinizi kullanarak oturum açmanız istenecektir. Daha sonra, dokuz yeşil noktalı küçük bir daireye tıklayarak tuş takımını açma zamanı Ortada, aramak istediğiniz herhangi bir Kanadalı veya Amerikan telefon numarasını çevirmenize olanak sağlar. Arama ekranı normal telefon görüşmeleri yapmak için kullandığınıza çok benzeyecek, böylece evdeymiş gibi hissedeceksiniz.

Alternatif çözümler

Google Hangouts, arkadaşlarınızla ve ailenizle SIM kart olmadan konuşmanıza izin veren tek uygulama değil. Diğer popüler çözümler arasında, diğerleri arasında WhatsApp, Google Duo, GrooVe IP, Skype veya Line kullanımı bulunmaktadır.

Ortak sınırlamaları, gerçek bir telefon numarasını arayamamanızdır; diğer kişinin cihazında aynı uygulamanın yüklü olması gerekir. Bu nedenle, yalnızca tek bir uygulamayı kullanmayı kabul eden seçili bir grup insanla konuşmanız gerekiyorsa, bu uygulamalar mükemmeldir.